opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ponoć do poniedziałku
 
Rafal  Dołączył: 21 Kwi 2008
jestem zaskoczony cena k5II i k5IIs w UK £800 i £950 za s,taniej niz jak wyszla k5 ,ja za swoja na superpromocji z cashbackiem dalem rok temu 630,teraz chodza okolo £700,gdybym mial teraz wybierac czy stara czy nowa(chodzi mi o zwykla,nie s-ke) to bym sie nie zastanawial i bral nowa,pozdrawiam

[ Dodano: 2012-10-25, 19:08 ]
przy tej cenie to moze byc hit,tym bardziej ze cena zapewne sie jeszcze ustabilizuje
:-D
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Podobno centralny punkt AF działa tylko z obiektywami o jasności do f2.8. Przy ciemniejszych z krzyżowego zamienia się w liniowy. Chyba że coś pokręciłem przy tłumaczeniu;)
centralny AF
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jestem zaskoczony tym, że ludzie są zaskoczeni, że nowa K-5 wychodzi w cenie niższej od tej w jakiej wyszła stara K-5!
Chyba, że osoba która się dziwi, dostała w ciągu tych dwóch lat podwyżkę 20-30% i w ten sposób wzrosła ich siła nabywcza. Dlaczego za produkt, który został tylko odświeżony mielibyśmy płacić tyle co za zupełną nowinkę jaką była K-5 dwa lata temu?
W międzyczasie konkurencja też dorobiła się naleśników, rynek bezlusterkowców zabrał wiele potencjalnych klientów lustrzanek, kurzący się Nikon D600 waży ledwie 20g więcej i kosztuje pewnie ze 400$ więcej niż stary K-5 na starcie, a Pentaksowi nie chciało się nawet zaimplementować lepszego trybu wideo ani funkcji "focus peaking" czyli powtórzyła się sytuacja z przeszłości gdzie K-x mial lepszą matrycę od topowego K-7, a teraz tańsze K-30 i K-01 mają funkcje ktorych nie ma "flagship". Czy jest więc sens płacić więcej?
Myślę, że Pentax dobrze to przemyślał i te 4170zł (aktualna prognozowana cena w jednym ze sklepów internetowych) za korpus K-5 II to naprawdę maksimum ile można było zawołać żeby ten aparat miał szansę się w miarę dobrze sprzedawać a jednocześnie dać inżynierom szansę na opracowanie kolejnego modelu, który rzeczywiście znów odskoczy paroma funkcjami do przodu, jednocześnie linie produkcyjne nie będą się kurzyć i będzie można trochę zarobić tłukąc na nich praktycznie ten sam aparat.
 
Rafal  Dołączył: 21 Kwi 2008
Mi chodzi o to ze w porownaniu do konkurencji cena jest naprawde ok np d300s nadal kosztuje ponad£800 gdy wyjdzie nastepca to licze na start z 1200,a d600 z tego samego sklepu kosztuje 1575 wiec niechudo.w. kazdym razie ricoh cos dziala i to sie liczy.pozdrawiam
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
michal5150 napisał/a:
Podobno centralny punkt AF działa tylko z obiektywami o jasności do f2.8. Przy ciemniejszych z krzyżowego zamienia się w liniowy. Chyba że coś pokręciłem przy tłumaczeniu;)
centralny AF

Wynikła dyskusja w odpowiedziach
to kubeł zimnej wody dla autora:
- obrazek jest "posterem" do wyjaśnienia nowinki, a nie technicznym rysunkiem, i nie uwzględnia wielu innych aspektów AF safoxu;
- autor Imaginuje sobie coś z głowy, czyli z niczego, nie sprawdzając innych źródeł.

Np. tego źródełka.



Środkowy czyjnik jest teraz "podwójny", i 5,6 (jak wszytskie pozostałe) oraz liniowy(poziomy! dwie wiązki w poziomie) 2,8.

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
jak to dobrze ze romeck zna ten ich "krzaczkowaty" jezyk
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Hehehe!!!
一枚の写真のための私の王国!

Oczywiście, że nie znam. Posiłkowałem się dyskusją pod wpisem na blogu teg-co-prorokuje
i góglownicą (ale ta stRRRaszna jest!)..


bokotematycznie.
Mojego syna angielskiego uczy (w domu, prywatnie) student.... sinologii (czy cóś takiego) - uczy się chińskiego, ale językiem wykładowym jezt angielski.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
romeck napisał/a:
Adam pstryknął trochę zdjęć - starym i nowym...


Na zdjęciu widać różnice... ale pokazali by zdjecie np. tkaniny z k-5 IIs , aby pokazać jak bardzo widoczny jest efekt mory. Osobiście na święta chyba będę zmieniał puszę i korci mnie wersja "s", powyższe sameple są mocno za wersja S, jednak nie samymi lanszaftami człowiek foci ;)
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
jaczes napisał/a:
romeck napisał/a:
Adam pstryknął trochę zdjęć - starym i nowym...


Na zdjęciu widać różnice... ale pokazali by zdjecie np. tkaniny z k-5 IIs , aby pokazać jak bardzo widoczny jest efekt mory. Osobiście na święta chyba będę zmieniał puszę i korci mnie wersja "s", powyższe sameple są mocno za wersja S, jednak nie samymi lanszaftami człowiek foci ;)


Witam,

Może to trochę pomoże:
http://www.pentaxforums.c...ple-photos.html
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
dzięki!
Nie wydaje mi się, aby to było aż tak straszne na zdjęciach ludzi patrząc na to jaką ostrość się zyskuje. Ponadto sample są w miniaturce, aby ocenić potrzeba by było w całości.
Tak sobie myślę, że IIs będzie za parę lat mega chodliwym towarem na giełdzie... gdy cena będzie na takim poziomie, żeby ktoś mógł sobie pozwolić na 2 puszki, to 1 dla landszaftów (bo w sumie co więcej niż k20d do tego potrzeba?), a za to ta ostrość...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Czy obróbka zdjęcia wykonanego aparatem bez filtra AA może być bardziej skomplikowana niż zwykłego zdjęcia wykonanego aparatem z tym filtrem?
Nie chodzi mi o morę bo ona i tak będzie pewnie programowo usuwana już ze strony puszki i same programy też będą ją w jakiś sposób ograniczać taj jak aberrację, myślę raczej o pewnych problemach które może napotkać użytkownik przyzwyczajony do aparatu z filtrem.
Z tego co wiem to filtr ma wpływ na ustawienia progów wyostrzania i chyba też kontrastu lokalnego.
Lubię swoje K-7 ale DR w nowych aparatach robi wrażenie, czasem przydało by się też lepsze LieView (szybsze i dodatkowo ze wsparciem dla szkieł manualnych), elektroniczny poziom i AF śledzący.
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
@Michciu76:

Przecież w K7 jest elektroniczny poziom ;)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kusi ten K-5 IIs :-> ale trzeba poczekać na więcej sampli.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
eyelet napisał/a:
@Michciu76:

Przecież w K7 jest elektroniczny poziom ;)


Jest to najlepsze określenie - zdarza mi się nawet go używać ale zawsze sprawdzam czy poziom pasuje do tego co fotografuje bo często wskazanie jest mylne.

W sumie to nie zależy mi aby to był K-5, K-5s czy K-5II - mogę przytulić nawet jakiegoś nowego bezlusterkowca o ile taki się pokaże w przeciągu kilku miesięcy.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
W grudniu/styczniu zmieniam korpus. Należy wreszcie zamienić wysłużony k200d na coś nowszego.
Prawdopodobnie będzie to K-5 IIs.
Mam nadzieję, że do stycznia cena jeszcze troszkę spadnie, ale jak na początek to i tak jest ok.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wiedzieliscie o tym ze k-5II ma nowy pasek ? (srodkowy rzecz jasna :P)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
espresso napisał/a:
Jeśli w zasadzie jedyną różnicą pomiędzy nowymi wersjami K5 jest brak filtra dolnoprzepustowego w modelu IIs, to dlaczego w zasadzie ta wersja nie jest tańsza, skoro jest w pewnym sensie bardziej zubożona w stosunku do wersji II ? Cóż może mieć wpływ na większa cenę? Może korzystniej jest kupić zwykłą K5 i wyrzucić z niej filtr ? (jeśli komuś nie zależy na dobrodziejstwach nowego AF?)


Podobno jest skierowana w kierunku bardziej doświadczonych użytkowników - takich co będą umieli wykorzystać jej właściwości za razem dając sobie dobrze rade z pewnymi problemami które niesie brak filtra. Przeciętny amator raczej wybierze tańszą puszkę z filtrem.

Dlatego się pytałem o ew. problemy z obróbką zdjęć wykonanych puszką bez filtra.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
Jeśli w zasadzie jedyną różnicą pomiędzy nowymi wersjami K5 jest brak filtra dolnoprzepustowego w modelu IIs, to dlaczego w zasadzie ta wersja nie jest tańsza, skoro jest w pewnym sensie bardziej zubożona w stosunku do wersji II ? Cóż może mieć wpływ na większa cenę? Może korzystniej jest kupić zwykłą K5 i wyrzucić z niej filtr ? (jeśli komuś nie zależy na dobrodziejstwach nowego AF?)
Przypuszczam że cena jest skalkulowana uwzględniając mniejszą ilość sprzedanych sztuk a więc z założenia musi być większa. Pomimo tego że pozornie różnią się tylko brakiem filtra to prawdopodobnie oprogramowanie też jest zmodyfikowane. Różnica musi być choćby w ISO gdyż filtr zabiera trochę światła więc czułość natywna będzie wyższa. No i także samo generowanie JPGa w korpusie będzie wymagało innych algorytmów co przełożyło się zapewne na większą ilość godzin pracy programistów a więc i wyższy koszt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach