mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
MacRayers napisał/a:
niby woda a co niektórzy chodzą na rauszu jak po dobrym, mocnym winie
Każdy sposób żeby się wstawić jest dobry ;)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Moze coś bardziej w temacie - czy zwróciliście uwagę, że K-X ma dalej 16 polowy pomiar światła? Dla mnie nowy pomiar światła był 2-gą (po AF-ie) istotną zmianą w porównaniu z K20. A także nowa (odważniejsza) filozofia z nim związana. Ta różnica może być dosyć istotna...
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
RiddlerPL, bardzo trafne spostrzeżenie. Matrycowy w K7 to poezja (w porównaniu z K10D gdzie używałem punktowego, blokady ekspozycji, korekcji ekspozycji - w K7 prawie nie mam takich potrzeb). Ma ktoś linka do identycznych kadrów, z identycznych szkieł z identycznymi parametrami ekspozycji i ISO np. 3200? Bo chciałbym zobaczyć czy faktycznie K-x mniej szumi czy też bardziej odszumia.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Malkontenci - do czasu ukazania się K-x, to jakoś matryca z K20D nie ustępowała Canonom i Nikonom :-P
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
Malkontenci - do czasu ukazania się K-x, to jakoś matryca z K20D nie ustępowała Canonom i Nikonom
Prosty wniosek - matryca k-x jest lepsiejsza od Canonów i Nikonów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
deckard napisał/a:
Matrycowy w K7 to poezja

zgadzam się. Naprawdę spisuję się to genialnie.

[ Dodano: 2009-10-23, 00:18 ]
Benek napisał/a:
P.S. Za k-7 przemawia jeszcze jedna istotna sprawa - świetny, być może najlepszy WB wśród wszystkich lustrzanek dostępnych na rynku. Porównywałem sobie testy WB na aptecznych i wychodzi, że jeśli już, to tylko canonowski marek może stawać w szranki z k-7. A ja osobiście mam porównanie pracy WB w k20d i k-7 - różnica to przepaść.

No jak widać, nie tylko ten element poprawiony został w K7. Również w Kiksie znacznie poprawiono WB (poniżej porównanie autobalansu między Km(k2000) a Kiksem) :


Całe porównanie : http://www.flickr.com/pho...57622477827457/
Jak widać, ten koronny argument za K7, czyli autoWB jaki daje K7 (a daje naprawdę dużo, sam o tym pisałem) może być wprowadzony do mniejszej puszki. Coraz bardziej szokuje mnie Kiks...
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
MacRayers napisał/a:
Jacku, nie jest gorszy, ale moim zdaniem błąd Pentaksa to włożenie takiej matrycy do K7 skoro mógł wykorzystać lepszą (wg mnie) taką jak w Kiksie....



ale dlaczego błąd. Matryca od Samsunga to miała być odskocznia od matryc od Canona czy Sony. Jak coś jest swojego to powinno być lepsze. Dlatego w topowych aparatach Pentaxa jest matryca Samsunga jako kooperanta.
Matryca od Sony to taki standarcik. Większość aparatów od wielu lat ( w tym nawet canon ) stosuje te matryce.
Są udoskonalane. Wcześniej nie były specjalne dużo szumiały. Ale od czasu gdy pojawił się D3 z matrycą Sony Nikon pokazał wreszcie pazurki a potem to już ruszyło w dół. No i jego beneficjentem jest model k-x Pentaxa.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
taki mały offtop odnośnie wysokich iso i marzeń fotograficznych - sprzętowych http://www.studioimpressi...-video-footage/
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
prawie jak z kiksa :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
hasos napisał/a:
taki mały offtop odnośnie wysokich iso i marzeń fotograficznych - sprzętowych http://www.studioimpressi...-video-footage/

Pewnie tym Nikonem D3S fotki na ISO12800 też robili w piwnicy... Wariaci, z takim Nikonem po piwnicach latać... ;-)

[ Dodano: 2009-10-23, 09:33 ]
danio napisał/a:
prawie jak z kiksa :)

zamiast tutaj się mądrzyć :-P siadaj i rób rzetelny opis Kiksa. Tylko wyważony i nie pisz, że jest super bez wad bo nie ma takiego sprzętu.
Sprawdź jak spisuje się balans bieli w różnych warunkach, nieszczęsne ISO etc.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bawi mnie to podniecanie sie "Swietym Gralem" w postaci koniecznosci posiadania "czystego wysokiego ISO". Tak sobie popatrzylem na zwycieskie fotki konkursow dpreview i 95% jest z iso100-400. Jasne, sa sytuacje, kiedy to wysokie iso sie przydaje - zwlaszcza w czasie specyficznego reportazu, ale robiac fotki wysokiej jakosci technicznej i tak kazdy zostanie przy jak najnizszym ISO.
Jak naprawde K-X szumi okaze sie dopiero jak bedzie mozliwosc porownania plikow RAW z niego i K-7. Nie zapomnijmy o tym, ze pliki z K-7 powinno sie zmniejszyc do rozmiaru tych z K-Xa zeby uzyskac obiektywne porownanie, a wraz z ta operacja widoczny szum sie zmniejszy.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zaraz się dowiemy, że to nie byli fotografowie, tylko kotleciarze.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hihi, mozliwe :-) Zapomnialem dac link do fotek:
http://www.dpreview.com/challenges/
Fajnie, dzieki EXIFom wiecej wiemy o warunkach zrobienia tych zdjec ;-)
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
Jpeg prosto z puszki, ISO 12800, oświetlenie pokoju 8 rurek Philips Master TLD18W/827, balans bieli ABW, puszka to oczywiście kiks :) odszumianie w matrycy ustawione na Hard.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
danio napisał/a:
odszumianie w matrycy ustawione na Hard.

a możesz całkowicie wyłączyć :?:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
a możesz całkowicie wyłączyć :?:

i daj na ISO1600, 3200, 6400
Bardzo dzięki...
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
Bardzo proszę... odszumianie wyłączone, profil kolorystyczno wyostrzeniowy "Jasny"
jak znajde czas to zrobie jeszcze na profilu "Naturalne" chyba najmniej wprowadza modyfikacji w obraz. Dobra rozczaiłem te profile :) Jasny ma podjechane o jedną kreseczkę kontrast i ostrość, Naturalny ma jedną kreskę mniej na ostrości, zrobię jeszcze test z suwaczkami wszystkimi na 0.

iso100



iso200



iso400



iso800



iso1600



iso3200



iso6400



iso12800

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
danio, masz ty pod ręką K20D (coś tam o koledze wspominałeś). Jest szansa na zrobienie tych samych fotek 2 aparatami ? ;-)
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Na 3200 widać kolorowe plamy, na 6400 jakby mniej, czyli tutaj się włącza odszumianie samo?
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
Wszystkie suwaczki na 0, odszumianie w matrycy wyłaczone. Jpegi prosto z kiksa.

iso100



iso200



iso400



iso800



iso1600



iso3200



iso6400



iso12800


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach