Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Niebieski trochę pomógł.

dzerry, jeżeli tak to nie we wszystkich. Część kaset się trafi takich że naświetlają się normalnie a reszta dostaje takiego zafarbu. Wszystkie mam z tej samej serii/kartonu.
 

janykiel  Dołączył: 07 Maj 2010
To mój pierwszy post pod tym nickiem, chociaż parę lat temu bywałem tu z powodu wspaniałego pentaxa SV... Niestety moja przygoda z fotografią została przerwana na dłużej. Od paru miesięcy znowu cieszę się fotografowaniem i dokonuje różnych, mniej lub bardziej rozsądnych zakupów;)

Trafił mi się zakup, o którym poniżej. Google wyrzuciło ku mojemu zdumieniu ten wątek, jako jeden z najobfitszych nt. polarodiów w polskiej sieci. Pozwolę więc sobie poprosić Was o radę i pomoc w poniższej kwestii...

Chodzi o Polaroid Colorpack II. Kupiłem za grosze, uznałem, że nawet jak się nie polubimy, albo nie zadziała, to trudno. No i mam zagwozdkę. Z grubsza domyślam się gdzie jest spust migawki;) i pewnie da się kupić ładunki do tego za jakieś straszne pieniądze (to dawne 100, czyli dzisiejsze 669?). Ostrzenie a`la smiena bo i jak inaczej... Ale nurtuje mnie parę detali.

1. Na zdjęciach widać przełącznik na czole aparatu, ma dwie pozycje 75 i 3000 - dobrze domniemywam, że to 75 Asa i 3000 asa? 75 jest kolorowe, więc pewnie dla koloru, a 3000 białe, więc pewnie ładunki czarno-białe. Tylko po co to ustawienie? Co ono zmienia?

2. Z boku, pod przeźroczystą klapką, odmykaną elegancko jest coś, co opisano jako winder. Do czego toto w aparacie na kasety?

3. Otworzyłem ono. Naciskam na spust migawki i widzę, że coś się odsłania przed/za obiektywem, ale nadal nie wpada światło. Normalne to? Czy może po zamknięciu coś się odblokowuje? A może to efekt uszkodzenia?

4. Zasilanie. Nie znajduję miejsca na baterie. Skąd jest zasilanie? Z kasety?

Poniżej wrzucam parę zdjęć obrazujących temat.

Pomoże ktoś? Googlałem, przysięgam, ale mój angielski jest bardzo średni...

Aha, i ten dzyndzel: darken, lighten - o co chodzi?

Ryjek

3000 Asa

75 ASA

Winder

Wnętrze
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Sposób zasilania już był poruszany w tym wątku za obiektywem jest miejsce na baterie, widać je świetnie na fotce "wnętrze"
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Przyznaję, że nie szukałam dociekliwie i sprawdziłam tylko pobieżnie, bo mnie czas goni, więc może się powtarzam (może za szczeroe wyznanie winy i autentyczną skruchę nie dostanę banana 8-) ):

Czy ktoś wie, gdzie w pięknym mieście stołecznym można kupić wkłady do Polaroida serii 600, czyli te klasiki? Potrzebuję nabyć je drogą jakąkolwiek do piątku.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie znam sie na tym, ale Fuji FP-100 jakieś nie podejdzie ? http://www.czarno-biale.p...&sort=2a&page=1
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Dada, ja też się nie znam. Właśnie się upewniam, jaki model konkretnie tego polaroida będę mieć, wiem tylko że klasycznie fotka kwadracik, karteluszek prostokącik :mrgreen:

Ale słusznie, do czarno-białe zadzwonię.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Fuji Fp-100 nie bedzie pasowac.
Musi to byc cos takiego http://www.czarno-biale.p...daf9d76c76059f0
niestety w Cz-B maja wyprzedane.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
mateo_m, zgadza się, ale tego, co mają w linku, w sklepie nie mają od dawna. W cz-b Miły Pan poinformował mnie, że obecnie nie produkuje się klasycznych kolorowych wkładów, tylko takie bardziej autystyczne dające niebieski lub sepiowy zafarb. Nie mają ich w magazynie, nigdy ich nie mieli, sprowadzają na zamówienie (ok. 2 tygodnie), zamówień jeszcze nie było, więc nie są w stanie podać ceny. Ale bryndza. Allegro nawet opustoszało. Może będą w jakimś cywilizowanym kraju po drodze...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
vesper, nie liczylbym na zbyt wiele. Wklady od dawna nie sa produkowane i jesli w ogole cos jest to na bank przeterminowane. Na allegro troche jednak jest tego -> http://allegro.pl/listing...d&change_view=1
To wszystko pasuje do 600.

[ Dodano: 2010-07-13, 15:06 ]
vesper napisał/a:
sprowadzają na zamówienie (ok. 2 tygodnie)
Ciekawe ile sobie ucinaja :-P Przeyslka z impossible project idzie doslownie 3 dni -> http://shop.the-impossible-project.com/shop/film
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Przeyslka z impossible project idzie doslownie 3 dni ->


Bawiles sie juz tym ? :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jeszcze nie. Kupilem bo mam zamowienie na zdjecie na polaroidzie. Dla siebie w zyciu bym tego badziewia nie kupil :-P Teraz musze czekac az pogoda sie ustabilizuje ponizej 24 stopni, bo w tej chwili jestem skazany na przewolanie :-P
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Jasiek Matacz, poka poka zdjęcie!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kodakowski instant. Kodak musial przestac produkowac te aparaty jak przegral w 86 roku sprawe patentowa z Polaroidem. Koniecznie pokaz zdjecie :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nie pasuja. Ale to nie ma zadnego znaczenia, bo za 5 zl lub za darmo znajdziesz podobnego polaroida, ktorego wartosci wzrosnie 20 krotnie gdy wlozysz do niego film.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
To chyba najfajniejszy temat na ten link:
http://www.duzeformaty.co...skane-z-czerni/

Czyli odzyskiwanie negatywu z fuji FP100C
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
mam prośbę - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jaki powinienem kupić magazynek do kamery 4x5" żeby łykała wkłady fuji fp100?

z góry dzięki

[ Dodano: 2010-07-27, 13:15 ]
ok, doszukałem się - polaroid 405 lub fuji Fuji PA-145.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Czesc :) dostalem ostatnio aparat polaroid PolaSonic 5000 SE bardzo fajny aparat, do niego mam dedykowana lampe blyskowa.

Wyglada on tak:
http://www.flickr.com/pho...N08/2959621610/

i teraz moje pytanie czy da sie do niego wcisnac inne ladunki poza sx-70 ? :->
bo chetnie bym sie nim pobawil :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Hasek, wszystko jest w tym temacie. Jesli uda Ci sie oszukac pomiar, np filtrem szarym, to mozesz uzyc Polaroid 600 lub 780 - te same tricki co z SX-70 opisane kilka stron wczesniej. Niestety te filmy sa juz na totalnym wykonczeniu i jak nawet uda Ci sie je kupic - przeterminowane i za grube pieniadze - to nie ma gwarancji, ze w ogole cos wyjdzie. Pozostaje szajs z impossible project, ale moim zdaniem nie ma gorszego sposobu na wydanie 20 euro niz jakikolwiek produkt impossible project - w zyciu nie widzialem tak syfiastego produktu obroslego marketingowym belkotem - Holga i lomo przy tym to szczyt jakosci i finezji. Jesli nie przeraza Cie zielona dominanta, to teraz nawet maja na wyprzedazy rekonfekcjonowany TZ Artistic - zdjecie chwile po wywolaniu jest OK i nagle zaczne wpadac w syfiasta zielen, a co gorsze tego proces chyba nie da sie zatrzymac.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
dzerry, szkoda ze to takie drogie... 20 euro... ehh nic to odloze do szafki ten aparacik :-) moze kiedys sie polaroid odrodzi i ceny beda w granicach 30 zl :-) :-D pomarzyc zawsze mozna wiem :-P
Nie zaglebialem sie w IP, jednak skoro mowisz ze to lipa to w takim razie nawet sie nie przymierzam do kupowania od nich czegokolwiek :-/
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Wpadla w moje lapy przeterminowana kasetka 664 - Polapan Pro 100 jeno mocno przeterminowana bo z 2004. Jest to czarno-biale ISO 100. Warto toto wpychac do aparatu myslicie? nawet nie wiem czy bateria bedzie dzialac.

[edit]
Teraz doczytalem, ze to nie to samo co 600..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach