alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:


Jeśli z tego można naprawdę ciągnąć 3EV w światłach, to Fuji kocham jak kochałem przy swoim S5. Chopoki ido do przodu, ej.


oby sie tylko nie okazalo, ze jest mnostwo niedociagniec, tak jak to bylo w X100

ja pewnie bede cos kupowal na wiosne, no i wacham sie miedzy x10 a GRD IV
 

serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
wojtekk napisał/a:
Jakiś typek pisze:

Cytat
*Jest patent rozszerzający DR, dający naprawdę dużo pojemności w światłach. Można go używać przy pełnej rozdzielczości, nawet w rawach. Zacząłem się tym wczoraj bawić i zapowiada się obiecująco. Daje się spokojnie wyciągnąć szczegóły ze świateł może nawet w zakresie do 3 EV.


Jeśli z tego można naprawdę ciągnąć 3EV w światłach, to Fuji kocham jak kochałem przy swoim S5. Chopoki ido do przodu, ej.


http://forum.olympusclub....ll=1#post765515
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
serafin1, to samo dwa posty wcześniej alekw linkował.
Bajer jest ale wolałbym zobaczyć fotki z "EXR DR" a nie z 4-ro klatkowej ekspozycji.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Czy i gdzie można go już kupić?
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
2500, w MM. Właśnie to zrobiłem:)))
Ech... co ja właściwie zrobiłem? On taki brzydki.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
mogę odkupić za 2000, jak Ci się nie podoba :evil: Było kilka sztuk, miałeś możliwość pomacania przed zakupem?
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie były dwie sztuki i niestety ta nie macana była zarezerwowana. Jak to w MM ludożerka mogła macać do woli.
Jeszcze nie sprzedaję, ja często napawam się brzydotą aparatów. Ot, taki unikat.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
odyseusz, pobawiłeś się... więc opowiadaj!:D
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
odyseusz napisał/a:
On taki brzydki

A jaki duży - w Lubelskim MM też jest, a przynajmniej był na weekendzie
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
WuWu84 napisał/a:
A jaki duży
dla mnie to minimalny sensowny rozmiar dla aparatu żeby był w miarę ergonomiczny. Tylny kółko-manipulator mógłby być większy. Na szczęście większość potrzebnych do fotografowania guzików wyciągnięto na obudowę.
X10 jest w bazie camerasize.com.
Kfan napisał/a:
X10 vs EX-1

http://camerasize.com/compare/#129,186
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
denvi napisał/a:
dla mnie to minimalny sensowny rozmiar dla aparatu żeby był w miarę ergonomiczny

Mnie rozmiar zaskoczył bardzo - wydawał mi się mniejszy na zdjęciach. Na szczęście jest dość lekki. Natomiast nawet wyłączony obiektyw bardzo wystaje, wystaje także osłona wizjera lunetkowego, więc w kieszeni też nie bardzo.

Ładny jest, ale nie szczególnie na retro mi zależy. Największa jego zaleta dla mnie to wizjer lunetkowy sprzęgnięty z zoomem, ale w sumie nie bardzo zooma potrzebuje w takim aparacie. Chyba jednak przy jakimś olku poprzestane z 17 - wbrew pozorom okazuje się bardziej kompaktowym zestawem. Chociaż teraz Ricoh GRD zwrócił moją uwagę - używając mojego małego olympusa bardzo doceniłem składaną mordkę w aparacie EDC
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
WuWu84 napisał/a:
więc w kieszeni też nie bardzo
w ciasne pory to tylko Ricoh, ale bez zewnętrznego wizjera. Się urwać może ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Gorzej, że może uwierać gdzie nie trzeba ;-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
denvi napisał/a:
WuWu84 napisał/a:
więc w kieszeni też nie bardzo
w ciasne pory to tylko Ricoh, ale bez zewnętrznego wizjera. Się urwać może ;-)

No niestety, nie ma ideałów. Dla mnie mógłby by być większy. Nie wyobrażam sobie aparatu, w kieszeni ciasnych spodni. Po co sobie robić konkurencję.
Jeszcze się nie pobawiłem na tyle, żeby pisać jakieś znamienne poematy, póki co mam ambiwalentne (dobre słowo) uczucie do włącznika na obiektywie i ... małej matrycy:)
Taką dp1 włączałem jedną ręką w trakcie wyciągania z kieszeni kurtki, fakt, potrzebowała 3 sekund na rozruch:)
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Do mnie w ogóle nie przemawia idea noszenia aparatu w kieszeni spodni.. a gdyby nawet, to musiałby być maksymalnie wielkości iphone'a czy galaxy.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apocalypse napisał/a:
Do mnie w ogóle nie przemawia idea noszenia aparatu w kieszeni spodni.. a gdyby nawet, to musiałby być maksymalnie wielkości iphone'a czy galaxy.

Bo ta kieszeń to taki mit, zwłaszcza od spodni. Nie wiem, kto był pierwszy z tym pomysłem, ale HCB nie wciskał do jeansów swojej leici. A jednak zdjęcia robił.
Ostatnio w kieszeni noszę.. Moskwę5. Nie dość że modele reagują bardzo pozytywnie to jeszcze zawsze się ktoś doczepi do "przypadkowej" sesji. Na 11.11.11 jakiś zabłąkany kamerzysta z TV chciał sobie zrobić przebitkę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
..." duże matryce aparatów X100 oraz X10"...
No z tymi matrycami to pojechali. Szczególnie x10 wielkolud.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eh.. miałem wczoraj w łapach x10 i x100, czy mnie się tylko zdaje ale ovf w x10 nie wyświetla żadnych informacji?
To strasznie fajny aparacik i wielka szkoda że zamiast dać ciemniejsze szkło, dali mniejszą matrycę, przecież małej go i tak się nie uzyska a przynajmniej tonalność była by lepsza.
A większa matryca dała by mniejsze szumy co by wyrównało problematykę fotografii w gorszym świetle.
(odnoszę się do tłumaczenia fuji, że dali mniejszą matrycę, po to żeby móc zamontować tak małego zooma o takiej jasności)

Jeszcze raz do ovf, nie mam pojęcia czym się tak fuji guys zachwycali gdy prezentowali x10,
wizjerek jest mały i niczym nie powala, miałem podobny 10 lat temu w malutkim canonie a70,
to że teraz się nie robi wizjerów optycznych które się zoomują razem ze szkłem, to tylko znak opóźnienia naszych czasów wobec wcześniejszych..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach