daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
MAX581 napisał/a:
będę miał wreszcie 100 ISO w studiu...

Ale te ISO 100, to chyba programowe przekształcenie z ISO 200, coś gdzieś tam chyba czytałem. ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Ważne że niektórych obiektywów nie będę musiał blendować do 11 czego wyraźnie nie lubią... Bez specjalnego przestawiania świateł. Jedne obiektywy - ISO 200 F11 inne ISO100 F8 i jest DOBRZE! (albo adekwatnie 8 i 5,6 -0 oczywiście wszystko zależy od rodzaju zdjęć - łatwiej zmienić czułość niż przełączać wszystkie lampy).
 

Chudy  Dołączył: 11 Sie 2010
Zna ktoś jakiś dobry serwis w okolicach Katowic/Sosnowca? mój pentacon potrzebuje pomocy za niewielkie pieniądze, w jednym serwisie usłyszałem cenę 150zł, za co mam niezaoliwionego pentacona i heliosa : /
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
Witaj. Korzystam z serwisu "Flesz" w Sosnowcu przy ul. Dęblińskiej 11.
Pan Andrzej uratował mi tam lampę błyskową Pentax 560 i obiektyw Sigma 105 macro (dorobił, bodajże na frezarce, części) i aparat (szlifowanie pryzmatu w k10, pękniętego po upadku). Fakt, że musiałem czekać, jednak było warto. Bardzo rzetelnie wykonana praca.
Wcześniej korzystałem z serwisu w Chorzowie przy Hajduckiej, jednak nie wrócę już tam.
Zbyt wiele pisania, dlaczego.
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
Re: Dobre serwisy
Cześć.

Ktoś się orientuje od której czynny jest serwis Apollo z Warszawy?
Muszę im jutro oddać aparat do naprawy gwarancyjnej. A może ktoś może polecić kogoś innego co by na gwarancji "pokręcił"?
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
A orientuje się ktoś czy w okolicach Rzeszowa jest jakiś serwis godny polecenia w celu wyczyszczenia komory lustra?
 
jesoo  Dołączył: 06 Mar 2011
Witam...
Kiks spadł z wysokości 30 cm i po wyświetlaczu !
Pęknięta dolna obudowa w rogu....
Niemiłe zaskoczenie, stalowe klatki w środku i inne cudowne właściwości pentaxa jakos nie działaja.Stary Fuji s 5600 nie takie rzeczy wytrzymał, ale to nie była lustrzanka ktoś powie...no nie była, ale elektronika a nie mechanika, która jest ok zawiodła w pentaxie...pech

W Apollo zaśpiewali 1100 za płytę, podobno uszkodzone połączenie z lcd. Zresztą ten wspaniały serwis dokładnie po 14 dniach zadzwonił żeby o tym poinformować głosem znudzonego i zmęczonego pana serwisanta. Bardzo miło :oops: :oops:

Czy pomoże ktoś podając namiary na serwis z okolic ślaska który by sie tego podjął .....wyszukiwarka poza czapskimi z krakowa nie pomaga a proszą o osobiste dostarczenie

Pozdrawiam właścicieli sprawnych Pentaxów
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
jesoo napisał/a:
Niemiłe zaskoczenie, stalowe klatki w środku i inne cudowne właściwości pentaxa jakos nie działaja.
Chyba ci się body pomyliły, k-7 i k-5 maja body magnezowe a k-x jest plastikowy, zresztą nie oczekujmy za 1700zł takich rzeczy. Co do naprawy to chyba taniej wyjdzie kupić jakiegoś k-x w używce teraz ludzie zmieniają na k-r więc i dobre ceny są. Raczej nigdzie nie znajdziesz serwisu gdzie zrobi ci to ktoś taniej, bo skoro mówisz że płyta główna jest uszkodzona to raczej trudno będzie ją reanimować, przeważnie to są pytki z drukiem wielowarstwowym.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W K-x ze stalowej blachy jest chassis.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Ale bardziej chyba chodzi o sztywność konstrukcji a nie na wytrzymałość na uderzenia.
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
Jesoo spróbuj we fleszu w sosnowcu wyjdzie połowe taniej.Jak sie da to facet polutuje a jak nie to wymieni tą taśme. Napewno wyjdzie taniej i naprawi bo mu sie chce a nie że obejży i powie 1200 zł albo spadaj.
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Panowie...komu oddać Bronicę S2A do naprawy?
Dziś po "strzale" lustro nie wróciło już na pierwotne położenie i aparat odmówił dalszej współpracy...W życiu nie musiałem korzystać z serwisu i teraz ciężko się zastanawiam komu oddać "babcię" do naprawy...
 
manxman69  Dołączył: 01 Sie 2011
Witam!
Mam pytanie,czy zna ktoś dobry serwis w Poznaniu? ponieważ coś sie stało z moją "kieszonkową" cyfrówka a mianowicie optio m50,nie można zrobić zdjęcia,nic nie widać na wyświetlaczu,ale jak sie przełaczy na oglądanie zdjeć wszystko jest ok,co sie mogło stać ( wogóle sie na tym nie znam i prosilbym o jakąś pomoc)
z góry dziekuje! pozdrawiam
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Jest na pierwszej stronie wątku.

Fotoserwis
ul. Galileusza 8
60-159 Poznań
tel. (0-61) 862-51-21
e-mail: info@foto-naprawa.com
www.foto-naprawa.com
 
manxman69  Dołączył: 01 Sie 2011
o dziękuje ci dobry człowieku,jestem już tak zdenerowany że pewnie nei zauważylem,niech Bóg wynagrodzi ci w dzieciach, albo w czym tam chcesz! dzieki
 
hopeandcare
[Usunięty]
Czy ktoś kiedyś korzystał z usług :

Fotohit S.C.
al. Piłsudskiego 62
44-335 Jastrzębie-Zdrój

Mam do naprawy k200d a jest to dość blisko położony serwis ode mnie. Jeśli mogłabym się dowiedzieć czegoś o tym serwisie byłabym wdzięczna.:)
 

prowider  Dołączył: 22 Paź 2010
Witam spróbuję i ja się zapytać korzystał ktoś z tego serwisu mam K-7 do kalibracji FF nie wiem czy warto tu spróbować :


FOTOSERWIS KATOWICE
ul. Słowackiego 37, lokal 106, 1 piętro
40-097 Katowice
Telefon kom.: 694 655 870


Czy lepiej serwis na Poleczki?
 
amarcin  Dołączył: 02 Lis 2008
hopeandcare, i jaki serwis wybrałaś? jestem z jastrzębia i też szukam serwisu do k10D
 

Yareckij  Dołączył: 01 Lis 2008
Witam po długiej przerwie wsiech :)

Moja K10 padła 5 dni po upłynięciu gwarancji :D (to było 1.5 roku temu). Coś jak zimny lut gdzieś w bebechach - raz się włącza częściej nie. Włączanie ma charakter następujący:
Panel górny zawsze włacza sie po włączeniu aparatu. Panel wewnętrzny "w wizjerze" (albo po przełączeniu ten tylny) nie włącza się wcale, czasami włącza się "pochlastany" czyli we fragmentach, ale najczęściej nie włącza się wcale. Jest ta ustrerka skorelowana z możliwościa "pstryknięcia" zdjęcia. Czyli jak widze wszystko - prawie na pewno uda mi się pstryknąć zdjęcie. Jak nie widzę panela wewnętrznego lub widze go w strzępach - nie (nawet nie moge wcisnąć przycisku). Czasami popstrykanie przyciskami (najlepsze efekty dawało przez jakiś czas pstrykanie ISO (czyli zmiana iso czasami ożywiała moja "cegiełkę")). Autofokus przestał normalnie działac gdzieś na początku tej historii i, być może, był pierwszym sygnałem złego.
Druga usterka, która pojawiła się wcześniej, dotyczy widoku w wizjerze - najczęściej używam manuali, więc szybko zajarzyłem, że to co widzę jako ostre (nie zawsze polegam na potwierdzeniu ostrości, lubie widzeć gdzie jest ostro organoleptycznie :) na zdjęciu jest poza głębią i przy obiektywie 135 (Jupiter) rozjechanie sięgało około 80 cm, przy odległości obiektu od obiektywu rzędu 8 m.

Pytanie - gdzie najlepiej posłać "cegiełkę" aby znowu była żywa??? koszty mają znaczenie z powodu trwającego u mnie od jakiegoś czasu kryzysu, a bez ciegiełki jakoś mi markotnie :(

Dziekuję Y.
 
mike12  Dołączył: 26 Sty 2009
Czy ktos zna miejsce gdzie mozna naprawić k100d w Trójmieście (aparat widzi baterię jako prawie pustą).

Pozdrawiam,

Michał

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach