polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Benek napisał/a:
3300 na dzień dobry, to 2500 po kilku miesiącach bytowania na rynku. Przy takiej cenie to może być prawdziwy hit.

i to hit z wbudowanym wizjerem ,pozdr
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
janek_wu napisał/a:
Na mniejszą niż 16 mln ilość pikseli w bezlusterkowcach APS-C, trudno liczyć w dzisiejszych czasach.

Wiem.
Dlatego nie będę kupować z 24...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
mygosia napisał/a:
janek_wu napisał/a:
Na mniejszą niż 16 mln ilość pikseli w bezlusterkowcach APS-C, trudno liczyć w dzisiejszych czasach.

Wiem.
Dlatego nie będę kupować z 24...
Nex-6 ma matrycę 16 Mpx.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Osz... ale to inna matryca, niż 5n, prawda?
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
z tego co wiem to ta sama
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmm...
Gdzieś mi się rzucił w oczy post że skoro w nex6 jest jakiś tam nowy system AF, to musi być inna matryca. Czyżby jednak nie?

Ja tam blondynka jestem , więc moje pytania mogą być trochę niefachowe, ale w końcu jesteśmy w "Pierwszych krokach..." ;-)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
mygosia napisał/a:
Hmmm...
Gdzieś mi się rzucił w oczy post że skoro w nex6 jest jakiś tam nowy system AF, to musi być inna matryca. Czyżby jednak nie?
Ponoć nowa, wyposażona w czujniki detekcji fazy. http://nexforum.pl/news/3...zy-w-kompaktach
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
to jeszcze doszedł jeden obiekt westchnień w bezlusterkowcach: Fuji X-E1. Sample piękne :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja wzdycham żeby mieć czas robić zdjęcia.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
mygosia, w NEX-6 jest nowy AF i inna matryca, ale ciągle 16MPix.
24-megowa jest w SLT-77/65 i w NEX-7.

Sam łakomie patrzę na "szóstkę" - maluch w wielkim wizjerem, w znośnej cenie, może być godnym następcą ME-Super :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmm... a co ma lepszego od 5N?
:-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rzekomo AF - z racji "fazowego" wbudowanego w powierzchnię matrycy.
Wizjer - baaardzo mi się podoba sonowski Tru-Finder, duuuży, wyrazisty, ładnie pokazuje przejścia w ostrości i to nawet przy ciemnawych kitach :)
Kółka nastaw - mniej grzebania po menu
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dziękuję.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
AF na podstawie detekcji fazy jest szybki ale niezbyt dokładny, AF na podst. kontrastu wolny, ale zawsze dokładny. Natomiast w nowym nexie ma być system hybrydowy, czyli szybki i dokładny! (najpierw aparat ustawia ostrość za pomocą fazy i doostrza kontrastem). Ech AF marzenie, żeby takie coś zrobili w pentaxach....
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
andremobile napisał/a:
Natomiast w nowym nexie ma być system hybrydowy, czyli szybki i dokładny!

To jak w Erze.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
poczekajmy jak to będzie w praktyce. Już są pierwsze wrażenia posiadaczy Nex-6 i na razie jakoś tak wiecej narzekania chociaż tyczy się to bardziej obsługi. Zobaczymy
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
mygosia napisał/a:
a co ma lepszego od 5N?


Zapomniałem o stopce. Ma gorącą stopkę, a więc powinien odpalać lampy bez dedykacji.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
mygosia napisał/a:

Ja tam blondynka jestem , więc moje pytania mogą być trochę niefachowe, ale w końcu jesteśmy w "Pierwszych krokach..." ;-)


To ja z racji bliskiego zamieszkania w pomcy propnuję "randkę" gdzie użyczę Ci NX10 popstrykasz sobie i w domku "obaczysz" na telewizorku jak wychodzi :-)
Nie ma to jak praktyka prawda?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ale NX10 jest zbyt duży - natomiast w ramach "obwąchiwania systemu" jak najbardziej :)

Możemy się umówić na jakis spacer.
Jeśli jeszcze chcesz :-P

Dzisiaj będe miała NEXa do obwąchania. Ale tylko w knajpie :roll:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Pisałem na priv ale dostałem odpowiedź że masz zablokowane.
Napisz do mnie w takim razie ale odpowiem po weekendzie bo teraz i tak nie będę mógł.

PS.
Dlaczego usunęłaś moje fotki z wątku o NX20?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach