argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
TomaSzSz napisał/a:
A tak pomyślałem, może ten grip będzie pasował jakoś do k100d
Jak wyrżniesz piny sterujące w gripie i bolce trzymające wszystko w całości, to pewnie tak. Ale w jaki sposób będzie działał spust i przyciski na gripie, to nie wiem.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ale k100d chyba nie ma nawet złącza dla gripa...
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
TomaSzSz napisał/a:
A tak pomyślałem, może ten grip będzie pasował jakoś do k100d ? po modyfikacjach ?:P "znaj polską pomysłowość :D"


K200 to zupełnie inna lustrzanka. Tylko z wyglądu przypomina k100.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
thrackan napisał/a:
Ale k100d chyba nie ma nawet złącza dla gripa...
Właśnie.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
W sumie .. zapłacić 500 zł za grip a potem go rozmontować ehh.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jasne, w wersji light, modyfikując wystarczy zdemontować wielowtyk - poprawi się uchwyt... W wersji dla zaawansowanych - zalutować gniazdo wężyka spustowego i mamy pionowy wyzwalacz migawki. W wersji hardcore'owej, można wyciąć dziurę w kasetce wlutować się w odpowiednie miejsca ze sterowaniem i zasilaniem... Naprawdę myślisz, że jest sens takiej przeróbki?
Zwłaszcza, że za oryginalny grip też trzeba zapłacić, a w okolicach $100 kupujesz gotowe rozwiązania do K100D:
http://cgi.ebay.com/Verti...0712270827a1507
http://cgi.ebay.at/ANSMAN...4QQcmdZViewItem
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Jeżeli bardzo Ci zależy na dodatkowym miejscu na mały palec i nie boisz się nietypowego wyglądu, możesz poszukać wątku o gripie canona - zdaje się, że ktoś kiedyś dopasowywał taki uchwyt za 30 zł i nawet był w miarę wygodny jako trzymadło (bez funkcji sterujących). Ewentualnie możesz kupić sanki do statywu ze śrubą, kawałek klocka drewnianego i klej, a następnie wyrzeźbić sobie odpowiedni grip wedle uznania i wielkości własnej dłoni. Jeżeli masz zdolności manualne, to może wyjść ciekawie. Piszę poważnie. I nie jest to w żadnym wypadku kpina. Nie odbierz tego, proszę, negatywnie. Bawiłem się nieco w rzeźbienie podstawek pod niewielkie figurki (właśnie wielkości mniej więcej aparatu) i wiem, że to kilka albo kilkanaście godzin pracy ze zwykłą wiertarką, i papierem ściernym. Ale da się.

No i pomyśl o nobilitacji. Taki grip to przepustka do grona diehardów ;-) :mrgreen:

[ Dodano: 2007-12-30, 20:03 ]
jaad75, Twoje rozwiązanie jest lepsze. Nie wiedziałem o nim. Miło, że istnieje.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
thrackan napisał/a:
Jeżeli bardzo Ci zależy na dodatkowym miejscu na mały palec i nie boisz się nietypowego wyglądu, możesz poszukać wątku o gripie canona - zdaje się, że ktoś kiedyś dopasowywał taki uchwyt za 30 zł i nawet był w miarę wygodny jako trzymadło (bez funkcji sterujących). Ewentualnie możesz kupić sanki do statywu ze śrubą, kawałek klocka drewnianego i klej, a następnie wyrzeźbić sobie odpowiedni grip wedle uznania i wielkości własnej dłoni. Jeżeli masz zdolności manualne, to może wyjść ciekawie. Piszę poważnie. I nie jest to w żadnym wypadku kpina. Nie odbierz tego, proszę, negatywnie. Bawiłem się nieco w rzeźbienie podstawek pod niewielkie figurki (właśnie wielkości mniej więcej aparatu) i wiem, że to kilka albo kilkanaście godzin pracy ze zwykłą wiertarką, i papierem ściernym. Ale da się.

No i pomyśl o nobilitacji. Taki grip to przepustka do grona diehardów ;-) :mrgreen:

[ Dodano: 2007-12-30, 20:03 ]
jaad75, Twoje rozwiązanie jest lepsze. Nie wiedziałem o nim. Miło, że istnieje.


już kombinowałem z własnym gripem :) wyszedł wręcz wspaniale tylko tworzywa trwalego było brak a dodatkowy spust migawki tez by sie przydał tylko że średnio wiem jak go zbudować.. ;]
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W gripie z pierwszego linka masz nawet dwa spusty... :-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
jaad75 napisał/a:
W gripie z pierwszego linka masz nawet dwa spusty... :-)


ale jak dla mnie nie jest zbyt estetyczny;]
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: K200D - pierwsze zdjęcia
jaad75 napisał/a:
Pokazało się ostatnio coś takiego:
http://www.pentaxforums.c...s-surfaced.html
Wygląda, że nie fake, ale w dzisiejszych czasach nigdy nie wiadomo...

Fajny ale z pol roku za pozno, nawet w Polsce 10M C i N sa po 1700zl...Moim zdaniem jescze chwila i posiadanie pelnej klatki jest koniecznoscia. Wolalbym zeby zapowiedzieli w tym kierunku rozwoj, duza matryca, zupelnie inne rozdzielczosci a nie tylko kolejny klon ze starej matrcycy Sony. W zasadzei taki aparat dzis nic nie wnosi i jest spozniony jak diabli.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Cytat
Fajny ale z pol roku za pozno, nawet w Polsce 10M C i N sa po 1700zl...

No i z nimi będzie z konkurował K200D. A więcej niż 10MP jest w tym segmencie zbędne. Twoje płacze za FF stają się delikatnie mówiąc nudne. Nie będzie FF u Pentaxa w najbliższym czasie i Twoje biadolenie nic tu nie zmieni. Powinieneś się z tym wreszcie pogodzić.
 
lukasinio  Dołączył: 30 Gru 2007
no ok , k200d ma być następcą k100d , ale co z k100d super ??? bo wygląda na to , że oba aparaty będą miały funkcję z modelu wyżej. co na to mówią plotki??? wycofają kasetkę super z podukcji???

(ważne dla mnie czy będzie w produkcji , bo chcę go kupić :) )
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dla mnie to raczej oczywiste, że wycofają K100D Super z produkcji. Podobnie zresztą jak K10D. Pentax nie będzie sam sobie robił konkurencji, a poza tym nie sądzę, żeby starczyło mu mocy produkcyjnych, żeby produkować stare i nowe modele. Przypuszczam zresztą, że powoli wyczerpują się zapasy 6MP matryc Sony (zakończyli produkcję jakiś czas temu), więc utrzymywanie przy życiu K100D Super raczej nie będzie miało większego sensu. Za to pewnie można spodziewać się niebawem rewelacyjnie niskich cen ostatnich partii K100...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Z marketingowego punktu widzenia wprowadzenie teraz na rynek K200 bylo by bledem,gdyz kupujacy mieli by dylemat miedzy dwoma aparatami niewiele sie rozniacymi ( vs K10). K200 i tak musial by konkurowac z tanszymi puszkami Olimpusa czy Nikona ale mysle ze najpierw powinna sie pojawic wersja topowa by na rynku zrobil sie szum.Uderzanie w low-end na poczatek to zatrzymywanie sie w miejscu.Raczej K20 i przez jakis czas K10 a potem wprowadzenie K200 z ponownym hukiem.Oczywiscie uzaleznione jest to od tego do jakiego poziomu moze spasc cena K10 i czy on w okresie przejsciowym przejal by funkcje K100. Chyba ze K10 sie kiepsko sprzedaje wtedy faktycznie firma idzie na "ilosc", albo czeka na nowe rozwiazania by wprowadzic je w przyszlym roku i lekko pognebic konkurencje(no ale czymze mogla by zaskoczyc?)

Blesso
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Z marketingowego punktu widzenia wprowadzenie teraz na rynek K200 bylo by bledem
Uważasz, ze nie mają tam działu marketingu ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Dla mnie to raczej oczywiste, że wycofają K100D Super z produkcji. Podobnie zresztą jak K10D.
Też tak uważam. Dlatego K200D jako następca Kasetki i bezpośrednie uderzenie w segment aparatów "entry level" powinno być wstrząsem dla konkurencji.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
bezpośrednie uderzenie w segment aparatów "entry level" powinno być wstrząsem dla konkurencji.
Bo właśnie na tym firmy zarabiają najwięcej :-) .
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Moim zdaniem jescze chwila i posiadanie pelnej klatki jest koniecznoscia.
Miło Cię znowu widzieć :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
K200 konkurencja dla ... ? D40 i E410? Hmmm jesli juz zabrac klientele to przynajmniej Canonowi i jego 400D.Czyli zbudowac K10 dla "oszczednych".Ale jesli ktos mialby wybor miedzy K200 a K10 to pewnie i tak wybral by K10 jesli oba aparaty byly by w podobnych cenach.A zapewne K200 nie bedzie tak tani jak dzis K100,a musi(powinien) byc tanszy niz konkurencja czyli 400D.
Wiec jesli K200 mialby byc ubogim krewnym K10 a jego cena niewiele by sie roznila od poprzednika nie ma sensu wprowadzacgo go teraz na rynek tylko atakowac z hukiem przedzial D80~40D i potem ladowac sie w budzetowy przedzial.
Listkiem uwagi powinien byc Samsung.To on powinien miec aparat konkurujacy z najtanszymi puszkami.Potem Pentax atakujacy srodek i wyzsze partie.
Nastepca D80 pewnie juz puka do bram a teraz Nikon jest na fali (D3) wiec trzeba sie spieszyc i moze wreszcie nadejdzie era Pentaxa? No jesli nie era to przynajmniej pare miesiecy ;)

Blesso


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach