Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
Nawet broń.
chyba samobójczą czyli ich samochody :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
:mrgreen: Osobiście strzelałem już z pistoletu Daewoo (straszny badziew)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
plwk a ja tu chciałem tak kulturnie, co by sie nie wyrażać. A ty tak po prostu z dupą wyjechałeś, ech ci kolorow :roll:

:-P
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Hej, Jose Velasquez, ten, który wykonał test porównawczy obiektywów Polar i Nikkor, przesłał mi sample muru (brick wall) w pełnej wielkości. Wrzucam tu linki do nich (Fotosik), zapraszam do obejrzenia.

Nikkor f1.4

http://www.fotosik.pl/pok...2dd51c60e9.html

Polar f1.4

http://www.fotosik.pl/pok...f77cf77b02.html
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
matko, dlaczego ludzie fotografują ściany?
niech ktoś zrobi portrety!
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Generalnie to fota z nikkora wygląda na nietrafioną, bo jeśli jest między nimi taka przepaść to masakra :shock:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Zastanawia mnie tylko to, że nie ma w Exifie nigdzie podanej wartości przysłony...a może nie potrafię odnaleść?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Marcinicus, nie ma, bo to manualne szkła. Do tego z nikonem d40 - czyli bez pomiaru, bez potwierdzenia ostrości, z fatalnym wizjerem - to wszystko ma wpływ na jakość zdjęcia i tego testu.
Do tego zdjęcie z polara jest ciemniejsze przy tym samym czasie, co sugeruje, że było lekko domknięte, albo jest ciemniejsze niż deklaruje producent.
Na oko po histogramie, jeśli nikon jest na 1,4 to polar jest na 1,7-1,8.

gilby
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
gilby
No tak, manualne. Natomiast co do tego:
Cytat
Do tego z nikonem d40 - czyli bez pomiaru, bez potwierdzenia ostrości, z fatalnym wizjerem - to wszystko ma wpływ na jakość zdjęcia i tego testu.

Te wymienione przez Ciebie okoliczności mogły mieć negatywny wpływ w przypadku Polara, który jest szkłem manualnym (brak AF), a nie Nikkora, czyż nie?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Marcinicus, d40 nie ma silnika af a ten nikkor jest chyba na śrubokręt więc na nim też nie ma Af'a.
 
jungli
[Usunięty]
No i sie wk... dzialam na linuxie, w prawdzie soft od Kodaka sie odpala ale nie zapisuje mi korekt i nie zrzuca do pliku.... Dodatkowo mam aktualnie tylko body Kodaka, ktore wymaga wpisania, sprawdzenia optymalizacji szkla, taki cudak, czarus, jako, ze szklo nie istnieje w jego bazie danych. Krotko mowiac, robienie na tzw. pale zdjec z nieskalibrowanego body, bez pomiaru swiatla i mozliwosci zapisu wyedytowanego zdjecia kompletnie mija sie z celem. Jako drobny bonus pewnie bede uziemniony w chacie do konca tygodnia przy nianczeniu dzieciatka, tesciowa mi sie rozchorowala:( po prostu czad, a juz do kompletu moje zagraniczne asy pop... mi wysylke i dostalem inne szkla i korpusy niz mialem...

Jaki poniedzialek taki caly tydzien tfuuuu!

Na oslode pare fotek zestawu:









i zdaje sie pelna dziura jedyne zdjecie , ktore jakos wyglada:(



hej

PS
Mam ustawke z uzytkownikiem D700 wiec pod koniec tygodnia cos sklece wiecej.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jungli napisał/a:
jedyne zdjecie , ktore jakos wyglada:(
Chcesz powiedzieć, że ta pani miała taką twarz, że tylko z tyłu dobrze wygląda? ;-)
 
jungli
[Usunięty]
Pentagram,

Ktore nadaj sie do pokazania, bo zalozmy jest trafione:) choc zapewne nie oddaje w ogole mozliwosci szkla, apeluje o cierpliwosc prawdopodobnie jutro po poludniu pocykam z kolega pare fotek na jego D700 wtedy bedzie wszystko jasne

hej
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
ale szybko : )
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Marcinicus, to porównanie do nikkora AIS - manualnego, bez styków.
Gdyby to był nikkor AF to by w exifie była przysłona.

gilby
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
gilby napisał/a:
Marcinicus, to porównanie do nikkora AIS - manualnego, bez styków.
Gdyby to był nikkor AF to by w exifie była przysłona.

gilby

No ale jungli będzie robił testy na D700 czyli pomiar światła będzie miał zapewniony,czyli przysłonę da się odczytać (tak mi się wydaję)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
bizon78, ale ja dyskutuje o zdjęciach które pokazał Marcinicus a one były z D40.
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
gilby napisał/a:
bizon78, ale ja dyskutuje o zdjęciach które pokazał Marcinicus a one były z D40.

Tak,tak,iwedziałem o tym.
Może źle się wyraziłem ,mój błąd.MI chodziło o zdjęcia które będą zamieszczone przez kolegę jungli ,bo chyba jeszcze nie były pokazywane zdjęcia z DXXX?
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
Bardzo jestem ciekaw sampli od kolegi jungli
Poważnie myślę na zakupem tego szkiełka ale w sieci posucha informacyjna, z wyjątkiem szanownego forum :-D
A tak na marginesie chciałem wszystkich serdecznie przywitać, bo jestem Tu nowy :mrgreen:
 
jungli
[Usunięty]
No niestety, dzis kolega zobaczyl zime za oknem, a moze byl na kacu, innymi slowy nie ruszyl czterech liter i mnie nie odwiedzil z D700 ale podtrzymuje, ze postaram sie do konca tygodnia cos sklecic

hej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach