elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
pawel1967 napisał/a:
Zdziwiłem sie że nie jest tak skuteczny jak D300s
Wielu ludzi sie dziwi, niektorzy nawet pisza, ze AF w d7000 jest wolniejszy od dobrego kompakta, czyli od detekcji kontrastu. Niektorzy pisza zas, ze jest precyzyjniejszy i rownie szybki co w D300s. Widzialem tez watki na dpreview gdzie pisza, ze AF jest rownie skuteczny co w D300/s podczas fotografowania ptakow w locie. Wniosek z tego jest taki, ze jest duzy rozrzut w jakosci tych puszek i mozna trafic na egzemplarz "gorszy". Ten ktory mialem mial niesamowita skutecznosc AF i to na punktach bocznych niekrzyzowych.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
elgreen napisał/a:
Wniosek z tego jest taki, ze jest duzy rozrzut w jakosci tych puszek i mozna trafic na egzemplarz "gorszy"


Ja bym raczej powiedzial, ze jest duzy rozrzut w jakosci testujacych. A wiekszosc wypowiadajacych sie nie robi rygorystycznych testow badz nie mialo nawet obu porownywanych korpusow w tym samym czasie.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
zy napisał/a:
Ja bym raczej powiedzial, ze jest duzy rozrzut w jakosci testujacych.


Dokładnie :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
elgreen napisał/a:
Widzialem tez watki na dpreview gdzie pisza, ze AF jest rownie skuteczny co w D300/s podczas fotografowania ptakow w locie.


Ale na tle nieba czy lasu? Bo to niebo a ziemia (sic!) pod wzgledem zadania dla systemu AF. Poza tym - jakim obiektywem? Jak szybko i daleko? W jakim kierunku?

Za duzo pytan zeby na serio traktowac takie wypowiedzi.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
alkos napisał/a:
elgreen napisał/a:
Widzialem tez watki na dpreview gdzie pisza, ze AF jest rownie skuteczny co w D300/s podczas fotografowania ptakow w locie.


Ale na tle nieba czy lasu? Bo to niebo a ziemia (sic!) pod wzgledem zadania dla systemu AF. Poza tym - jakim obiektywem? Jak szybko i daleko? W jakim kierunku?

Za duzo pytan zeby na serio traktowac takie wypowiedzi.
Poczytaj o AF D7000 tu:
http://wildlifeacrossthew...mpressions.html
i tu:
http://www.nikonians.org/...g_id=1412&page=
;-)
A jakbys znalazl cos ciekawego, to rowniez wrzuc, chetnie poczytam ;-)

"I have this uncanny feeling using 9-point dynamic that the AF tracks much better without grabbing on the background. And this was on some very distant subjects where my D300 I think has a greater tendency to grab on the background."
To jest to miejsce, ktory mowi, ze moze D7000 byc nawet lepszy od D300 ;-)

Edit: a tu inny testujacy:
"The AF on my advanced compacts is quite fast, including a bit faster especially in lower light, than the D7000 is with the 35mm 1.8." :mrgreen:
Zrodelko:
http://forums.dpreview.co...37010954&page=3

 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
elgreen napisał/a:
uncanny feeling


elgreen napisał/a:
I think


co tylko potwierdza moje slowa ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Widzisz, ja sobie macham obydwoma po biurze i tez odnosze takie wrazenie, ale doswiadczenia praktycznofotograficznego to nie mam ;-)

No i kliencie zdaja sie potwierdzac ze D7k jest fajniejszy.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
alkos napisał/a:
Widzisz, ja sobie macham obydwoma po biurze i tez odnosze takie wrazenie, ale doswiadczenia praktycznofotograficznego to nie mam ;-)

Tzn. jakie wrażenie, bo np. elgreen podał dwa różne :-D

alkos napisał/a:
No i kliencie zdaja sie potwierdzac ze D7k jest fajniejszy.

Fajniejszy? W jakim sensie, takim typowego nie znającego się na sprzęcie klienta?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Tzn. jakie wrażenie,


takie:

Cytat
potwierdzac ze D7k jest fajniejszy.



Raven napisał/a:
W jakim sensie, takim typowego nie znającego się na sprzęcie klienta?


Wiekszosc moich rozmowcow to zapalency/profesjonalisci z D3s/D3x, backupem w formie D300 / D700 i D7000 kupionym "dla zony" :-P
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
D7000 kupionym "dla zony"


Ooo, ja też żonie chcę kupić do pracy, bo na co dzień nie można jej odkleić od wszystkiego 6x6 co ma kominek :-)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
"I took my D7000 to Bosque del Apache a couple of weeks ago and the D7000 got me way more keepers, (eyes in focus) than any camera/lens combo I have used in 6 or so trips there over the last 10 years. I have used Canon 1dIII, 5d, Nikon D300/D700, all with 500mm lenses and TC's. The D7000, set to continuous focus, 9 points, was deadly with the 500. " :-P
http://forums.dpreview.co...63&changemode=1
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Wiekszosc moich rozmowcow to zapalency/profesjonalisci z D3s/D3x, backupem w formie D300 / D700 i D7000 kupionym "dla zony"
to może zostanę czyjąś żoną ? :shock:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
dlugas1982 napisał/a:
to może zostanę czyjąś żoną ? :shock:


no w PL nie dasz rady, ale swiat stoi otworem ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Zawsze może znaleźć czyjąś żonę już z D7000 ;-)

karmazyniello co Ci się stało? :shock:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
WuWu84, zaglądnij do wątku o wszystkim i niczym w hydepark'u.

elgreen napisał/a:
[i]"I took my D7000 to Bosque del Apache a couple of weeks ago and the D7000 got me way more keepers,

No ideał z tego nikona. Chyba można tego typu wypowiedzi między bajki włożyć, tym bardziej, że nie robił porównania.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
WuWu84 napisał/a:
karmazyniello co Ci się stało?


Zgubiłem połowę jedynki i stłukłem obiektyw chwilę potem - pechowy ten piątek :-/
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
swiat stoi otworem
ta dosłownie nawet :evilsmile:

Cytat
Zawsze może znaleźć czyjąś żonę już z D7000
a co mam zrobić ze swoją z panasonikiem fs3 ? :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
dlugas1982 napisał/a:
WuWu84 napisał/a:
Zawsze może znaleźć czyjąś żonę już z D7000
a co mam zrobić ze swoją z panasonikiem fs3 ? :-P

Może komuś spodoba się Panasonic? ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
dlugas1982 napisał/a:
a co mam zrobić ze swoją z panasonikiem fs3 ?

Ogłoszenia w ogłoszeniach - również matrymonialne :-P ;-)

karmazyniello napisał/a:
Zgubiłem połowę jedynki i stłukłem obiektyw chwilę potem - pechowy ten piątek

No nie fajnie - czytałem już w HP :-/
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Nikt nic nie pisze? Moja puszka (D7000 6018xxx) pojechala spowrotem do sprzedawcy. Serwis nie umial odpowiedziec, czy potrafi naprawic tak extremalna wrazliwosc autofokusa na rozne rodzaje swiatla. Co wiecej, napisali, ze jestem pierwszym klientem z taka przypadloscia (stara spiewka) i ze moga mi skalibrowac autofokus (tylko po co, jak trafia po mikrokalibracji?).
Z serwisami juz swoje przeszedlem i wole ich unikac - zwlaszcza jak w taki sposob pokazuja swoje kompetencje...
To juz druga zakupiona puszka z problemami, ktorych nie umie naprawic serwis - ja to mam pecha :-|
Do trzech razy sztuka? :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach