plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jankes napisał/a:
Stąd moje pytanie czy korekta odnosi się również do innych obiektywów jak systemowe.

Tak
 
Jankes  Dołączył: 23 Gru 2007
plwk napisał/a:

Tak


Dziękuje "plwk" widocznie coś źle robię, bo nie uzyskuje oczekiwanego efektu. Ale raz jeszcze dziękuję za tę informację, że ustawienia powinny zadziałać również do innych obiektywów.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Widze, ze tutaj ludzie dyskutuja o ff/bf i regulacji tych wad.
Mam takie pytanie. Spotkaliscie sie z tym, ze aparat gdzie indziej ustawia ostrosc w zaleznosci od przyslony ? (przesuwa sobie punkt ostrzenia przod/tyl)

Tutaj przyklad:
Ostro na przyslonie f/1.4

przesuniecie ostrosci moooocno w strone aparatu
na przyslonie f/2.8

Przyslona f/2.8 jest tutaj przyslona powyzej ktorej zaczyna sie to dziac.
Nie da sie skalibrowac puszki pod to szklo przez takie zjawisko - inna jest kalibracja dla przyslony 1.4 a inna dla 2.8.

Zjawisko calkiem powtarzalne. Zdjecia ze statywu. Mam kilka takich zestawow.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
elgreen napisał/a:
Widze, ze tutaj ludzie dyskutuja o ff/bf i regulacji tych wad.
Mam takie pytanie. Spotkaliscie sie z tym, ze aparat gdzie indziej ustawia ostrosc w zaleznosci od przyslony ? (przesuwa sobie punkt ostrzenia przod/tyl)



Zjawisko calkiem powtarzalne. Zdjecia ze statywu. Mam kilka takich zestawow.

Witam
Moja Sigma 17-35 tak ma, a może to taki feature :) W każdym razie ostrość jest dobrze ustawiana do momentu przymknięcia 1.5 ev. Powyżej wychodzi ff. Z tym, że mi to raczej nie przeszkadza, bo tego obiektywu nie trzeba mocno przymykać. Ewentualnie jak chce mieć więcej głębi ostrości zmieniam przysłonę z wciśniętym do połowy spustem migawki. W moim przypadku ten ff jest sporo mniejszy do Twojego, na zdjęciach praktycznie nie wychodzi jest maskowany przez wspomnianą głębię ostrości.
Pozdrawiam
Piotr

 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Pioter - no wlasnie trafiles - to jest Sigma !
(Sigma 50/1.4 HSM)
To nie jest normalne - moze jeszcze ktos ma takie zjawisko na innych szklach ?
Postaram sie oczywiscie dowiedziec w serwisie co i jak - ale z gory watpie...
 
Jankes  Dołączył: 23 Gru 2007
elgreen , współczuję a czy masz możliwość sprawdzenia tego słoika z inną puszką? moją sigmę testowałem z K100D Super i tam było wszystko ok, a z K20 lipa, moze nie taka jak u Ciebie ale też sz.... :) mnie trafia przy portretach kiedy muszę celować w ramiona gałęzie i inne aby oko było ostre
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Jaka masz Sigme ?
Sprawdzalem z GX-20 - jeszcze przed kalibracja.
Taki sam front fokus byl (poza skala kalibracji w puszce).
Nie zauwazylem oczywiscie przeostrzania przy przyslonie f/2.8
Podlaczalem do puszki w sklepie ;-)

Poza skala jest w K20D ?
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Podepnę się do tematu, czy na forum jest jeszcze jakiś posiadacz Sigmy 50 1.4 HSM?
Ostatnio chodzi mi po głowie zakup tego szkiełka i chciałbym dowiedzieć się, czy pozostali użytkownicy tego szkła, mają taki sam problem jak Elgreen.
Pozdrawiam
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
ja się podpinam z zapytaniem o potwierdzenie ostrości z mojego tematu:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=28706

bo koledzy, którzy mi odpisali, nie przeczytali dokładnie co mi leży na sercu.

ogólnie rzecz biorąc ostrząc ze szkłami A i M potwierdzenie ostrości pali się, ale ostrość jest ustawiana ewidentnie z przodu.

Proszę mistrzów tematu o poradę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach