sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
Cena pewnie będzie taka, ze co najwyżej będzie się mozna zaspokoić pomacaniem w jakimś MM :-/ i tyle.

Cena bedzie konkurencyjna w stosunku do cyfranek o podobnych mozliwosciach. A inna sprawa, ze dla niektorych moze byc za wysoka, ale nie bedziemy teraz w kwestie spoleczno-polityczne sie zaglebiac.

Cytat
Ale przyszła mi na myśl inna kwestia. Na ile K110D (czyli ten bez SR) rózni się od np. DLa czy DS/GX-1S, zeby warto było na niego czekać?

Warto-nie warto, zastapi Dl-a. Na pewno bedzie mial sprawniejszy AF niz dotychczasowe cyfranki Pentaxa i uklad czujnikow AF z Ds-a (czyli 11 z czego 9 krzyzowych) a nie z Dl-a.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jak dla mnie ma jedną niezaprzeczalną zaletę - szybki i pewny AF

Fakt, zależy co kto potrzebuje. Ale przy założeniu, że używałbym głównie manuali, to AF nie jest już tak ważnym kryterium.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
http://www.pentaxslr.com/

ale ze mnie ciemniak :oops: jak mogłem tego nie znaleźć :oops:
sylwiusz wielkie dzięki
BTW Wcześniej pytałem ale cosik niepewne odpowiedzi, wiadomo może czy będzie grip do K100D ?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
przy zalozeniu, ze bedziesz uzywal manuali to bierz DS2/GX-1S - patrz -> duzy wizjer pryzmatyczny :]

[ Dodano: 2006-06-06, 23:08 ]
gripa nie bedzie - prawdziwi pentaksiarze nie uzywaja jakis tam gripow ;>
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
przy zalozeniu, ze bedziesz uzywal manuali to bierz DS2/GX-1S - patrz -> duzy wizjer pryzmatyczny :]

O tak, poki co pryzmat bedzie dostepny tylko w drozszym K10D.

Cytat
gripa nie bedzie - prawdziwi pentaksiarze nie uzywaja jakis tam gripow ;>

Nie chca sie nabawic grypy :lol: Grip jest przewidziany dla klasy wyzej -> K10D.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Cytat:
gripa nie bedzie - prawdziwi pentaksiarze nie uzywaja jakis tam gripow ;>

Nie chca się nabawic grypy Grip jest przewidziany dla klasy wyzej -> K10D.


Ja nie jestem ani Pentaxiarz ani klasa wyrzej a mam duże łapy, to jak tu takie maleństwo ściskać i nie uszkodzić :mrgreen:
P.S. Nie wiem czy mogę to tutaj powiedzieć ale nowy soniacz będzie niezłą konkurencją dla Pentaxa i pewnie odbierze wielu kilientów K100D ja sam mam niezły mętlik w głowie, w jaki tu system wdepnąć :roll:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A tutaj jeszcze fotki mechanizmu SR z K100D i nowego szkieletu na ktorym to wisi - o ile ktos jeszcze nie widzial.

[ Dodano: 2006-06-06, 23:49 ]
tomecki napisał/a:
Ja nie jestem ani Pentaxiarz ani klasa wyrzej a mam duże łapy, to jak tu takie maleństwo ściskać i nie uszkodzić :mrgreen:

Nie ma obawy o uszkodzenie - mysle ze ze zderzenia z TIRem K100D wyszedlby lepiej niz my :mrgreen: Ja tez mam duze lapy i K100D czy Dl trzyma mi sie wygodnie. Grip ma inne zalety jak dla mnie.

Cytat
P.S. Nie wiem czy mogę to tutaj powiedzieć ale nowy soniacz będzie niezłą konkurencją dla Pentaxa i pewnie odbierze wielu kilientów K100D ja sam mam niezły mętlik w głowie, w jaki tu system wdepnąć :roll:

Wszystko zalezy od cen. No i tak naprawde nie kazdy potrzebuje 10MPix, ktore daja w praktyce tylko niewielki wzrost rozdzielczosci (matryca to powierzchnia, wiec dwukrotny wzrost rozdzielczosci w stosunku do 6 MPix oznacza w praktyce 24 MPix :-D ) Jesli ktos nie robi odbitek wiekszych niz A3 to te 10 MPix dadza niewiele a na pewno stawia wieksze wymagania przed karta pamieci i komputerem na ktorym te pliki bedziemy obrabiac ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, - o ile pamietam to ten pentax to byl istD i zostal przejechany przez auto terenowe gdzies w australii. Zniszczony zostal obiektyw (ale jakis kundel typu 28-200) a sam aparat pomimo wieeeelu rys i chyba rozwalonego wyswietlacza - dzialal jak najbardziej :)
Canony 300/350 i nikony 50/70 na 100% nie przetrwaja takiego "testu" :) :evil:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sylwiusz, - o ile pamietam to ten pentax to byl istD i zostal przejechany przez auto terenowe gdzies w australii. Zniszczony zostal obiektyw (ale jakis kundel typu 28-200) a sam aparat pomimo wieeeelu rys i chyba rozwalonego wyswietlacza - dzialal jak najbardziej :)

Dokladnie, tak wlasnie bylo :-)

Cytat
Canony 300/350 i nikony 50/70 na 100% nie przetrwaja takiego "testu" :) :evil:

Obawiam sie, ze nie - te konstrukcje nie maja metalowego szkieletu z walcowanej stali.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Wszystko zalezy od cen.

zaczyna się mówić coś o 3,5 K Pln na początek alfa+kit.
BTW. 10 Mega, zamiataczka na matrycy, antyszejk, 40 segmentowy pomiar światła, szybki AF no i ten system DRO to IMHO zamiesza na rynku i to nieźle. Ale z drugiej strony szumiące iso 1600 i drogie obiektywy, nie ma lekko niestsety :evil:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
zaczyna się mówić coś o 3,5 K Pln na początek alfa+kit.

To mozliwe. Podejrzewam, ze sila rzeczy K100D bedzie tanszy.

Cytat
BTW. 10 Mega, zamiataczka na matrycy, antyszejk

OK.

Cytat
40 segmentowy pomiar światła, szybki AF

To jedynie marketingowe bla, bla dopoki nie sprawdzi sie tego w praktyce. Juz w czasach analogow 6-polowe matryce Pentaxa czy 8-polowe Nikona uwazane byly za lepiej ustawiajace prawidlowa ekspozycje niz 14-polowa matryca Minolty czy nawet 35-polowa Canona!

Cytat
no i ten system DRO to IMHO zamiesza na rynku i to nieźle.

Nioc nie zamiesza, to bylo wczensiej w 7D i 5D i nie zrobilo furory. Poza tym nie ma znaczenia dla fotografujacych w RAW...

Cytat
Ale z drugiej strony szumiące iso 1600 i drogie obiektywy, nie ma lekko niestsety :evil:

A sa juz gdzies sample w pelnej rozdzielczosci na iso1600 z nowej Alfy? Albo szkla Sony w sklepach? Ceny MSRP najczesciej maja sie nijak do cen w sklepach, nie mozna wiec tak pisac nie majac pojecia jak bedzie w praktyce.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
A sa juz gdzies sample w pelnej rozdzielczosci na iso1600 z nowej Alfy?

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4418

sylwiusz napisał/a:
Ceny MSRP najczesciej maja się nijak do cen w sklepach, nie mozna wiec tak pisac nie majac pojecia jak bedzie w praktyce.

obyś miał rację co do cen.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sylwiusz, czy znaczek w Twojej stopce ma jakieś ukryte znaczenie ;-) :mrgreen: :lol: :?:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Sylwiusz, czy znaczek w Twojej stopce ma jakieś ukryte znaczenie ;-) :mrgreen: :lol: :?:

Nie, jeszcze nie :-) To po prostu radosc z tego co nadchodzi ;-)
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Długo K100D każe na siebie czekać? Są jakieś informacje kiedy wchodzi na rynek?
Szacując po donosach o deostępności w niektórych sklepach internetowych wnioskuje że pojawi się na początku lipca. Obawiam się że u nas dopiero w sierpniu i prawie całe wakacje przelecą.

Mówią "Kocha to poczeka", ale nie wiem czy dobrze lokuje uczucia. Sony kompatybilności ze starociami nie zapewnia więć podstawowy kontrkandydat odpadła. Zanim sprzęt się wygrzeje to troche czasu minie.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
Długo K100D każe na siebie czekać? Są jakieś informacje kiedy wchodzi na rynek?
Szacując po donosach o deostępności w niektórych sklepach internetowych wnioskuje że pojawi się na początku lipca. Obawiam się że u nas dopiero w sierpniu i prawie całe wakacje przelecą.

W Europie ma sie pojawic na poczatku Lipca, mniemam wiec, ze i u nas tak bedzie dostepny :-) Zotanie tylko kwestia ceny - mam nadzieje, ze zblizona do ceny w Niemczech - czyli okolo 2800 zl brutto.

Cytat
Mówią "Kocha to poczeka", ale nie wiem czy dobrze lokuje uczucia. Sony kompatybilności ze starociami nie zapewnia więć podstawowy kontrkandydat odpadła. Zanim sprzęt się wygrzeje to troche czasu minie.

No coz, kompatybilnosc stabilizacji ze wszystkimi szklami - to powazny argument za K100D. Pentax wyprodukowal w sumie 23 miliony szkiel manualnych i AF - wszystkie mozna bezproblemowo uzywac na K100D z pomiarem swiatla i stabilizacja - tego nie oferuje i poki co nie zapowiada sie, zeby zaoferowal nikt inny.
No i pierwsze raporty fotografow mowia, ze SR w K100D bez problemow pozwala zejsc z czasami migawki az o 3 dzialki w dol. Polecam krotki opis niemieckiego fotografa - niestety nie znam na tyle niemieckiego, zeby przetlumaczyc to ladnie, jesli nie znacie tego jezyka - poproscie znajomych :-)
http://www.db23.de/pdf/k100text.pdf
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
-szu- napisał/a:
Długo K100D każe na siebie czekać? Są jakieś informacje kiedy wchodzi na rynek?
Szacując po donosach o deostępności w niektórych sklepach internetowych wnioskuje że pojawi się na początku lipca. Obawiam się że u nas dopiero w sierpniu i prawie całe wakacje przelecą.

W Europie ma się pojawic na poczatku Lipca, mniemam wiec, ze i u nas tak bedzie dostepny :-) Zotanie tylko kwestia ceny - mam nadzieje, ze zblizona do ceny w Niemczech - czyli okolo 2800 zl brutto.

Cytat
Mówią "Kocha to poczeka", ale nie wiem czy dobrze lokuje uczucia. Sony kompatybilności ze starociami nie zapewnia więć podstawowy kontrkandydat odpadła. Zanim sprzęt się wygrzeje to troche czasu minie.

No coz, kompatybilnosc stabilizacji ze wszystkimi szklami - to powazny argument za K100D. Pentax wyprodukowal w sumie 23 miliony szkiel manualnych i AF - wszystkie mozna bezproblemowo uzywac na K100D z pomiarem swiatla i stabilizacja - tego nie oferuje i poki co nie zapowiada się, zeby zaoferowal nikt inny.
No i pierwsze raporty fotografow mowia, ze SR w K100D bez problemow pozwala zejsc z czasami migawki az o 3 dzialki w dol. Polecam krotki opis niemieckiego fotografa - niestety nie znam na tyle niemieckiego, zeby przetlumaczyc to ladnie, jesli nie znacie tego jezyka - poproscie znajomych :-)
http://www.db23.de/pdf/k100text.pdf

polecam Babel Viste i wsyzstko jasne faktycznie wyglada zdjecie ostre i czas wcale nie taki krotki, wiec jak widac dziala niezle, sadze ze tez kwestia wprawy. ciekaw jestem czy jest tak jak w Minolcie ze widac jaki duzy ruch musi byc skompensowany

[ Dodano: 2006-06-08, 12:58 ]
w sumie drogo, jak SOny ma byc za mniej niz 4000zl a jednak jest wzrost 30% rozdzielczosci, z 6 mln robisz 16x27, okolo a z 10mln 22x33cm w 300dpi wiec A4+ jest piekne bez interpolacji zadnej no i jak sie miesza szklami to jednak antykurz jest super tu Pentax tez musi z Samsungiem cos pokazac
A skad bedzie matryca?Sony? Sony pewnie sporo chce za swoje matryce wiec cena zawsze P moze byc wyzsza...inna sprawa ze Sony wlasnie podpisalo umowe z Sasmungiem w sprawie LCD TV wiec chyba nie beda sobie robic az tal problemow...tu Samsung jest b mocny. ehhh dziwne czasy, w zasadzie po roku kazdy system czysm zaskakuje, wazne zeby focic i cieszyc sie fotografiami, wlasnie ogladalem swoje krople deszczu na lisciach....w wolnym czasie dodam do galerii, makro zdjecia

[ Dodano: 2006-06-08, 20:44 ]
Bardzo dobrze ponoc dziala SR i juz jest pierwszy test, aczkolwiek model przed produkcyjny, jak poprawia szybkosc zapisu to moze byc ciekawy model. i pobil 350D i D50
http://forums.dpreview.co...essage=18761281
I oby nastepny, wyzszy byl jeszcze lepszy ale ne za drogi aby nie odstraszal od kupna...ale sadze ze z Samsungiem jak widac polityka cenowa jest juz inna
Alek
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Samsung a Pentax na polskim rynku?
Proszę nie krzyczeć jeśli już było. Nie wiem jak do końca wygląda sytuacja z podziałem świata pomiędzy Samsunga a Pentaxa? Czy K100D będzie w Polsce firmowane przez Pentaxa czy przez Samsunga czy tez będą dostępne 2 wersje. Pytam z ciekawości. Nie ma dla mnie znaczenia znaczek na korpusie. Gdybym miał teraz wolne 3k to GX-1S byłby mój a tak to pewnie będe się gryzł czy GX-1S (lepszy wizjer) czy K100D (lepszy AF i podobno lepsza jakość zdjęć?? (niowy procesor)).

ps
pozdrawiam wszystkich forumowiczów czytam wasze forum od dłuższego czasu i sporo się z niego dowiedziałem (za co serdecznie dziękuję :) ).

ps 2
Jak to jest z tym AF w Pentaxie bo na KKM strasznie ubolewali nad swoim powolnym AF i braku czegoś na kształt Canonowskiego USM?? W szklarni Pentaxa chyba nie ma szkieł z wewnętrznym silnikiem czy też mylę się haniebnie??
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Samsung a Pentax na polskim rynku?
awakqwq napisał/a:
Proszę nie krzyczeć jeśli już było. Nie wiem jak do końca wygląda sytuacja z podziałem świata pomiędzy Samsunga a Pentaxa? Czy K100D będzie w Polsce firmowane przez Pentaxa czy przez Samsunga czy tez będą dostępne 2 wersje. Pytam z ciekawości. Nie ma dla mnie znaczenia znaczek na korpusie. Gdybym miał teraz wolne 3k to GX-1S byłby mój a tak to pewnie będe się gryzł czy GX-1S (lepszy wizjer) czy K100D (lepszy AF i podobno lepsza jakość zdjęć?? (niowy procesor)).

Nie ma zadnego podzialu - to informacje wyssane z palca. Aparaty Pentaxa beda normalnie dostepne w sprzedazy u nas i w Europie. Jesli idzie o wybor GX-1S czy K100D, to osobiscie dalbym spokoj z wizjerem - da sie go przezyc (i tak jest wiekszy niz w Dynaxie 5D/Alfie 100) - zas przede wszystkim dosteniesz sprawny AF (zwlaszcza przy slabym swietle) i stabilizacje obrazu dzialajaca nawet z manualnymi szklami. Mozna poczekac do jesieni na K10D, ale to bedzie korpus z gornej polki (klasy powiedzmy Nikona D200) i jego cena tez bedzie raczej "gorna" ;-)

Cytat

pozdrawiam wszystkich forumowiczów czytam wasze forum od dłuższego czasu i sporo się z niego dowiedziałem (za co serdecznie dziękuję :) ).

Rowniez pozdrawiamy i zapraszamy do dyskusji :-)

Cytat
Jak to jest z tym AF w Pentaxie bo na KKM strasznie ubolewali nad swoim powolnym AF i braku czegoś na kształt Canonowskiego USM?? W szklarni Pentaxa chyba nie ma szkieł z wewnętrznym silnikiem czy też mylę się haniebnie??

Jeszcze nie ma. Plotki pojawiajace sie tu i owdzie mowia jednak o wprowadzeniu wraz z K10D nowej linii szkiel z napedem USM (pierwsze maja byc ponoc zoomy 16-50/2.8 i 50-135/2.8) - dowiemy sie tego na Photokinie. Trzeba pamietac jednak, ze USM odpowiedzialne jest JEDYNIE za szybkosc obracania/przesuwania soczewek, mysle ze duzo wazniejsza jest elektronika w aparacie - odpowiedniej czulosci sensory AF i odpowiednie do nich oprogramowanie sterujace. Dobrym przykladem K100D, ktory ma znacznie szybszy AF od swoich poprzednikow, mimo teoretycznie tego samego ukladu sensorow i tego samego silnika w korpusie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wielkie dzięki
sylwiuszu wielkie dzięki za błyskawiczą odpowiedz. W taki razie wolę jednak kupić Pentaxa niż Samsunga :P
Cytat
Nie ma dla mnie znaczenia znaczek na korpusie.
mea culpa :oops: :mrgreen:
Co do wizjera, cóż mogę powiedzieć, jestem BAARDZO ślepym człowiekiem i lubię wygodę. "Macałem" DL w sklepie i jego wizjer był IMHO wystarczająco duży (zwłaszcza że porównywałem z e500). Pewnie jak będę kupował lustro i K100d będzie poniżej 3k to będzie to mój wybór. Zwłaszcz że wiem że dużych pieniędzy na szkła nie mam i raczej nie będe miał, a manuali kilka w domu jest i pewnie jeszcze kilka kupię :) + stabilizacja palce lizać :) (może lepiej zdjęcia robić:P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach