muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
i dobrze, bo ostatnio dziury kradna...

u mnie na grunwaldzkiej z 3 zniknely :shock:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Może to jedne z tych co się lubią chować? Po deszczu na ten przykład. Jedziesz sobie, a ona cap!
No i zabrała amortyzator, a czasem i koło.
 
luckyluk  Dołączył: 27 Kwi 2007
Pytanie czy jest coś takiego jak sprzęt tylko na dzień, bo nawet Clarkson tłumaczył że ich wieczór zastaje, czego nie planowali.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
luckyluk napisał/a:
Pytanie czy jest coś takiego jak sprzęt tylko na dzień,
:shock: :?: o czym ty piszesz?
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
Fafniak napisał/a:
luckyluk napisał/a:
Pytanie czy jest coś takiego jak sprzęt tylko na dzień,
:shock: :?: o czym ty piszesz?


o dziurach! xD
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
zainteresowani przesiadką na pełną klatkę mogą sobie pooglądać wypasiony zestaw zdjęć z kanona udostępniony przez serwis imaging resource -> http://www.imaging-resour...E5D2/E5D2A7.HTM
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Tutaj:
http://www.idg.pl/news/32...t.w.Polsce.html

wypadł ... tak sobie.

Na końcu artykułu są sample.
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Miałem okazję się nim trochę pobawić wczoraj. Duże, bardzo duże wrażenie robi matryca. ISO 6400 wygląda jak nasze ... ISO 800 (21 megapixeli na FF to tyle co 8 na APS-C, co już daje handicap, a do tego jeszcze postęp w produkcji).

Jak ktoś potrzebuje FF, to przy cenie rzędu 7000-8000 Canon będzie nie do pobicia (to może stanieje D700 :-) ?)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
frisky napisał/a:
Jak ktoś potrzebuje FF, to przy cenie rzędu 7000-8000 Canon będzie nie do pobicia (to może stanieje D700 ?
- ekhmm gdzie masz tego canona za ta cene ?
Z tego co widzalem tam co wyczytalem nie ma tego korpusu w faktycznej sprzedazy ponizej 8000-8500zl
a D700 mozna kupic za 6300-6500 co daje ok 1500zl na szklo...
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Fafniak napisał/a:
ekhmm gdzie masz tego canona za ta cene ?


Wyskoczyło na ceneo.
A przy okazji widzę, że D700 faktycznie już po 6300.

Fafniak, a jak Ci się pracuje bez stabilizacji na D700. Ja się męczyłem na tym Canonie z podpiętym 85/1.4 i mimo pierwszego oczarowania, to wolę nasz (Pentaxa) system.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
frisky napisał/a:
jak Ci się pracuje bez stabilizacji na D700
- dopiero teraz zobaczylem/przpomniala mi sie wielkosc lustra FF i mozliwosci SR pentaxa :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
frisky napisał/a:
Ja się męczyłem na tym Canonie z podpiętym 85/1.4
Rozumiem, że mówisz o Zeissie, bo Canon nie ma takiego szkła.
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
85/1.4 czy 1.8?

No i zadałeś mi ćwieka. Patrzyłem w obiektyw przez wizjer a nie od przodu i nie jestem pewny co to było :-)

A tak na serio to sprawdziłem: to Canon 85/1.8.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Test na fotopolis: klik
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
pierwsze wrażenia z testowych zdjęć - dalej jednak cyfrówki sobie nie radzą z balansem bieli :( nawet takie wyczesane. Zdjęcie dziewczyny przy sztucznym świetle, w zielonej koszulce.
Na szybko pobawiłem się w lightroomie - zasugerował podniesie ekspozycji o 1EV, bez wypaleń nawet o 1,3EV i znaczne obniżenie temperatury.

przed:

http://picasaweb.google.p...feat=directlink

po:

http://picasaweb.google.p...feat=directlink
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Co ciekawe ten wykresik:

Pokazuje, że natywną czułością dla matrycy jest jakby 400. Dziwne tylko, że na 50 szumi mniej (ale ma dużo mniejszą dynamikę przy tej czułości), 100 i 200 gorsze od 400.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
Zdjęcie dziewczyny przy sztucznym świetle, w zielonej koszulce.
Na szybko pobawiłem się w lightroomie - zasugerował podniesie ekspozycji o 1EV, bez wypaleń nawet o 1,3EV i znaczne obniżenie temperatury.

W Silkypixie wyszło mi +0,7EV
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Silkypixie górą nad LR ;-)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
to zdjęcie daje spore pole do manewru jeśli chodzi o expozycję - przepalenia ligtroom wykazał dopiero powyżej +1,33EV - wszystko poniżej chyba kwestią gustu.
Tak czy inaczej, posiadanie 5d mkII nie zwalnia od fotografowania próbnika (zresztą, M.Tapes używa 5d i musiał być z niego niezadowolony skoro stworzył whibala ;))
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Grendel napisał/a:
wszystko poniżej chyba kwestią gustu.


I skalibrowania monitora ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach