wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
tydzień temu widziałem go w FotoJokerze w Tesco
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sądząc po teście fotopolis, aparat faktycznie bardzo dobry, a w dodatku tańszy od k-5 o dobre 1000 zeta.

Oszukiwanie o 1/3 EV trudno jednak uznać za "nie rażące".
:-P
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Benek napisał/a:
a w dodatku tańszy od k-5 o dobre 1000 zeta.


to sporo. dzis u mnie jest 1139 vs 1068 euro (dostepne od reki, w renomowanych sklepach).

a wiem bo sprawdzam cene k-5 trzy razy dziennie i czekam az spadnie ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Benek napisał/a:
w dodatku tańszy od k-5 o dobre 1000 zeta

W jakim sklepie to sprawdzałeś? W fotozakupach różnica to 620 za samo body.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:

Oszukiwanie o 1/3 EV trudno jednak uznać za "nie rażące".
:-P

To czułość matrycy w RAW więc dla K-5 wynik będzie bardzo podobny jeśli to ta sama matryca.
Ogólnie to większość matryc takie wyniki prezentuje więc nie ma o co się strzępić.
Sądzę raczej że to celowa kalibracja mająca na celu zminimalizowanie przepaleń a widać że jest na to podatna.
16 MP -powierzchnia pojedynczego elementu zmalała w stosunku do poprzedniej 12MP to i o przepały łatwiej.
W sytuacji kiedy z cieni można coś wyciągnąć bez podbijania szumu to wydaje się całkiem rozsądne posunięcie.
Tak czy inaczej K-5 ma groźnego konkurenta i jeśli jego cena nie spadnie min. o 1 tys. PLN to nie będzie się sprzedawał.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Kfan napisał/a:
Sądzę raczej że to celowa kalibracja mająca na celu zminimalizowanie przepaleń a widać że jest na to podatna.

Że co?
To znaczy, że jak Nikon zamiast stabilizacji w korpusie wprowadzi blokadę używania czasów dłuższych niż 1/90s dla obiektywu 50mm to będziemy się cieszyć, że to zrobił, bo istnieje ryzyko poruszenia zdjęcia? :->

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
To czułość matrycy w RAW więc dla K-5 wynik będzie bardzo podobny jeśli to ta sama matryca.
Ogólnie to większość matryc takie wyniki prezentuje więc nie ma o co się strzępić. ...


Jest po co strzępić. Niektórzy nie oszukują.
http://pentax.org.pl/view...1&highlight=iso

[ Dodano: 2010-12-08, 15:17 ]
plwk napisał/a:
Benek napisał/a:
w dodatku tańszy od k-5 o dobre 1000 zeta

W jakim sklepie to sprawdzałeś? W fotozakupach różnica to 620 za samo body.

To prawda. Moja pomyłka.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
I tak nie zmienia to faktu że aby się dobrze sprzedawał K5 musi sporo stanieć
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
I tak nie zmienia to faktu że aby się dobrze sprzedawał K5 musi sporo stanieć


Sugerujesz, że K-5 powinien być tańszy od D7000? A niby dlaczego? Z czego ten "fakt" wynika?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Bo nie ma żółtego paska - przecież to oczywiste... :evilsmile:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
triger napisał/a:
Bo nie ma żółtego paska - przecież to oczywiste... :evilsmile:


:-B :evilsmile:
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Maly problemik z moim D7000. W swietle zarowym ostrosc idzie mi do tylu.


A tutaj to samo z D300:

Serwis PL twierdzi, ze jeszcze sie z czyms takim nie spotkal :mrgreen:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dwie karty pamięci . Problem AF nie istnieje w D7000 , choć i tutaj K5 jest podobno niezły ale nie tak dobry jak AF tego Nikona niestety . Współpraca z nowoczesnymi lampami błyskowymi która kuleje . Po za tym to pod wieloma względami K5 to lepszy aparat od D7000 . Ale tak naprawdę aby zachęcić do jego kupna trzeba dać przystępna cenę i dobry marketing

[ Dodano: 2010-12-08, 18:46 ]
No to dobra wiadomość AF D7000 nie jest taki dobry jak D300s uf ten problem odpadł . No to pozostały dwie karty pamieci i lampa p-ttl
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
elgreen napisał/a:
Maly problemik z moim D7000. W swietle zarowym ostrosc idzie mi do tylu.
elgreen napisał/a:
Serwis PL twierdzi, ze jeszcze sie z czyms takim nie spotkal

Standardowa odpowiedź.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
plwk napisał/a:
Standardowa odpowiedź.
Zdaje sobie sprawe. Standardowo tez chcieli bym im podeslal sprzet na kalibracje AF. Z tym, ze nie wiedzieli czy kalibracja cokolwiek pomoze na to zjawisko. Innymi slowy - nie chce im sie sluchac co mam do powiedzenia - byle bym im podeslal puszke do serwisu. A potem to juz normalne wielotygodniowe odbijanie pileczki bedzie :mrgreen:
pawel1967 napisał/a:
Dwie karty pamięci . Problem AF nie istnieje w D7000 , choć i tutaj K5 jest podobno niezły ale nie tak dobry jak AF tego Nikona niestety . Współpraca z nowoczesnymi lampami błyskowymi która kuleje . Po za tym to pod wieloma względami K5 to lepszy aparat od D7000 . Ale tak naprawdę aby zachęcić do jego kupna trzeba dać przystępna cenę i dobry marketing

[ Dodano: 2010-12-08, 18:46 ]
No to dobra wiadomość AF D7000 nie jest taki dobry jak D300s uf ten problem odpadł . No to pozostały dwie karty pamieci i lampa p-ttl
O czym wlasciwie piszesz, bo nie rozumiem :evilsmile:
Na wuja oko AF w D300 jest taki sam jak w D7000. D300 ma szerszy czyjnik srodkowy.
Chyba nie dedukujesz po moim powyzszym wpisie, ze AF w D7000 jest gorszy? Ja tylko pisze, ze mam puszke zepsuta. Skutecznosc AF w D7000 jest swietna. Tylko przy zmianie swiatla, musze zmieniac mikrokalibracje i to duzo (z niektorymi szklami wychodze poza skale). A wg serwisu i innych uzytkownikow D7000, nie powinienem byc zmuszony do tego.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
elgreen napisał/a:
W swietle zarowym ostrosc idzie mi do tylu

No na pierwszym przykładzie może faktycznie coś tam się dziwnego dzieje (choć przekonany nie jestem), ale na drugim wg mnie wszystko jest OK.
Czy okulista mi się kłania? ;-)
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Robert K. napisał/a:
ale na drugim wg mnie wszystko jest OK.

Wg mnie też. Widocznie w żarowym AF częściej pudłuje. Albo inaczej ostrzy z 35mm a inaczej z 70-200. Może problem leży w szkle?
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
D300 ostrzyl tak samo z 35/1.8, 50/1.4G oraz z 70-200/2.8. Porownywalem na takim zestawie ;-)
Robert K. napisał/a:
na drugim wg mnie wszystko jest OK.
Nie tyle okulista sie klania co lenistwo - trzeba kliknac i spojrzec na wieksza wersje i cyferke "1" z tylu. To co widac na gifie tj. roznica miedzy dziennym a zarowym - odpowiada korekcie AF -10 jednostek ;-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
elgreen napisał/a:
trzeba kliknac

Aż na tyle leniwy nie jestem ;-)
Kliknąłem.
I dalej twierdzę, że wg mnie jest OK.
Patrząc na "0" to w obu przypadkach zdaje się być ostre.
Na pierwszym przykładzie faktycznie jest przesunięcie punktu ostrości, ale drugi wg mnie jest OK. Róznica w oświetleniu (nie tyle barwa światła, co kierunek) też robi swoje i raz cyferka na planszy testowej może się wydawać bardziej ostra, raz mniej.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
elgreen napisał/a:
Na wuja oko AF w D300 jest taki sam jak w D7000. D300 ma szerszy czyjnik srodkowy.
Chyba nie dedukujesz po moim powyzszym wpisie, ze AF w D7000 jest gorszy? Ja tylko pisze, ze mam puszke zepsuta. Skutecznosc AF w D7000 jest swietna. Tylko przy zmianie swiatla, musze zmieniac mikrokalibracje i to duzo (z niektorymi szklami wychodze poza skale). A wg serwisu i innych uzytkownikow D7000, nie powinienem byc zmuszony do tego.
Autofokus w D300 to nie jets ten sam co w D7000 . D300 i powyżej maja 51 punktów . Jest naprawde skuteczny . Zdziwiłem sie że Nikon nie zastosował go do D7000

[ Dodano: 2010-12-09, 12:41 ]
Zdziwiłem sie że nie jest tak skuteczny jak D300s

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach