karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
W moim mieście na 5 sztuk ktore otrzymali do sklepu, wszystkie miały ten feler z brudną matrycą :-/
Problem na pewno nie jest marginalny, skoro trafia się całymi partiami.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
kurcze.. jak ja bym chcial zeby ktos uzyczyl Kamilowi takiego pentaxa k-5II lub k-5IIs.
wtedy bym mial jasnosc czy faktycznie praca na tych dwoch korpusach (d700 a pentax) to taka przepasc.
bo slyszy sie tylko ze AF w nikonie jest lepszy, ale ile lepszy, czy jst to odczuwalne podczas pracy reporterskiej?
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Tequila napisał/a:
Powiem tak: ja się zdecydowałam na d600 (przesiadka z mk II)

Zamieniłas canona 5d mk2 na d600...do portretów? :shock:

[ Dodano: 2013-04-20, 11:46 ]
paradziqs napisał/a:
kurcze.. jak ja bym chcial zeby ktos uzyczyl Kamilowi takiego pentaxa k-5II lub k-5IIs.
wtedy bym mial jasnosc czy faktycznie praca na tych dwoch korpusach (d700 a pentax) to taka przepasc.

paradziqs, przepasc to jest między ff, a cropem. I kazdy kto mówi inaczej to albo nie miał w rekach nigdy zadnego korpusu ff, albo sam sobie na siłe wmawia, ze jest w stanie uzyskac takie zdjecia (jakosciowo) jak ten ktos kto ma nikona/canona ff. Niestety, nie jest.
Wiem, bo kiedys dawno rozumowalem w ten sam sposob, ale wszystko sie zmieniło po kupnie ff.

[ Dodano: 2013-04-20, 11:48 ]
romeoad napisał/a:
...w końcu działa AF

raczysz zartowac.

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
przepasc to jest między ff, a cropem. I kazdy kto mówi inaczej to albo nie miał w rekach nigdy zadnego korpusu ff, albo sam sobie na siłe wmawia
a może jest odwrotnie ? ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
przepasc to jest między ff, a cropem


ale w czym dokladnie? coz to za "mityczna" przepasc.. opowiadaj bo jestem strasznie ciekaw
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Miałem okazję fotografować d600 i moim k-x w tym samym czasie i tym samym obiektywem (samyang 85) i powiem szczerze, żę obrazek z d600 zdecydowanie lepiej wyglądał z d600 niż z mojego k-x, ostrzejszy, ładniejsze kolory i więcej detalu :-( . Jak się ma do k-5 to trudno mi powiedzieć, ale juź chyba takiej przepaści nie ma...?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja sie raczej zastanawiam gdyby tak porownac k-5IIs (4500zl) do tych tanich FF (6000-7000zł)
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
paradziqs napisał/a:
studentmibm napisał/a:
przepasc to jest między ff, a cropem


ale w czym dokladnie? coz to za "mityczna" przepasc.. opowiadaj bo jestem strasznie ciekaw


w plastyce :mrgreen:
it's true baby 8-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Taaa, mityczna "plastyka"... Kwestia płytkiej GO czy jakichś jej specyficznych rozkładów to obecnie chyba najbardziej nadużywany "środek stylistyczny" w fotografii. Już mam nieraz szczerze dość takich zdjęć i dorabiania do tego ideologii ;-)

W kwestii faktycznych różnic czy inszych przepaści, to powiedzmy sobie szczerze - obecnie FF oferuje dostęp do jasnych szerokich kątów i odrobinę wyższej rozdzielczości, a reszta zależnie od konkretnego przypadku albo wypada ex aequo, albo i większe matryce dostają cięgi od mniejszych (szumy, DR - mizernie zwłaszcza w wykonaniu Canona).
Pozostają oczywiście jeszcze kwestie "magiczne", ale z tym nie warto polemizować...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
studentmibm napisał/a:
Zamieniłas canona 5d mk2 na d600...do portretów? :shock:
A co w tym dziwnego?
modrzew napisał/a:
W kwestii faktycznych różnic czy inszych przepaści, to powiedzmy sobie szczerze - obecnie FF oferuje dostęp do jasnych szerokich kątów i odrobinę wyższej rozdzielczości, a reszta zależnie od konkretnego przypadku
Dokładnie tak.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
w plastyce

it's true baby

uff- to już trochę precyzyjniej, bo jak w poprzednich postach uderzyłeś w wysokie tony o jakości zdjęć z ff vs. crop to przez moment trąciło głęboką i niezmąconą faktami wiarą :roll:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Jak zobaczyłem jakie zdjecia D700 wypluwa z firmware 1.0 to się przeżegnałem z wrażenia że da się zrobić aż taką makabrę


...a możesz lekko jaśniej? Bo nie zmieniłem softu w D700 od momentu zakupu i obrazek mi pasuje - ale może ja mam coś ze wzrokiem?
Za to zauważyłem swego czasu jakąś dziwną różnicę w przyjmowaniu NEF-ów przy przesiadce z LR1 na 2 (albo z 2 na 3 - nie pamiętam już) - no ale to w sumie nie ten temat.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
studentmibm napisał/a:
przepasc

Przepaść to ja widzę między średnim formatem a 35mm albo APS-C. Pomiędzy APS-C i 35mm cośtam jest, ale nie aż tak bardzo zauważalne. Jedyna zaleta to że łatwiej kupić jasny i szeroki obiektyw.

studentmibm napisał/a:
wszystko sie zmieniło po kupnie ff

A to się nazywa racjonalizacja :-)

studentmibm napisał/a:
raczysz zartowac

Odrobinkę ;-) Ale jeśli powiesz mi że ten dziwaczny moduł AF z 5dmk2 działa skuteczniej od tego z d600, to nie uwierzę, że miałeś d600 w ręku.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Chyba chodzi o kolorystykę? Nikon pasuje Azjatom, Canon najlepiej sprawdzi się w fotografii trzody. Weź tu człowieku bądź mądry, nigdy nie wiadomo co przyjdzie nam fotografować? ;-)
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
romeoad napisał/a:
Odrobinkę Ale jeśli powiesz mi że ten dziwaczny moduł AF z 5dmk2 działa skuteczniej od tego z d600, to nie uwierzę, że miałeś d600 w ręku.

Dziwaczny? AF z mk2 w niczym mnie nie ogranicza i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Ograniczał mnie mechanizm AFowo podobny z k10d. A d600 nie mam specjalnej potrzeby brac do reki ponieważ w canonie mam wszystko co potrzebuje i systemu zmieniac nie zamierzam.
Ogolnie zauwazylem, ze niektorzy strasznie alergicznie reaguja na słowo 'ff' na tym forum. A jak się powie, że widać różnice między ff, a cropem to już wogole.
Jestem pewien, ze gdyby pentax w koncu wypuscil ff to polowa uzytkownikow by pobiegła do sklepu i zachwytom nad przewaga ff nie było by końca.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
w plastyce :mrgreen:

no tak.. plastyka.. ja jednak wolalem muzyke, w tym czulem sie duzo lepiej.
a ta plastyka to przy jakich zdjeciach najlepiej "wychodzi" ? przy krajobrazach? czy architekturze? przy reportazu slubnym? a moze przy watku "pokaz swoj bokeh" ?
pytanie co kto potrzebuje? czy "mityczna plastyke" czy lepszy AF, wysoka dynamike tonalna, lzejszy korpus, stabilizacje w korpusie, wiecej zdjec w serii, i to wszystko za nizsza cene.

[ Dodano: 2013-04-20, 19:41 ]
ps.. i sam poruszyles kwestie zwiazana z roznica pomiedzy FF a APSC..
ja jedynie napisalem, ze chcialbym aby Kamil sprawdzil k-5IIs w boju porownujac jedynie AF
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
studentmibm napisał/a:
AF z mk2 w niczym mnie nie ogranicza i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie

Miałem takie samo zdanie o AF z *ist DS2, bo zdążyłem zapomnieć jak to było w MZ-5n. Potem K-5 (i wcześniej K-7) przekonało mnie w jakim byłem błędzie.

Skoro d600 w ręku nie miałeś, to może masz porównanie z 7d? O ile to można nazwać porównaniem a nie zmiażdżeniem z przytupem.

studentmibm napisał/a:
niektorzy strasznie alergicznie reaguja na słowo 'ff'

Wiesz... ja mam średnioformatówkę, 35mm mnie nie rusza :-)

[ Dodano: 2013-04-20, 21:01 ]
A jeszcze nawiązując do:

studentmibm napisał/a:
Zamieniłas canona 5d mk2 na d600...do portretów?


Niektórzy zmieniają na OM-D i też są zadowoleni. Tak, z 5dmk2.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
paradziqs napisał/a:
czy "mityczna plastyke" czy lepszy AF, wysoka dynamike tonalna, lzejszy korpus, stabilizacje w korpusie, wiecej zdjec w serii, i to wszystko za nizsza cene.

To ja zdecydowanie poprosze tą "mityczną plastykę":-) Bardzo dobrze rozumiem dlaczego tak piszesz, tez tak kiedyś myślałem. Oglądałem zdjęcia z k10d/40d i mówiłem -"no bardzo ładne zdjęcie, po co mi ff". Potem chodzilem po forach, oglądałem sample i dalej tej różnicy nie potrafiłem dostrzec.
W pewnym momencie zamieniłem jedno z dwóch 40d na 5dmk2. I... 40d nigdy potem nie zostało wyciągnięte z torby, tzn "nigdy" jest tutaj sporym nadużyciem, ponieważ w przeciągu miesiąca sprzedałem je i kupiłem kolejne 5d. Gwarantuje Ci, kiedyś kupisz ff i przypomnisz sobie moje słowa i zrozumiesz o co chodzi w tej 'mitycznej plastyce' z której sie śmiejesz, tak jak ja kiedyś :-)

romeoad napisał/a:

studentmibm napisał/a:
AF z mk2 w niczym mnie nie ogranicza i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie

Miałem takie samo zdanie o AF z *ist DS2, bo zdążyłem zapomnieć jak to było w MZ-5n. Potem K-5 (i wcześniej K-7) przekonało mnie w jakim byłem błędzie.

Skoro d600 w ręku nie miałeś, to może masz porównanie z 7d? O ile to można nazwać porównaniem a nie zmiażdżeniem z przytupem.


coś Ty się chłopie tak tego AFa uczepił? ja nie mam potrzeby testowania korpusów, szukania, wybierania, oglądania. Mój AF działa bardzo dobrze więc dla mnie ten temat nie istnieje. Poza tym dla mnie osobiście temat kupowania korpusów się zakończył i chocby canon/nikon/pentax/sony wypuścili niewiadomo co z niewiadomo czym to póki moje mk2 działają nic mnie to nie interesuje :-) Nie czuje żadnych ograniczeń ze strony sprzętowej, a to spory komfort. Prędzej ograniczenie w tym wypadku jestem ja :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
W pewnym momencie zamieniłem jedno z dwóch 40d na 5dmk2. I... 40d nigdy potem nie zostało wyciągnięte z torby


Cytat
Nie czuje żadnych ograniczeń ze strony sprzętowej, a to spory komfort.


wezmiesz do reki mkIII i zaczniesz psioczyc na mkII
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
paradziqs, nadal nie rozumiesz. Po mk3 moge wziąć do ręki równie dobrze 1dx, popodniecać się serią tysiąca zdjęc na sekundę itp, z tym że do czego mi to potrzebne? Reporterem niewiadomo czego nie jestem, fotografem sportowym również nie. mk2 ma wszystko to czego potrzebuje. Obrazek - bo o to cały czas mi chodzi - z mk2 to bajka. Z mk3 czy 1dx będzie podobny. A przepłacanie (w moim przypadku) za szybsza serie czy jeszcze lepszy AF jest bez sensu. Na jakość zdjęć w moim przypadku to nie wpłynie.
Zrozum, ze mnie w chwili obecnej korpusy nie interesują.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach