nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
45
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
nemo, bardzo mi się spodobało to zdjęcie. Jest super Naprawdę rzadko zdarzają się tu zdjęcia dzieci, które mogą zainteresować kogoś więcej niż rodziców. Może troszkę szkoda, że światło mocno z boku, ale i tak świetne!
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Dzięki za dobre słowo. Zawsze wstawiając zdjęcie dziecka zastanawiam się czy aby na pewno nie widzę w nim więcej niż to co przedstawia sam obraz i to problem (ale tylko fotograficzny) chyba wszystkich rodziców.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
nemo napisał/a:
Zawsze wstawiając zdjęcie dziecka zastanawiam się czy aby na pewno nie widzę w nim więcej niż to co przedstawia sam obraz i to problem (ale tylko fotograficzny) chyba wszystkich rodziców.


ojcze dyrektorze, dobrze wyselekcjonowałeś zdjęcie co jest w tym temacie nie wątpliwą umiejętnością :-D
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
45. Super portrecik. nie wiem jeszcze jak to jest z tą obiektywnością przy fotografowaniu własnych pociech. mam nadzieję, że się dowiem za 8 miesięcy :) Tu w każdym razie zdjęcie się podoba nie tylko rodzicom. tak trzymać! pzdr
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
O! Najlepsze IMO w tym zdjęciu są kolory - żółty i niebieski "grają" ze sobą [dlatego chcę kupić błękitne roletki do żółtego pokoju ;-) ].

Jedyne do czego bym mogła się przyczepić, to ucięty dekolcik. Wiem, że brzmi to jak komentarz na plfoto, ale naprawdę strasznie mi tam wzrok ucieka [czyżby kształt strzałki tak wpływał na mój mózg?] :-D
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
ja w ogóle nie zwróciłem uwagi na dekolcik. ale ja to tez i dyletant jestem... powiem tylko, że mi się podoba.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Dla mnie 44 - za klimat,45 - do kompletu z 44 :-D .
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Wspomnienie lata czyli okolice portu w Hafnarfjördur rybim okiem :)

46
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Fajnie. Stosowałeś polara czy tak samo z siebie to niebo wyszło?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Samo samo na ten obiektyw nawet nie da się założyć filtra :->
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Aha, dzieki.
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Fajna ta 45-ka. Może skadrował bym bardziej w kwadracie, bo i tak wygląda, że to.. to jest uziemione na dobre i nie ruszy :->
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
45 nieźle uchwycone a i sam "model" ma coś takiego...
 

Flapjack7  Dołączył: 04 Sie 2006
8. Bardzo mnie się podoba. Fajny kadr!
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
46 jest super, metal, słońce, przestrzeń, kolory i szeroki kąt w takiej kombinacji działaja na moje fotoslinianki : )
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj nemo,
dopiero teraz 'wpadłem' na Twój wątek.....
i z racji tego trudno mi się odnieść do poszczególnych zdjęć z osobna...
postaram się więc 'ogólnie'

>idealne lub jak zapewne wolą puryści kompozycji -> poprawne kadry
>świetna kolorystyka
>doskonała ostrość
>wybitne wykorzystywanie odpowiedniej GO

i moim zdaniem to czego ja Ci szczególnie zazdroszczę...
>łatwość i umiejętność poruszania się po wielu tematach fotograficznych i technikach
----->krajobraz--->zdjęcia nocne--->reportaż---->industrial--->portret----->detal/szczegół.....

reasumując .... chylę głowę przed Mistrzem :-D
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
45. ale fajny bąbel:)
 
darbat  Dołączył: 27 Kwi 2008
nemo, swietna kolorystyka na wszystkich fotkach, jak uzyskujesz takie efekty podziel sie wiedza:) Stosujesz jakąś tajemną obróbkę?:)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Ależ tu dzisiaj ruch się zrobił :-> dzięki za dobre słowa o zdjęciach (trochę zakłopotany jestem aż taką aprobatą) :-D

Flapjack7 napisał/a:
8. Bardzo mnie się podoba.
Ciekawe, że ze wszystkich zdjęć właśnie na nie zwróciłeś uwagę. Może jest lepsze niż myślę :-> Wysłałem je na konkurs co prawda nic nie wygrało ale zostało zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej, którą można zobaczyć gdzieś w okolicy (nie wiem gdzie jest teraz) i w 2 czeskich miastach.

napisał/a:
świetna kolorystyka
Hmmm, chyba poprostu robię zdjęcie wtedy gdy mi odpowiada oświetlenie i kolory, jak zrobię coś z czego nie jestem zadowolony to czekam na lepsze warunki i wracam poprawić. Zazwyczaj udaje mi się coś zrobić za drugim razem, czasem trzecim ale mam jedno miejsce w którym byłem 4 razy i już trochę poirytowany jestem wynikami, 5 raz wybiorę się na wiosnę :roll:
Obróbka w PS to w 90% kontrast w górę tak na +5 i zazwyczaj poziomy (czasem bardziej ingeruję w zdjęcie ale to już różnie). Wyostrzam po zmniejszeniu i to wsio.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach