Apco  Dołączył: 18 Maj 2008
ludkowie...
czy ktos w najblizszym czasie planuje zakup?
ja z checia doloze sie z zamowieniem do K100D Super
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czy ktoś może wie jakie wymiary ma matówka do LX-a? Znalazłem tylko wypowiedź, według której mogłaby ona mieć takie same wymiary jak ta w *ist DS:

SE-20 is the part # for the screen. According to the german website, this is the screen from the LX and meters the same as the stock DS screen.

Czy to prawda?
 
piotre007  Dołączył: 15 Mar 2010
matówka
Właśnie czekam na matówke katzeye (była wielka promocja całe 10% mniej). Ciekawe ile zapłacę podatku :lol:
 

martian1  Dołączył: 31 Paź 2009
A ja dzisiaj przypasowalem do mojego k100dS matówke z Chinona CP7m, ktorego rozebralem (i juz nei potrafilem zlozyc hehe). Kilka minut przy szlifierce i voilà... bardzo ladna, jasna matówka z rastrem i klinem i co najwazniejsze - teoretycznie za free ;)
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Posiadam 2 aparaty Zanit ME i Praktica LLC która matówka jest "lepsza" do K200D.
ta w Zenicie widzę ze jest dużo mniejsza niż Praktice
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Mam pytanie - czy ktoś wymieniał już matówkę w K-7?
Trochę dziwna ta matówka -mam wrażenie jakbym wszystko obserwował zza zapylonej pożółkłej folii.
 
Timko  Dołączył: 22 Mar 2010
Re: matówka
piotre007 napisał/a:
Właśnie czekam na matówke katzeye (była wielka promocja całe 10% mniej). Ciekawe ile zapłacę podatku :lol:


Ja kupiłem z Katzeye i nie zapłaciłem cła i podatku.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Miałeś sporo szczęścia fuksiarzu....
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Czy ktoś mógł by mi pomóc w wyborze matówki z klinem do mojego k-5? Chciał bym żeby nie było problemu przy ciemniejszych szkłach z zaczernieniem na klinem, nie wiem którą wybrać i jakie opcje zaznaczyć na stronie Katzeye. Jeżeli ktoś robił już tam zakupy i mógł bym pomóc to bardzo bym go o to prosił. Proszę jeszcze mi powiedzieć czy trzeba kombinować coś z jakimiś podkładkami żeby ostrość z matówki pokrywała się z ostrością na matrycy czy to już jest wszystko tak dopasowane że nic nie trzeba kombinować. A może jest jakiś inny producent takich matówek które nadawały by się bardziej jak ta z Katzeye.?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Kupowałem do K20, wybrałem wersję podstawową za 105$. Żadnych podkładek nie musiałem wkładać, wyjąłem fabryczną i włożyłem Katzeya.
Z innych producentów jest jeszcze Haoda http://haodascreen.com/othercameras.aspx trochę tańsza.
python28 napisał/a:
nadawały by się bardziej

Nie bardzo rozumiem, co to znaczy bardziej.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja do K200 podobnie jak Zdano. Została mi i właśnie ją do K-5 dostosowałem. Także nie wymagała żadnych podkładek.

[ Dodano: 2011-04-30, 16:01 ]
python28 napisał/a:
żeby nie było problemu przy ciemniejszych szkłach z zaczernieniem na klinem
tzn. jakich ciemniejszych ? Przy ciemnym szkle zawsze klin się zaczerni, pytanie tylko kiedy.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Z tego co tam wyczytałem to za dopłatą można kupić wersję jaśniejszą, pytanie pierwsze to czy dobrze przecztałem a drugie to czy to ma sens i czy pomoże przy ciemniejszych szkłach
 
nybear71  Dołączył: 23 Gru 2010
Czesc . Ja wymienialem swoja matowke- na oryginalna firmy Pentax http://www.adorama.com/IPXFSME60.html

[ Dodano: 2011-04-30, 17:50 ]
Oups, to chyba nie o taka chodzilo. Moja byla zwykla. Pozdrawiam
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
nybear71, tylko czy aby ten model jakos istotnie wspomaga manualne ostrzenie ??
 
nybear71  Dołączył: 23 Gru 2010
To jest chyba regularny zamiennik do K7 Ale na pewno mozna cos znalezc na amerykanskim necie
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Czyli wychodzi na to że nikt nie kupował tej wersji troszkę droższej?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie, bo i po co? Przy 5,6 normalnie klin widać na zwykłej. Chociażby na kicie. A raczej do klina to się manuale używa, przeważnie jasne, bo po jakiego grzyba używać ciemnego manuala ? :roll:
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
No niby racja, czyli wychodzi na to że trzeba brać wersję podstawową i tyle. A co z liniami pomocniczymi?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wg mnie to bardziej przeszkadzają, niż pomagają w kadrowaniu. Miałem kiedyś taką matówkę i bardzo szybko wyrzuciłem.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
W takim razie zamawiam podstawę, jak b y przez przypadek oczywiście byli zainteresowani wspólnym zakupem jacyś inni użytkownicy systemu to jestem otwarty na propozycję, wspólna wysyłka zawsze tańsza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach