opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hmm, nie mam kieszeni w koszulkach, bluzach :-)

w pracy chodzę w spodniach i t-shircie, nie ma innego miejsca na chowanie telefonu niż spodnie :-)

Raven napisał/a:
No chyba, że zostałeś chojnie obdarzony przez naturę :evilsmile:

żony się pytaj, nie mnie to sądzić :evilsmile:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Raven, ja tam rozumiem. Bluzę to raz się zdejmie, raz włoży, czasem gdzieś zostawi. A spodni na ogół nie ściąga między wyjściem z domu a powrotem (no, pomijając jakieś czynności sportowe, medyczne albo te... no... miłosne, że się wyrażę). Dlatego spodnie są wygodniejsze do noszenia wszelkich rzeczy, których się nie chce zgubić. Ja na przykład z tego powodu już od dłuższego czasu kupuję wyłącznie spodnie z wygodnymi i zapinanymi na suwaki kieszeniami na udach i wszystko rozkładam po kieszeniach spodni. Chyba, że akurat jest taka okazja, że tego typu spodni włożyć nie mogę, ale wtedy na ogół mam marynarkę i wszystko jest w kieszeniach marynarki. A marynarka bardzo źle wygląda z kieszeniami powypychanymi dużym telefonem, dużym portfelem itp.

Edit: O, widzę, że Opiszon też Ci już odpowiedział. :)

 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
opiszon napisał/a:
nie ma innego miejsca na chowanie telefonu

Smycz do telefonu i na szyi zawiesić :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MiQ27 napisał/a:
Smycz do telefonu i na szyi zawiesić :-)

nieeeeeeeeeeeeeeee
jak pierwszoklasista z kluczem na sznurku :?: :-(

PiotrR napisał/a:
kupuję wyłącznie spodnie z wygodnymi i zapinanymi na suwaki kieszeniami na udach i wszystko rozkładam po kieszeniach spodni.

to jest dobry patent, sam mam teraz takie spodnie na sobie, gorzej że wszystko telepie na boki no i jak jadę moją skodziną, to mi liwarek od zmiany biegów uderza w telefon :-|

bojówki lepsze, ale w takich do pracy raczej nie pójdę
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zdaje się, że już nie ma wyjścia i w końcu muszę się w telefon komórkowy zaopatrzyć. Ostatni telefon miałem 5 lat temu, a zdaje się że to cała wieczność w tej dziedzinie. No i teraz nie mam absolutnie żadnego pojęcia o telefonach komórkowych, ich możliwościach, zastosowaniach itd. No i w związku z tym nawet nie wiem, czego miałbym szukać, żeby sobie kupić :roll:
Wiem, że wysyłanie setek esemesów (a tym bardziej ememesów czy jak się to nazywa) w ogóle mnie nie kręci. Nie kręci mnie też nawigacja GPS, ani aparat fotograficzny, ani videofilmowanie. Jakoś MP3 mnie chyba też nie rusza, bo w jakość nie wierzę, poza tym mam irivera a i tak nieczęsto używam. Już bardziej radio, bo niby czemu nie? O Internecie w komórkach nie mam pojęcia - czy to się da używać? Ale jak to sensownie działa, można używać to by mi chyba pasowało?
No i by mi się podobało, gdyby w takiej komórce był jakiś Tetris, Yahtzee, Sudoku, Pac-Man albo choćby poczciwy pasjans czy coś w tym stylu :-)
I się zastanaiam nad dwoma opcjami - albo prosty, stary (może nawet staroświecki model), co to po prostu jest i można się na niego dodzwonić, albo jakiś aparat z wi fi, bo wydaje mi się, że wtedy byłoby fajnie, a i jako aparat do VoIP'a chyba by się taka komórka nadała?
No i zastanawiam się, czy by nie kupić Noki 6136 za ok. 200-250zł. Albo Benq E72 trochę drożej? Czy może coś innego, lepszego możecie zasugerować? Czy ten WLAN w komórce to się przydaje, czy mi się tylko wydaje?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matb napisał/a:
prosty, stary (może nawet staroświecki model), co to po prostu jest i można się na niego dodzwonić

6310i Ma wszystko, co telefon mieć powinien. Czytelny wyświetlacz (nie tak jak te nowe, kolorowe, co w słońcu znikają). Bateria w porywach 14 dni wytrzymuje. Da się dzwonić i pisać. Ma IR i BT, gprs też ma, ale nie wiem co to. Ma kalendarz (baaardzo przydatna rzecz wg mnie). No i Pasjansa i Tetrisa można wpakować. Wytrzymały też jest.

P.S.
Mam Simplusa z 5200 do sprzedania, może Cię zainteresuje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stachu napisał/a:
Mam Simplusa z 5200 do sprzedania,

to raczej nie jest model, który spełnia założenia matba ;-) - wiem bo żona ma

z 6310i to racja, tylko że - albo trafisz przechodzony ostro model pofirmowy (i tu bateria nie potrzyma ci super długo - pół zespołu ma, to wiem co mówię - max tydzień ;-) )
ew w dobrym stanie, ale za taką cenę, że to interes całkowicie bez sensu

ja jeszcze 2tyg temu używałem nokii 6020 i byłem zadowolony - bateria trzyma tydzien przy ok 4h rozmow (tygodniowo), ew ten model bez aparatu ale za to z bluetooth - 6021

no albo całkiem dobry 6230

to są starsze modele, ale nie wybajerzone i sprawdzone
tyle że trzeba szukać dobrze utrzymanych egzemplarzy
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Stachu napisał/a:
6310i Ma wszystko, co telefon mieć powinien.
Czyli rozumiem, że to wi fi to zbędne jest? Bo darmowy net na mieście by mnie kusił. I ten VoIP w domu.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wiem, co to VoIP. Wi fi jest zbędne, bo 6310i nie obsługuje internetu :-P (ma tylko wapa).
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Stachu, VoIP to telefonia internetowa (tak w dużym skrócie)


http://allegro.pl/item505...ych_lublin.html
tanie, nie brzydkie i co nieco ma ;)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
matb, W Twoim przypadku VoIP może się przydać, bo pewnie masz Access Pointy w pracy. A zatem możesz stamtąd tanio dzwonić.

Z takich, co to mają, a nie są zbyt drogie podoba mi się Nokia E51. Można nową łyknąć z drugiej ręki ok. 500.-
Do tego masz w nim dobry modem do laptopa przez Bluetooth. Obudowa metalowa(!)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
YellowLabel napisał/a:
http://allegro.pl/item505...ych_lublin.html
tanie, nie brzydkie i co nieco ma ;)


nie polecam!
bateria trzyma dwa dni...
jesli nie potrzebujesz wi-fi to polecam http://www.gsmarena.com/samsung_l700-2435.php
telefonik fajny bateria ok 5dni, duzy dobry wyswietlacz, aluminiowa, solidna obudowa, przyjemny w obsludze...
z dodatkow ma aparat, wideorozmowy, mp3, radio (ale teraz trudno znalezc aparat bez tych dodatkow)
jesli wi-fi to moze i550w
http://www.gsmarena.com/samsung_i550-2115.php
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
emigrant napisał/a:
Nokia E51

Jadę jeszcze na poprzedniku, tj E50. Wifi i HSDPA to to czego mi w niej brakuje. Natomiast modem bluetooth to to co mi się w niej podoba. Raz, że często jestem w pociągu i nie muszę dodatkowo wozić modemu (choć E50 ma tylko EDGE, tyle że pomiędzy miejscowościami większa prędkość modemu i tak nie jest wykorzystana), dwa, ze jak mi ostatnio padła karta z modemu domowego, to internet z komórki był wybawieniem (jakby nie można było żyć bez internetu :roll: )
Teraz zastanawiam się nad E71 - zbiera rewelacyjne opinie, no i jeszcze iP 3G kusi...
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Do mnie dwa dni temu przyszedł samsung i600, wyrwałem używanego z allegro za 270zl. Jak na smartphona i to co oferuje opłacało się bardzo, dzięki windows mobile nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Przez wifi wszystko pięknie smiga, skype. gadu, opera.
Teraz tylko została kwestia tego jak sprawuje się jako "telefon" najbardziej martwi mnie bateria, choć w zestawie są dwie o różnych pojemnościach, ta mała przy częstym korzystaniu z wifi długo nie wytrzymuje. No ale na razie praktycznie się tylko bawię. Jeszcze się okaże czy zostanie u mnie na dłużej.
ps. jak ktoś ma duże paluchy to lepiej sobie odpuścić ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wiecie co? Wydać 500+zł za gadżet jak telefon komórkowy (który jeszcze wydaje mi się w zasadzie zbędny), to raczej sensu nie widzę. 300zł - to max, co mogę zaakceptować. Choć znalazłem wczoraj w piwnicy Siemensa A40, ciekawe czy ma usuniętego simlocka :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matb napisał/a:
znalazłem wczoraj w piwnicy Siemensa A40, ciekawe czy ma usuniętego simlocka :evilsmile:

huh, ciekawe czy działa
ale na długie trzymanie baterii bym nie liczył
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
matb, Jak nie zależy Ci na Bluetooth i modemie do laptopa, to kup sobie T-Com TC300. Ma WiFi i klienta VoIP oraz normalny GSM. Nie ma żadnych bajerów i można dostać poniżej 300,- nowy.

[ Dodano: 2008-12-23, 13:15 ]
np. ten:
http://allegro.pl/item511...jezyk_nowy.html
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
tomecki napisał/a:
Moja wysłużona Nokia ma już pomału dość, co byście polecili?
Zasadniczo to zależy mi na takim aparacie żeby miał:
-dobrą baterię, żeby długo trzymała
- dosyć proste menu,

Nokia 2610 spoko jest dobre 10 dni trzyma. Jak trafisz na komórkę z baterią BL-5C
1020 mAh 3,7V 8-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
SiekaSS napisał/a:
dobre 10 dni trzyma

Ciężko porównywać czas "trzymania" u różnych osób. Sposób korzystania z komórki ma na ten parametr wpływ wręcz zasadniczy. ;-)
 

Cieniu1  Dołączył: 04 Lut 2008
 
Polecać to raczej nie mam jakiego telefonu ale odradzić to napewno mogę Nokię N95.Posiadam i jest to niestety porażka :-x po kilku miesiącach wyświetlacz pękł,po tym wymieniono mi na nowy model Nokia N95 z 8 GB pamięci(nie wiem tylko na co mi tak wielka pamięć w aparacie telefonicznym) niby poprawione oprogramowanie ale jakoś tego nie zauważyłem,bateria,ładowanie w najlepszym wypadku co drugi dzień,samowyłaczanie się,zawieszanie się standard,nawigacje można tu traktować tylko jako dodatek podobnie jak aparat fot.,używać tylko w skrajnych przypadkach,a najlepiej mieć jeszcze na kolanach atlas drogowy,rozłączanie z bluetooth(trzeba wyłączyć i ponownie włączyć telefon :evil: )z pewnością następnym razem wybiorę coś dużo prostszego a przynajmniej mniej zawodzącego

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach