dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Meggido napisał/a:
Witki opadają normalnie.... :-/
Meggido, naprawde tak Ci trudno pojac, ze PPD to nie jest rajd gorski, tylko spotkanie towarzyskie? Jestem rekami i nogami za Radomiem, bo moze w koncu uda sie zrobic PPD bez szukanie na sile atrakcji turystycznych, ktore tak naprawde psuja cala zabawe. Mamy raptem kilkadziesiat godzin na spotkanie z osobami, ktore czesto widzimy raz w roku, a nawet rzadziej. 100-osobowe wyjazdy w gory to naprawde kiepski pomysl.

Meggido, dlaczego nie zorganizujesz PPD w Lodzi?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Bo Łódź atrakcyjna nie jest.

dzerry napisał/a:
ze PPD to nie jest rajd gorski

Ktoś coś o tym wspominał?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Meggido napisał/a:
Bo Łódź atrakcyjna nie jest.
Moim zdaniem jest. Jest w Polsce centralnej, jest dobrze skomunikowana, jest mnostwo ciekawych miejsc jesli ktos jednak chcialby odpoczac od integracji, nie powinno byc problemu z zakwaterowaniem i zapewne dla wiekszosci jest duzo tansza niz Karpacz, Tatry, Bawaria, kresy wschodnie albo wybrzeże. Do czego sa potrzebne inne atrakcje na PPD?

Meggido napisał/a:
Ktoś coś o tym wspominał?
W takim razie wytlumacz mu znaczenie frazy "witki opadają". Wszyscy wiedza, ze jestes pasjonatem gór i chwala Ci! Ale dlaczego musisz z miejsca wyrażać dezaprobatę, gdy ktos nie podziela tej fascynacji w kontekscie duzego spotkania foto-towarzyskiego?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
dzerry, zwróć uwagę, że moja dezaprobata dotyczyła wypowiedzi kolegi jorge.martinez. ;-) Zwłąszcza części:
jorge.martinez napisał/a:
A komu by się chciało?


Po to jest ten wątek abyśmy ustalili gdzie ma się odbyć nasze spotkanie.
dzerry, luzik. :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie od początku się zastanawiałem o co chodzi z tym PPD, bo jedni to traktują jak zlot forumowiczów a inni jak plener fotograficzny, jak dla mnie to jest bardziej zlot forumowiczów, bo w te 2-3 dni jest bardzo mało czasu.
Wolałbym więcej warsztatów, pokazów slajdów i pogadanek niż zwiedzania (co często w 70% polegało na błądzeniu 3-4 grup samochodów żeby znaleźć miejsce do zwiedzania i siebie nawzajem).
A pofotografować i połazić to sobie można samemu, ja tam wolę posłuchać dyskusji o np. zdjęciach z Michu, Dzerrym, Fafniakiem itd.. bo to mnie bardziej inspiruje i uczy niż wspólne robienie zdjęć.
Dlatego uważam że i Radom i Łódź się nadają. Ważne żeby ten czas jakoś fajnie zagospodarować w pełnej grupie, tak żeby móc trochę poznać tych ludzi z drugiego końca kraju, i ich podejście do fotografii, a nie tylko przyjrzeć się jaki mają sprzęt.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Skoro Łódź mogłaby być potencjalnym miejscem, zatem rozejrzę się po okolicy za noclegiem. :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Meggido, śledziłem wątki o poprzednich PPDach, przeprowadziłem nie jedną rozmowę na temat formuły PPD i jestem przekonany, że PPD w górach, to idea zbyt ekskluzywna.

Dlaczego?

Bo nie każdy czuje się na siłach, ani też akurat na PPD nie ma ochoty wspinać się po górach. Ja uwielbiam góry, Karkonosze to jedno z moich ulubionych pasm, ale po górach to ja wolę chodzić w kameralnym gronie, które jest zdecydowane chodzić po górach, nie na kacu i nie z 3 aparatami.

Bo większość jednak nie ma blisko? Szczególnie ci z północy, wszak jedyne góry bliżej centrum, to Góry Świętokrzyskie.

Bo to co napisał dzerry.

Bo do Radomia czy Łodzi łatwiej się dostać/ wydostać w razie klęski żywiołowej (vide ostatnia powódź), niż z jakiegoś ustronnego miejsca.

Bosz, musiałem się bardzo zestarzeć, skoro głosuję przeciw górom ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
Bosz, musiałem się bardzo zestarzeć, skoro głosuję przeciw górom

No raczej. ;-) :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jorge.martinez zapomniałeś o najważniejszym bo

bo piszesz w imieniu syndykatu ;-)

W pełnej rozciągłości zgadzam się z dzerrym.

Meggido Łódź jest fajna i to sensowne miejsce na PPD podobnie jak Radom.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
Skoro Łódź mogłaby być potencjalnym miejscem, zatem rozejrzę się po okolicy za noclegiem.

Jeśli miałoby to być w samej Łodzi to swego czasu Marek Wyszomirski organizował plener w Łodzi... bardzo dawno temu...
Noclegi były w jakimś takim kempingu, tuż przy Centrum Zdrowia Matki Polki. Póżniej przy okazji wyjazdu służbowego też tam nocowałem. Ot kemping, w lesie, a jednak w mieście. Tylko, że to jednak jest w mieście... Czyli nie ma takiej swobody jak "na wsi"... Żabę będzie na Piotrkowskiej słychać... :evilsmile:
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Pod względem komunikacyjnym Łódź jest na pewno bardzo ciekawym rozwiązaniem:) nie mniej trudno mi sobie wyobrazić PPD w mieście ;) Jeśli jednak mógłbym podsunąć pomysł ewentualnemu organizatorowi to niedaleko jest Zalew Sulejowski a tam jest sporo ośrodków, które na pewno nadadzą się dla nas idealnie. Parę lat temu mieliśmy wędkarski zlot w ośrodku "Pioma" w Białej nad Pilicą ale to tylko jeden z przykładów ...

Aha.. jakby miało się coś dziać w Karpaczu, to możecie liczyć na moją pomoc. Mam tam rodzinę dzięki czemu pewnie dałbym radę jakoś wspomagać organizatora ;)

Grzesiek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aby tak trochę jeszcze namotać.
Darowałbym południe polski. W zeszłym roku tam byliśmy, odbywa się tam Chabówka, Barbórka, Roztocze i jest blisko do Czech.
Pozostaje Radom i Łeba.
O Łebie myślałem już od jakiegoś czasu (DeMia zadeklarował mi chęć organizacji latem). Zastanawiałem się nad czasoumilaczami - być może z Fafniakiem zrobilibyśmy warsztaty ze strobbista na plaży.
Zapewne w Radomiu też można, ale plaża o zachodzie słońca, z galopującymi białymi końmi i modelkami ze sztucznymi różami w ręku fotografowanymi poprzez świece odbijające się w lampkach czerwonego wina... Ten podskakujący biust biegnącej modelki w zwolnionym tempie... Ten Kenny G w tle...
No ale OKO. Wybraliście Radom...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Michu, rofl :lol: idealnie, tyle że nie Kenny G. tylko Michael Bolton ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Eldred napisał/a:
Dlatego uważam że i Radom i Łódź się nadają. Ważne żeby ten czas jakoś fajnie zagospodarować w pełnej grupie, tak żeby móc trochę poznać tych ludzi z drugiego końca kraju, i ich podejście do fotografii, a nie tylko przyjrzeć się jaki mają sprzęt.
Popieram, to jest to co powinno być...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nic nie zostało wybrane.
Każda lokalizacja ma swoje "za" i "przeciw". Każdy będzie mógł oddać swój głow w ankiecie :-)
A reklamować i namawiać - zawsze można :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
mygosia napisał/a:

A reklamować i namawiać - zawsze można :-)
No to ja mam zarąbisty argument: Dzerry będzie miał bliżej. Poza tym pewnie dawno morza nie widział...
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Łeba mi się bardzo podoba jako pomysł na PPD. :-)
W Łodzi mam tani hotel, jeszcze nowy. ;-) Jutro zajdę i popytam.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
jorge.martinez napisał/a:
jest zdecydowane chodzić po górach, nie na kacu i nie z 3 aparatami.
o to to... Horhe - piwko na next PPD ode mnie ;-)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
mcgyver napisał/a:
może tak się z jakimś skansenem w centralnej Polsce

w Łodzi jest skansen, a nawet jeszcze w nim nie byłem...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
W Radomiu też :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach