hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Kiwak napisał/a:
Po pierwszej wypowiedzi przyjrzałem się fotce, bo wyszło mi, że to autor postu.
Po drugiej straciłem tę pewność.
To jak to jest :?:

na zdjęciu - ja z żoną.

Postęp jest po to by... postępował. Nie widzę nic złego w tym że technika w fotografii idzie naprzód i raczej nikt też nie ma nic przeciwko ale - jak nikt nie będzie kupował aparatów z wykręconymi możliwościami to producenci jeszcze pomyślą sobie że postęp nikomu nie jest potrzebny i będziemy mieli zastój (tak jak to do niedawna było u pentaxa ;-) ). Poza tym postęp przynosi skutek uboczny w postaci spadających cen obecnych produktów. To są "oczywiste oczywistości" ale czasem dobrze sobie o nich przypomnieć.
A niech produkują aparaty z 20mpix, 100 fps, iso 256K a ja może niedługo będę w stanie kupić siostrzenicy pod choinkę lustrzankę za kilka stów.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dzerry niczego nie przeceniam tylko doceniam a to "tylko" to dla wielu staje się "aż", gdyż ten aspekt może wystąpić w wielu odmianach.
cypis: to przecież zdrowy objaw dostaniesz przy okazji impuls do innych działań.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
a to "tylko" to dla wielu staje się "aż"


No właśnie widzimy :-P

[ Dodano: 2008-01-10, 14:56 ]
Kfan napisał/a:
to przecież zdrowy objaw dostaniesz przy okazji impuls do innych działań


np. do zakupu następnego modelu za pół roku? :-P
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
alkos napisał/a:
Kfan napisał/a:
a to "tylko" to dla wielu staje się "aż"


No właśnie widzimy :-P

[ Dodano: 2008-01-10, 14:56 ]
Kfan napisał/a:
to przecież zdrowy objaw dostaniesz przy okazji impuls do innych działań


np. do zakupu następnego modelu za pół roku? :-P

Może, a co za tym idzie koniecznością zarobienia pieniędzy idąc dalej konsekwentnie znalezieniu lepszej pracy / założeniu firmy itd itp.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
Może, a co za tym idzie koniecznością zarobienia pieniędzy idąc dalej konsekwentnie znalezieniu lepszej pracy / założeniu firmy itd itp.


Piszesz serio? :-P
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
alkos napisał/a:
Tu sie klocimy o przydatnosc postepu dla postepu
Moim skromnym zdaniem nie tyle postępu dla postępu, tylko na temat nowych możliwości, których nie potrafimy jeszcze wykorzystać.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Kfan napisał/a:
... idąc dalej konsekwentnie znalezieniu lepszej pracy / założeniu firmy itd itp.

Jak mawia mój kolega: "Pięknie, że aż pała mięknie". ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
g70104sm napisał/a:
tylko na temat nowych możliwości, których nie potrafimy jeszcze wykorzystać.


Albo nie chcemy, bo dobrze nam z tym co jest... albo nie chcemy, bo panowie od $$$ bardzo by chcieli, żebyśmy chcieli... ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos, zgadzam się 8-) Przynajmniej tak widze to u siebie - nie chcę używać "dziwnych " funkcji, ulepszaczy i innych gadżetów, lubię to, co już znam ;-) (ale to już klasyka filmowa jest!)

Przykład: pomiar CW, ISO ręczne, tryb M.... ale AFS proszę bardzo 8-) oczywiście z centralnym punktem tylko :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach