jack  Dołączył: 25 Mar 2007
YellowLabel
Cytat
no ale u mnie w domu rozdzielaczy sygnału nie ma, także powinno być w miarę dobrze. Chyba?
Mogą być. Jeżeli masz instalację antenową zbiorczą to na pewno są, oczywiście nie w takich ilościach jak w marketach i cała instalacja powinna również być w lepszym stanie. Może ktoś z Twoich znajomych wypożyczyłby LCD do sprawdzenia?

telewizory plazmowe
Wg ceneo nie ma plazm spełniających przyjęte kryteria.
 

Luk4sPL  Dołączył: 14 Sty 2009
Tzn. ja pisałem o tym, że np. plazma 42'' jest tańsza niż 42'' LCD, ale chyba nie interesuje Cię więcej jak 32''. Co do konkretnych modeli, wystarczy Allegro :)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
no nie, nie interesuje mnie więcej niż 32" więc troszkę nie trafiłeś :)
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
YellowLabel, na dzień dzisiejszy z tych dwóch wymienionych przez Ciebie modeli lepszym wyborem będzie LG.
LG jest niedoceniane, jednak w ostatnich latach poczynili znaczne postępy i dorównują jeśli nawet nie przewyższają technologią LCD potentatów rynkowych.
Wręcz odwrotną tendencję prezentuje Toshiba.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Może w telewizorach LG nie jest potentatem, ale w produkcji paneli TFT od dawna jest w pierwszej trójce. ;-) I mając doczynienia z panelami z całej pierwszej czwórki (a przez pewien czas i piątki) to LG i Samsung i Sharp mają najlepsze panele. Dla mnie równorzędne. CMO i AUO sa wyraźnie gorsze.
LG w swoich telewizorach używa róznych paneli, podaj pełne oznaczenie, to ci powiem co tam jest. 8-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
LG 32LG2100
LG 32LG3000
LG 32LH2000

jedynie te 3 mieszczą się w moim budżecie

[ Dodano: 2009-10-01, 15:10 ]
http://www.jakitelewizor....00,1245936865,1
a to test o którym pisałem :)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
YellowLabel, pełna nazwa wygląda tak: 32LH2000.ZA-CEUVLH. Zwłaszcza ta część pogubiona jest istotna. :!:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
i co z niej można wyczytać? :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
chyba nietypowo
Jakiś rok temu byłem zmuszony zakupić nowe pudło (ok. 32"). Zacząłem od średniej półki (2-3 tys. zł), ale im więcej czytałem, tym szybceij i bardziej okazywało się, że jesli nie kupię czegoś za ponad 4 tys., to będzie ... kicha. Wady takie i owakie, tego nie ma, tego brakuje, tego za mało... Normalnie porażka. Bliski byłem zakupu. Już nawet jechałem (bez sprawdzania stanu) kupić, ale okazało się, że upatrzonego modelu nie było na stanie, a alternatywny był na miejscu za drogi.
I dobrze się stało, bo potem trafiłem na "coś" o nazwie ... FUNAI :)
Bez "bajerów" którymi epatowały droższe modele, bez różnej maści polepszaczy obrazu i dźwięku wszelkiego typu, bez... . Poczytałem opinie i ... za 990 PLN (była promocja w innym sklepie, a po dotarciu na miejsce okazało się, że promocja jest "podwójna" - stąd cena tak niska). Mam LCD, z którego jestem bardzo zadowolony. Sygnał ciągle analogowy z kablówki dzielony zwykłym rozdzielaczem na dwa, ale... Ogladając nawet z 1 m praktycznie nie widzę pixeli! Wręcz nie do uwierzenia. Kolory bardzo naturalne, jakość obrazu jak na sygnał SD bardzo dobra, nie mam powodu do narzekania na czerń, praktrycznie brak smużenia!. Ogólnie jak odbiornik sygnału SD (w tym TV) spisuje się znakomicie.
Z czystym sumieniem polecam Funai. Niewiarygodne korzystny stosunek cena/obraz. Teraz dostępne są nowsze modele LT7 lub LH7. Sądzę, że powinny dorównać poprzednikom. http://www.ceneo.pl/;0152487791-10.htm
2 lata gwarancji na martwe pixele (wymieniają na nowy) i możliwość darmowego przedłużenia (przez Internet) standardowej gwarancji do 5 lat.

Zastrzeżenia (do mego wcześniejszego modelu - nie wiem jak nowsze): brak USB, dźwięk 2x5 WAT, ale niestety dość "płaski" i bez efektów, choć bardzo czysty na całym zakresie. No ale gdybym tym drobnych zastrzeżeń nie wymienił, to za 1 tys. miałbym ... IDEAŁ :-D Tak się nie da...

Niestety (dla samego opisu i dla Twoich potrzeb) nie gram, więc nie wiem jak się ma współpraca z Xbox`em. Na tym chyba najbardziej Ci zależy, ale może uda ci się przetestować gdzieś osobiście? Bo z tego co czytałm przy okazji wyboru LCD (ale nie dotyczyło to akurat mojego modelu), współpraca między Xbox czy PSx nawet przy drogich modelach nie zawsze była bezproblemowa.
Ale (mój taniutki) Funai LT6-M32BBM (M - obudowa Matowa nie daje po oczach - dodatkowy plus jak dla mnie) mogę jako TV polecić z czystym sumieniem. A w takiej cenie, jak mnie się udało, to już rarytas...
Sporo wyczytałem na http://www.hdtv.com.pl/forum/
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Rafi, dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Model, który pokazujesz znam i bardzo chciałem go kupić bo wiem, że stosunek cena/jakość ma wyśmienity. Był jakieś 2 tygodnie temu w promocji w Media Markt za 999zł. Niestety, za późno się zebrałem, żeby go kupić.
Teraz widzę, że telewizory te kosztują około 1500zł.
Dlatego mam dylemat:
wydać 1500zł na FUNAI - mało znany, mało opinii ale wydaje się dobry. (5 lat gwarancji też nie w kij dmuchał)
wydać 1500zł na LG - wypada super w testach, opinie są extra ale czekam na odpowiedź Gwiazdor-a odnośnie jego matrycy :)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
YellowLabel napisał/a:
i co z niej można wyczytać? :)
Jakiej produkcji panel jest w środku. :-P To znaczy czy LG, Sharp, AUO czy CMO.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
a to nie jest tak, że jeden model ma jedną matrycę? Bo jeżeli nie to teoretycznie można trafić na lepszy albo gorszy egzemplarz, który wyświetla inny obraz niż reszta.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
shap napisał/a:
Też polecam 42PV80
Czy ktoś się orientuje jaki tuner posiada ten panasonic, MPEG-4 czy MPEG-2?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
YellowLabel napisał/a:
a to nie jest tak, że jeden model ma jedną matrycę?
Ano nie. I to nie tylko LG tak robi.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
aha, no ale niestety tego się nie dowiem przed kupnem więc trzeba kupić w ciemno a potem się martwić :)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
I wszystko jasne. Panasonic 42PV80 ma tuner analogowy i MPEG-2, cyfrowe DVB-T (MPEG-4) są w nowszych modelach. Trzeba to będzie dokładniej zbadać.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Nie posiada żadnego z nich .
    Jeśli posiadasz kablówkę to dostaniesz set-top-boxa ,pod łączysz przez HDMI i masz MPEG-4 jeśli zwykła antenę dokupisz tylko odpowiedni tuner i gra .
Najważniejsze aby telewizor miał wejścia cyfrowe ,a tak do końca nie wiadomo jaki rodzaj tunera będzie potrzebny wiec kupowanie na wyrost obarczone jest pewnym ryzykiem .
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
hmm, czy ktoś mi może powiedzieć czym się różnią modele LG 32LG2100 oraz 32LH2000?
bo z tego co widzę to są dwa identyczne modele pod różną nazwą.

Już w sumie byłem zdecydowany na zakup któregoś z powyższych ale..

..doszły jeszcze dwa telewizorki do wyboru:
Sharp LC32A47EVBK
Samsung LE32B350

podobno sharp dobrze radzi sobie z analogowym sygnałem. Niestety mało można o nim wyczytać w sieci. Do Samsunga jakoś nie mam przekonania za tandetne wykonanie :)
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
YellowLabel napisał/a:
hmm, czy ktoś mi może powiedzieć czym się różnią modele LG 32LG2100 oraz 32LH2000?
Może podobnie jak Samsung B650 od B651 - kolorem obudowy ;)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
to jest bardzo prawdopodobne :)
czy różnica między HD Ready a Full HD na 32" będzie bardzo widoczna?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach