Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
za 400$ = 1200zl sam bym go kupil ! dluzszy zakres poki co mi nie potrzebny a przyanjmniej nie musialbym wachlowac szklami (krotki/dlugi kit) + unlimited i ahhh ohhh :D :Dale obecne 2.6tys zł to jakas masakra;]
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
dżejpi, który to ten "twój" sklep? Też rozważam zakup tego szkła w USA, ale wszędzie na razie po 500$
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie wiem czy to jest "jego sklep" http://www.abesofmaine.co...m%20%2d%20135mm ale cena poniżej 500$
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zdano napisał/a:
Nie wiem czy to jest "jego sklep" http://www.abesofmaine.co...m%20%2d%20135mm ale cena poniżej 500$
To jest sklep o ktorym pisze dżejpi. Trzeba jeszcze zawsze przy czytaniu cen w amerykanskich sklepach, brac poprawke na podatek ktory bedzie doliczony do ceny ( zadko kiedy nie jest ;-) ) Inna sprawa, to ze w tym sklepie kupując osobiście, można sie podobno "potargowac".
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jesli kupuje osobiscie w B&H-u to prawie 9%, nie wiem dokladnie ile jest aktualnie w New Jersey gdzie jest ten "abesofmine". Roznie jest przy zakupie online do innego stanu ... czasem sie płaci podatek ze stanu osoby kupującej, czasem stanu sklepu, czasem wogole, ale to jest bardzo roznie.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Tak, pisałem o sklepie z linku, który podał Zdano (Abe's of Maine). Cena, którą widzę - $459, podatek dla mieszkańców New Jersey wynosi 7%.
Kupujący wysyłkowo z innych stanów nie płacą podatku.
 
nybear71  Dołączył: 23 Gru 2010
Zastanawiam sie nad zamiana tamrona 17-50/2,8 (jestem z niego zadowolony!) na pentaxa 18-135. Mysle ze pentax bedzie wygodniejszy (bardziej uniwersalny). Co wy na to??
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
nybear71, Jesli nie zalezy Ci na swiatle ... i nie wiem jak wypada porownanie ostrosci , co do zakresu to racja.
 
nybear71  Dołączył: 23 Gru 2010
Mam k5 i mysle ze z jej mozliwosciami min czyli 3,5 bedzie dzialac. Nie jestem tego pewien. Chetnie posiadalbym cos co zastapilo by troszke za "krotkiego" np na spacery tamrona
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
nybear71, Moze masz gdzies u siebie w "chicagolandzie" jakis sklepik, gdzie wezmiesz to szkiełko ... potestujesz i zdecydujesz czy Ci bardziej pasi od Sigmy, jak nie to oddasz. Ja tak praktykuje w B&H-u ;-)
 
nybear71  Dołączył: 23 Gru 2010
Niestety NY to "zaglebie" foto - JR, B&H, Abes.. U nas bedzie ciezko.

[ Dodano: 2011-01-04, 00:46 ]
Moze znajdzie sie ktos kto ma T17-50 i P18-135 i porowna je dzielac sie wrazeniami?
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
romeoad napisał/a:
może jeszcze bardziej stanieje :-D

Do tego czasu co odłożę kasę to może u nas będzie już "tani" :lol:

Cholera, szkoda, że tak mało słonecznych dni u nas. Ciekawi mnie nadal praca pod światło, i winieta na 18mm. Bo dopóki nie zacząłem czytać tego forum, to ciemne rogi na szerokim końcu kita mi nie przeszkadzały... :-P

[ Dodano: 2011-01-05, 23:32 ]
http://www.pentaxforums.c...s-anyone-2.html
Zdjęcia z "krówką" - przyjemnie ostry jest, nie ma co.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
z moich krótkich testów ( na k-5, ale przy parszywej pogodzie ) w zakresie 18-70 jest fajnie ale dalej w słabym świetle to już różnie wygląda ( no ale to spacerzoom więc nie przesadzajmy. chyba tak jak ja, też lubi słońce ). na krótkim początku w warunkach ekstremalnych i bez lampy k-5 ładnie wyciągnęła szczegóły z ciemności niemniej "czarne rogi" - winiety wylazły i trzeba by było zdjęcie troszku przyciąć ( ale to się zdarza i najlepszym zoomom ).

 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
espresso napisał/a:
od obiektywu za 2,5 tyś można wymagać nieco więcej.

a można by. co zasadniczo nie zmienia faktu, że to spacerzoom: uniwersalny, lekki, długi, szybki, cichy i drogi.

espresso napisał/a:
nie lepiej je wyciągnąć np. w LR3?

być może... ale u mnie dość kiepsko z wolnym czasem i na razie mi szkoda walczyć o zdjęcia testowe.

 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Przydałyby się po prostu sample. Zaniepokoiło mnie to o winiecie, w sumie między innymi dlatego chciałem się pozbyć kita na rzecz 18-135... :roll:
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Choc na 18mm rzadko pstrykam, to jakoś tej winety nie zauważam (a może już wzrok nie ten).
U mnie jeszcze półmrok, a niebo zaciągnięte chmurami, ale coś zaraz pstryknę.

[ Dodano: 2011-01-17, 23:01 ]
Ano, pstryknąłem Iso 200, f-7.1, t 1/50, rogi jakby ciemniejsze, ale niebo całe w ciemno-jasnych chmurzch..
Jednak na focie na 18mm, któą umieściłem w "Samplach" nic takiego nie widzę.


przedwieczorne niebo by dżejpi, on Flickr
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
no przecież piszę, że w warunkach ekstremalnych a nie w normalnych:

http://www.flickr.com/pho...in/photostream/

(przepraszam za te jpegi ale tylko to mam w robocie - oprócz wolnego czasu. a w domu mam jakieś zdjęcia ale nie mam czasu )

w takich warunkach w jakich robiłem zdjęcia to nikt normalny nie wyciąga aparatu fotograficznego bez dobrej lampy błyskowej. jak na swoja klasę to bardzo przyzwoity i uniwersalny sprzęt. i do tego świetny i uniwersalny komplet z uszczelnioną puszką.
 
newman.x  Dołączył: 18 Kwi 2009
Wydaje mi się, że to bardziej kwestia oświetlenia (rozkład światła lampy), niż winieta obiektywu - zrób zdjęcie rybim okiem z lampą i wtedy zobaczysz co znaczy winieta ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Przejrzałem wątek. "Chłopacy", narobiliści mi chęci na ten słoik. A już miałem nic nie kupować z pół roku. ;-) Teraz "biję się z myślami" i przekonuję samego siebie,że DA 18-55 AL WR zupełnie mi wystarczy na wyprawy wakacyjne.
Nie czytam więcej niczego w tym dziale. :evilsmile: ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
MarWoj,
wiesz przecie, że to szkło, to taki 27-200 WR podpięty do małego obrazka.
Cóż więcej chcieć na wakacyjne pstrykanie.
Wiem, gdyby jeszcze w Polsce ta cena była taka - "normalna".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach