jerzy  Dołączył: 14 Paź 2008
Migawka. Wydaje mi się, że hałas jest na poziomie K-x, ale nie miałem okazji porównać równocześnie.

[ Dodano: 2011-09-06, 16:51 ]
Ekajana napisał/a:
i cóż tu podpiąć do takiego nexa jeśli chce się mieć zoom z AF? Przejściówki na szkła pentaxowe mają sens?


Ale jaki? Standardowy? Natywny 16-50/2.8 jest planowany dopiero na 2013. Tak więc w tej chwili albo tylko manualne, albo jest konwerter SLT, ale to ma chyba tylko sens (o ile w ogóle) jak ktoś posiada już szkła Alfa/Minolty.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
No i pojawił się w (przed)sprzedaży:

http://www.euro.com.pl/ko...CFc3wzAodPxw4wg
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Ciekawą propozycją wydaje się być NEX-7. Nie wiem jak wygląda i jak się spisuje przejściówka na bagnet M i jak wtedy w praktyce działa manualne ostrzenie. Próbowałem czegoś takiego z Panasem G1, ale w mojej ocenie to tylko fajna zabawa raczej nie do praktycznego użytku.Może Sony wypuści jakąś szeroką dobrą stałkę bo zestaw NEX-7 i Zeiss 24 wygląda dość kuriozalnie. Po co komu taki mały, zgrabny korpusik skoro trzeba do niego podpiąć szkło wielkości słoika ? całą koncepcję diabli biorą.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
amatorek napisał/a:
. Po co komu taki mały, zgrabny korpusik skoro trzeba do niego podpiąć szkło wielkości słoika ? całą koncepcję diabli biorą.


Ciekawe jak sie zaprezentuje Samsung NX20 - do niego bedzie co podpiąć...
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Raw Therapee obrabia rawy z NX-ów :?:
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Ekajana napisał/a:
Raw Therapee obrabia rawy z NX-ów :?:


Od wersji 3 tak.
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
amatorek napisał/a:
Ciekawą propozycją wydaje się być NEX-7. Nie wiem jak wygląda i jak się spisuje przejściówka na bagnet M i jak wtedy w praktyce działa manualne ostrzenie. Próbowałem czegoś takiego z Panasem G1, ale w mojej ocenie to tylko fajna zabawa raczej nie do praktycznego użytku.Może Sony wypuści jakąś szeroką dobrą stałkę bo zestaw NEX-7 i Zeiss 24 wygląda dość kuriozalnie. Po co komu taki mały, zgrabny korpusik skoro trzeba do niego podpiąć szkło wielkości słoika ? całą koncepcję diabli biorą.


ale gledzenie, o matko...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
http://www.dpreview.com/n...nex7gallery.asp
Nawet z kita fotki IMO super i to zprzedprodukcyjnego softu. Pewnie ględzącym na matrycę 24 MP szczeki opadną ;-)

Siódemka bardzo mi się podoba i kupiłbym jakby Sony oferowało systemową optykę w jakości i kosztach Samsunga.
Ciekawe jak NX20 wypadnie w porównaniu. Najważniejsze, że sporo dzieje się ostatnio w tym segmencie.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Po co komu świetny, mały aparat skoro nie ma do niego dobrych, małych obiektywów?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Może i NEX-5N nie ma uszczelnień, ale spasowany musi być porządnie: ;-)
http://www.facebook.com/p...&type=1&theater
 

dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
Sebastian napisał/a:
Po co komu świetny, mały aparat skoro nie ma do niego dobrych, małych obiektywów?


może nie ma dobrych ale są świetne i małe szkła do contaxa G... i względnie tanie, a z focus peaking ostrzy się bardzo fajnie i bezproblemowo.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Pochlebna video-recenzja NEX-7 od Cnet:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Jedno zdanie na temat funkcjonalności menu:
Cytat
Mogę przysiąc, że niektóre opcje swoje zmieniają miejsce, gdy tylko odwrócę wzrok.
;-)

[ Dodano: 2012-03-01, 10:55 ]
I jeszcze jeden test od Camera Labs, z próbkami video i foto:
http://www.cameralabs.com...ny_Alpha_NEX_7/

[ Dodano: 2012-03-01, 21:44 ]
Dziś ukazał się nowy firmware do 5N, usprawniający działanie AF:
http://www.sony.pl/suppor...1_WIN#procedure
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
Posiadam nex-3 od roku i sprzedaje go na rzecz pentaxa.

Aparat robi bardzo dobre zdjęcia, jednak ma kilka wad (dla mnie na tyle poważnych że postanowiłem w końcu sprawić sobie lustrzankę z prawdziwego zdarzenia).

Do najbardziej upierdliwych zaliczam:
- Brak viewfinder'a.
- Brak pilota, wyzwalania via USB, kable etc.
- Debilnie zaprojektowany uchwyt na pasek (pasek zawija się na dłoni tak że wciskasz nim przyciski na tyle body).
- W trybie manualnym trzeba się naklikać żeby wszystko ustawić.
- Doczepiany flash/brak gorącej stopki.

Do największych zalet:
- focus peaking - super rozwiązanie
- szybka migawka
- niski poziom szumów
- ładnie pracuje z M42
- funkcja robienia nocnych zdjęć z ręki (chyba najlepsza funkcja w aparacie)
- wytrzymałość baterii

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym systemem z chęcią odpowiem, pokaże itp.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Heh, ja to uderzam w odwrotną stronę ;-)

Właśnie niejako testowo sobie kupiłem używanego nex'a 3 jako "cyfrową ściankę" do różnych dziwacznych obiektywów...
Jak się sprawdzi, to czekam na następcę 5N i kupię model "na wyjściu" :mrgreen:
Jedyne co mi nie pasuje w tych aparatach to ergonomia ABP (absolutny brak przycisków), ale może się przemogę ;-)
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
Mi jakość zdjęć wystarcza, wkur... mnie ergonomia, a właściwie jej brak i świadome wykastrowanie 3. Gdybym miał 5 albo 7 myślę że bym jej nie zmieniał.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Brakuje iso 100 (w stosunku do 5N), filmów w full hd, plastikowa buda (która mi nota bene lepiej leżała niż ta z 5tki w łapie - w tym drugim moje tłuste paluchy się nie mieściły pomiędzy gripem a szkłem zbyt komfortowo) - czy jest coś jeszcze, co odróżnia 3 od 5?

7-demka ma cenę z kosmosu jak dla mnie, może jeszcze 3F jest godne uwagi (jak będzie miało wyniki na poziomie 5N na DXO), bo dużo lepiej od maluchów w ręce leży.
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
5 ma pilota i to chyba jedyna różnica oprócz tych wymienionych
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
triger napisał/a:
Właśnie niejako testowo sobie kupiłem używanego nex'a 3 jako "cyfrową ściankę" do różnych dziwacznych obiektywów...

O! Świetny pomysł. Przejściówki drogie są?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Zależy ;)

40zł na t2, 50-60zł na m42, 100zł m39 i leica M, bagnetowe od lustrzanek ok. 120zł, tilt-shift 300-350zł, oryginalny do soniaka z AF-em kontrastowym 650, 1450 z lustrem półprzepuszczalnym i AF-em fazowym, novoflex za 169 euro z kontrolą przesłony dla szkieł pozbawionych pierścienia przesłony) :-) (ceny z alledrogo).

Ew. bagnetowe od chińczyka za 20$ z ebay'a i tony innych w mocno zróżnicowanych cenach (ponad 2000 aukcji leży :shock: )

+ za dodatkowe bajery jak sterowanie przesłoną w canonie etc. płaci się ekstra, w sumie standard...

Szkła pentaksowe wszystkie mam z pierścieniem przesłony, więc dla mnie bomba ;-)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Jak wypada k-5 na tle Nex-7?? plusy/minusy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach