gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Żeby kupić coś co pochodzi z firmy, która ma tradycje fotograficzne (pomimo tego, że wszyscy mówią, że to niby to samo)? A może po to aby nie mieć takich jak ja problemów, że nie wszystkie programy, które obsługują PEF-y z Pentaksa, obsługują też PEF-y z Samsunga i nie można doprosić się w supporcie żeby zmienili te parę linijek kodu(bo podobno Samsung nie jest zainteresowany współpracą z nimi, a może oni z Samsungiem)?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tak naprawdę to GX-10 i GX-20 wypadają we wszystkich testach minimalnie lepiej od ich odpowiedników z Pentaxa :-)
Są tańsze i mają lepiej wyprofilowane gripy.

Ja biorę co tańsze.

Jak nie ma różnicy to po co przepłacać.

Faktem jest dużo gorsze wsparcie Samsunga przez programy do obróbki raw...
Obiektywy są identyczne a wybór jest obecnie i tak ograniczony do 35 D-Xenon..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zwadzio napisał/a:
natomiast Pentaxa FA35/2 zastępuje co? Samsung DXenogon?
Nie wiem skad sie wzielo to przeswiadczenie, ze 35'ka od Samsunga jest jakas nowa i ma zastapic FA. Ten obiektyw wyszedl razem z GX-1s i od poczatku byl stosunkowo trudno dostepny, nie tylko w Polsce. Po prostu niewiele go wyprodukowano.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
dzerry napisał/a:
]Nie wiem skad sie wzielo to przeswiadczenie, ze 35'ka od Samsunga jest jakas nowa i ma zastapic FA.
To chyba nie jest przeświadczenie tylko pomysł autorski kolegi Zwadzia.
Markus napisał/a:
Tak naprawdę to GX-10 i GX-20 wypadają we wszystkich testach minimalnie lepiej od ich odpowiedników z Pentaxa
To fakt. Nawet gdzieś czytałem, że krótki kit od Samsunga jest lepszy od Pentaka (ale to pewnie można między bajki włożyć).

[ Dodano: 2009-06-04, 12:20 ]
gebi napisał/a:
Żeby kupić coś co pochodzi z firmy, która ma tradycje fotograficzne (pomimo tego, że wszyscy mówią, że to niby to samo)?
Ostatnio ubawiłem się na jakimś forum cyfrowym. Jakiś młody człowiek, pytał się co lepiej wybrać K20d czy Canona 40d. Najlepsze było podsumowanie jego rozważań - "ten Pentax jest bardzo fajny, ma mocniejszą matrycę ale wiadomo Canon to Canon, firma z tradycjami i klasa sama w sobie" (myślę, że przytoczony cytat jest wierny oryginałowi) :-D .
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
dzerry napisał/a:
Zwadzio napisał/a:
natomiast Pentaxa FA35/2 zastępuje co? Samsung DXenogon?
Nie wiem skad sie wzielo to przeswiadczenie, ze 35'ka od Samsunga jest jakas nowa i ma zastapic FA. Ten obiektyw wyszedl razem z GX-1s i od poczatku byl stosunkowo trudno dostepny, nie tylko w Polsce. Po prostu niewiele go wyprodukowano.


jaki sens ma prowadzenie dyskusji, jesli nikt nie czyta wczesniejszych postow i nie rozumie przez to kontekstu wypowiedzi...

zobacz:
rynek geograficzny - Polska, rynek produktu - obiektyw staloogniskowy szerokokatny o odpowiedniej jasnosci, wlasciwosciach optycznych i cenie - punkt wyjscia = FA 35/2.

skoro FA35/2 znika z rynku (bo konczy sie produkcja) naturalne jest, ze z punktu widzenia konsumenta na rynku zastepuje go Samsung Xenozgon 35/2.

teraz mamy sklep, ktory ma zapas Pentaxów i uwaza, ze sa na tyle dobre, ze ludzie połaszą sie by zaplacic wiecej za nie, niz za odpowiednik Samsunga, ktory bylby ich celem jakby nie bylo Pentaxa. w takim razie winduja cene zeby zarobic i dlatego kosztuje 2999,- co sprowadza nas do punktu wyjsciowego od ktorego zaczalem argument.



SQ6GIT napisał/a:
Zwadzio napisał/a:
czestuj sie, mam nadzieje ze dobrze wam sie beda sprzedawaly naszym kosztem :?:
to sa fabryki, sprzet, wlasnosc intelektualna i wreszcie gotowy product od niemalej wartosci

nie szedłbym aż tak daleko z teorią, że jest to charytatywna akcja...
ale chyba nie wykluczamy jakiegoś dilu?


czytaj posty wyzej, wlasnie mowilem ze Samsung musial wydac na to calkiem sporo grosza.

[ Dodano: 2009-06-04, 16:52 ]
gin z tonikiem napisał/a:
dzerry napisał/a:
]Nie wiem skad sie wzielo to przeswiadczenie, ze 35'ka od Samsunga jest jakas nowa i ma zastapic FA.
To chyba nie jest przeświadczenie tylko pomysł autorski kolegi Zwadzia.


jak wyżej.

[ Dodano: 2009-06-04, 16:54 ]
gin z tonikiem napisał/a:
Zwadzio napisał/a:
chocby dlatego, ze nawet "made in Japan" na obiektywie daje lepsze pojecie jakosci niz "made in China". to tak jak "swiss made"

Zwadzio, ale przecież ta 35-tka od Samsunga to Schneider-Kreuznach, który robił obiektywy w czasach kiedy przyszły Pentax produkował obuwie ze słomy ryżowej :-P .


no wlasnie, nie wykluczone ze taki z niego Schneider-Kreuznach jak w mojej Nokii Carl Zeiss :lol:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Zwadzio napisał/a:
czytaj posty wyzej

czytam

ale z Twej wypowiedzi nie wynika, że znaczenie Twych słów jest inne, niż jest
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Tak a'propos
http://fotoceny.pl/tow/13...35mm_20_AL.html
Pentax FA 35mm/2.0 AL 2921,00

Jak widać, cena się upowszechnia...
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Zwadzio napisał/a:
teraz mamy sklep, ktory ma zapas Pentaxów i uwaza, ze sa na tyle dobre, ze ludzie połaszą sie by zaplacic wiecej za nie, niz za odpowiednik Samsunga, ktory bylby ich celem jakby nie bylo Pentaxa. w takim razie winduja cene zeby zarobic i dlatego kosztuje 2999,- co sprowadza nas do punktu wyjsciowego od ktorego zaczalem argument.

Ale o co ci chodzi? Ze spekulantami chcesz walczyć czy jak? Chyba bym upadł na głowę, żeby dać 3 tysiące za takie szkiełko, skoro FA 31/1.8 Limited kosztuje w Stanach, w przeliczeniu poniżej 3 k PLN.
Zwadzio napisał/a:
skoro FA35/2 znika z rynku (bo konczy sie produkcja) naturalne jest, ze z punktu widzenia konsumenta na rynku zastepuje go Samsung Xenozgon 35/2.
No ale skąd wiadomo, że Xenogon będzie dalej produkowany?
Zwadzio napisał/a:
no wlasnie, nie wykluczone ze taki z niego Schneider-Kreuznach jak w mojej Nokii Carl Zeiss
Takie czasy, nic nie jest naprawdę tym, czym się wydaje ;-) .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A jak już spekulujemy to ja myślę, że po prostu Fa35/2 już sklepy nie mają, dlatego dają taką kosmiczną cenę a taniej sprzedają Sznajdera Krojdznacha żeby się go wreszcie pozbyć bo pewnie zalega im ich trochę w magazynach.
A to przez to że wcześniej wersja Pentaksa była na stanie i to tańsza, więc nikt nie kupował droższej kopii z napisem Samsung.

I jak to jest w końcu czy kopie Samsunga mają powłoki SMC?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A FA50 jest jeszcze produkowany?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie wiem ale na pewno nie ma odpowiednika samsunga ;-)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred napisał/a:
taniej sprzedają Sznajdera Krojdznacha żeby się go wreszcie pozbyć bo pewnie zalega im ich trochę w magazynach.
Pewnie też nie za wiele jest tego w magazynach.

A tak a propos odpowiedników, to Samyang bije wszelekie rekordy. Jest Sami, Falcon, Vivitar a na stronie B&H widziałem też jakiegoś Bower'a. :-) Po co aż tyle różnych marek, dla tego samego obiektywu??
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gin z tonikiem, Jeszcze Polar, chyba jako pierwsza zaprezentowana odmiana.
A po co tyle nazw? Może wypowie się jakiś specjalista od marketingu bo rzeczywiście to ciekawe?
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Jeszcze, żeby np. były to jakieś marki należące do sieci sprzedaży czy tam dedykowane pod jakąś sieć sklepów (jak to kiedyś było z obiektywami Sears albo Revuenon), a tu widzę, że w jednym sklepie (B&H) jest to samo pod kilkoma nazwami. Bardzo podejrzaniaste.
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
gin z tonikiem napisał/a:
Zwadzio napisał/a:
teraz mamy sklep, ktory ma zapas Pentaxów i uwaza, ze sa na tyle dobre, ze ludzie połaszą sie by zaplacic wiecej za nie, niz za odpowiednik Samsunga, ktory bylby ich celem jakby nie bylo Pentaxa. w takim razie winduja cene zeby zarobic i dlatego kosztuje 2999,- co sprowadza nas do punktu wyjsciowego od ktorego zaczalem argument.

Ale o co ci chodzi? Ze spekulantami chcesz walczyć czy jak? Chyba bym upadł na głowę, żeby dać 3 tysiące za takie szkiełko, skoro FA 31/1.8 Limited kosztuje w Stanach, w przeliczeniu poniżej 3 k PLN.


ludziu, a z kim Ty chcesz walczyc? ja z nikim nie walcze tylko uczestnicze w rozmowie a Ty po pierwsze mowisz mi, ze powiedzialem cos, czego nie powiedzialem a teraz mi zarzucasz walke ze "spekulantami"? jeeeeez przyhamuj :shock:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred napisał/a:
Jeszcze Polar
To może jeszcze więcej tego jest? :shock:

Ale podobno Falcony najostrzejsze :-D .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a Walimex :?: nie zapominajcie o Walimexie


ciekawostka - po wpisaniu w google grafika frazy: Walimex 85 1.4, na pierwszej pozycji wyskakuje mi zdjęcie Dady :-P

 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Zwadzio, proponuję więcej dystansu do rzeczywistości.
Zwadzio napisał/a:
ludziu,
Nie znasz innych sposobów odnoszenia się do rozmówców na forum? :-|

[ Dodano: 2009-06-05, 00:22 ]
opiszon napisał/a:
Walimex 85 1.4, na pierwszej pozycji wyskakuje mi zdjęcie Dady
Ooo. A na czwartym miejscu wyskakuje mój post o FA* 85/1.4 :-D . Nasze forum rulez :-P .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gin z tonikiem napisał/a:
Ooo. A na czwartym miejscu wyskakuje mój post o FA* 85/1.4 :-D . Nasze forum rulez :-P


Po pierwsze spójż na tego print screena "umiarkowany filtr rodzinny jest włączony" (Opiszon jako dobry mąż ma włączone rodzinne zabezpieczenia w googlach), po drugie wyniki w googlach są pozycjonowane w/g twojego języka, wpisz w googlach "tortilla", widzisz jakieś latynoskie strony? cokolwiek po hiszpańsku?
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred, z tego wniosek, że w Polsce tylko Pentaksiarze interesują się takimi wynalazkami jak Samyang :-) .

Eldred napisał/a:
po drugie wyniki w googlach są pozycjonowane w/g twojego języka, wpisz w googlach "tortilla", widzisz jakieś latynoskie strony? cokolwiek po hiszpańsku?
Normalnie Panie matrix ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach