plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mike12 napisał/a:
aparat widzi baterię jako prawie pustą)

Jakie akumulatory używasz?
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Ja bym najpierw wyeliminował ewentualne uszkodzenie akumulatorków bo K100D są bardzo wrażliwe na spadki napięcia.
 
wolwal440  Dołączył: 25 Mar 2012
Zepsuło mi się gniazdo karty SD w K20D, tzn kartę odczytuje, ale karta nie blokuje się w tym gnieździe. Aparat już po gwarancji. Gdzie polecacie wysłać? We Wrocławiu sam bym mógł podjechać, ale nie wiem gdzie...
Dzięki za pomoc!
 
woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
wolwal440 napisał/a:
Zepsuło mi się gniazdo karty SD w K20D, tzn kartę odczytuje, ale karta nie blokuje się w tym gnieździe. Aparat już po gwarancji. Gdzie polecacie wysłać? We Wrocławiu sam bym mógł podjechać, ale nie wiem gdzie...
Dzięki za pomoc!

Zapytaj na Żeromskiego, ewentualnie u pana Andrzeja na Psich Budach.
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009
No i stało się - lampa AF 540 FGZ złożyła wymówienie, lampion po gwarancji. Objawy - brak reakcji po zasileniu różnymi w pełni naładowanymi akumulatorami. Gdzie można ją wysłać na przegląd i ewentualną naprawę ?
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
Re: Dobre serwisy
Piotrek napisał/a:
Warszawa Adam Bieniek
Al. Jerozolimskie 113
Warszawa
tel. (022) 629 99 59


Byłem dzisiaj u Pana Adama. Wyregulował puszke z obiektywem, doradził i nie wziął za to pieniędzy, tłumacząc, że profesjonalny sprzet do takich akcji jest w serwisie producenta w Gdynii ;-)

W międzyczasie przyjął klienta z popsutym obiektywem, którego przekonywał, żeby nie zakładać maksymalniej ceny naprawy usterki ;-)

Polecam!
 
Somnus  Dołączył: 09 Sty 2012
Cytat
Kraków Naprawa Sprzętu Fotograficznego
ul. Czapskich 1
31-110 Kraków
tel. (0-12) 429 10 28
godziny otwarcia: pn-pt 10-18


Za radą jednego z forumowiczów wysłałem do powyższego serwisu mojego Pentaxa 300/4. Problem z zacinającym się pierścieniem ostrości i blokującą przysłoną. Trzeba było wszystko rozkręcić i złożyć na nowo. W między czasie okazało się, że ktoś już tam wcześniej grzebał (obiektyw nabyłem okazyjnie, w stanie uszkodzonym). Obiektyw wysłałem tuż przed świętami, naprawa zajęła 1 dzień (wczoraj), a dnia następnego (dzisiaj) zawitał już u mnie kurier. Resztę czasu obiektyw spędził 'w kolejce'. Sprzęt dotarł do mnie naprawiony, po wstępnych oględzinach stwierdzam, że wszystko jest takie jakie być powinno. W środku nie dopatrzyłem się plam oleju czy odcisków palców. Cena myślę, że niewygórowana (150zł + wysyłka w obie strony). Jak na profesjonalną firmę przystało, dostałem także kwitek z opisem zakresu wykonanej usługi ("Lomontaż - prasolłowy monl-czanie - regulacy" :-D ) , ceną, datą oraz gwarancją na okres 6-ciu miesięcy.

Polecam! :-D
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
Witam kolegów,potrzebuję z kalibrować ( z K-x em) i wyczyścić obiektywy,i z tego powodu mam problem, do jakiego serwisu się udać w okolicy Katowic. W Sosnowcu znajdują się dwa ( z tego co wyczytałem na forum) jakiś w Katowicach ,w Siemianowicach w Bytomiu itd;Będę bardzo wdzięczny za polecenie serwisu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Apco  Dołączył: 18 Maj 2008
Zaczac plakac, czy jednak szansa jest?

Jakis czas temu moj 50-135 ulegl dezintegracji pod wplywem szoku (nie bede opisywal jak to bylo, bo raz ze wstyd, a dwa ze lza w oku sie kreci) :).

To co dalo sie z nim zrobic, to zestawic w calość. Jedyna rzecz ktora przestala dzialac to AF - podobno padla elektronika.

Czy jest w Polsce magik, ktory to naprawi, czy jednak walic prosto do Pentaxa?
Dzieki za odpowiedz.
 
madteacher  Dołączył: 03 Sie 2012
MAX581,

Witam mam Kx-a kupionego w podobnym czasie w euro agd. Mam taki problem, nie moge ustawić ostrości nie wiem o co chodzi, w macro jeszcze jakos dziala ale podczas fotek w rugu np. tańczaca para na 50 trafia w jedno, które ze tak powiem ujdzie. Co mam zrobic, ktos mi moze skalibrowac ten aparat z obiektywami aby działały poprawnie?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wrzuć przykładowe zdjęcie, bo obawiam się, że nie aparat może być problemem
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Witajcie. Poleci ktoś serwis w Lublinie, Rzeszowie lub Zamościu gdzie naprawię starą lampe sb-26?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak sobie myślę, by któregoś dnia porządnie zakonserwować moje manualne aparaty: MX-a, ME Supera oraz 67 (szczególnie o niego mi chodzi). Ale chodzi o porządny serwis, z wymianą zużytych części, czyszczeniem, smarowaniem i regulacją.

Czyli o CLA z prawdziwego zdarzenia plus ewentualne drobne naprawy (bo wszystkie te 3 aparaty są sprawne, acz mogły by być bardziej).

Czy w PL ktoś się czegoś takiego jeszcze podejmie? A jeśli nie, to może jakiś sprawdzony serwis zagraniczny dedykowany Pentaksowi.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
wymianą zużytych części
Marzenia.
jorge.martinez napisał/a:
Czy w PL ktoś się czegoś takiego jeszcze podejmie?
Bydgoszcz -Nagov ?
Mały obrazek- proponuję telefon do starszego Kadei.
Gdzieś obiło mi się o uszy o jakimś serwisie w GB.

Aha ! Tanio to to nie będzie.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dada napisał/a:
obiło mi się o uszy o jakimś serwisie w GB

Chyba o to chodzi http://harrowtechnical.co.uk/
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Dada napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
wymianą zużytych części
Marzenia.
jorge.martinez napisał/a:
Czy w PL ktoś się czegoś takiego jeszcze podejmie?
Bydgoszcz -Nagov ?
Mały obrazek- proponuję telefon do starszego Kadei.
Gdzieś obiło mi się o uszy o jakimś serwisie w GB.

Aha ! Tanio to to nie będzie.


Tak, "Nagov serwis" jest godny polecenia.

Kadeja... hmmm... mam mocno mieszane uczucia, naprawy już nie raz wymagały ponownej wizyty, bo coś było nie tak jak trzeba, wysyłkowo bym tam nic nie robił... no i niestety jak się trafi na zły dzień Szanownego Pana Kadei Starszego to się człowiek nie dogada :-P A szkoda, bo kiedyś to była Firma przez duże "F".
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Paffcio napisał/a:
jak się trafi na zły dzień Szanownego Pana Kadei Starszego to się człowiek nie dogada
Starsi panowie tak mają. :-P Ja tam nie mam problemu. 8-)
 

MRP  Dołączył: 29 Kwi 2013
Witam.
Od dluzszego czqsu jestem wlascicielem K100D.
Zabieram go prawie wszedzie, dlatego domaga sie juz serwisu.
Powodem jest jakby wilgoc i paprochy w wizjerze, do tego wyswietlacz tez sprawia wrazenie zabrudzonego od srodka.
Obiektyw to standartowy kit, ktory tez chcialbym sprawdzic.
Poszukuje informacji o dobrym serwisie we Wroclawiu.
Od razu dodam, ze z serwisem na Daszynskiego mialem dawno temu doczynienia przy okazji innego aparatu i oprocz milego kontaktu nie zostawil on zadnych innych milych wspomnien (dlugie terminy, wciaz przesuwane, konczace sie odebraniem nienaprawionego sprzetu).
Serwis na Psich Budach w opiniach tu przytoczonych nie wzbudza we mnie entuzjazmu.
Wlasciwie z innymi serwisami, ktore obecnie istnieja nie mialem do czynienia i prosze o jakies sugestie, porady.


P.S. Przepraszam za brak polskich znakow.
 
mkcharlie  Dołączył: 08 Lip 2013
Witam,
mam K20D i niedawno przestał gadać z Sigmą 70-200 HSM, na Czapskich (Krk) gdzie oddałem sprzęt sądząc, że to problem z obiektywem stwierdzili, że obiektyw jest ok bo działa z innymi body, inne obiektywy ze śrubokrętem też są ok z moim body, W tym serwisie nie podejmują się dłubania w body. Prawdopodobnie problemem są styki do HSM.
Pytanie jaki serwis może zająć się takim problemem oraz z doświadczenia ile takie naprawy zajmują jeśli już się podejmą? Orientacyjny koszt naprawy?
 
espiernes  Dołączył: 10 Cze 2013
Nawiązując do głównego wątku tematu mogę polecić serwis na ulicy Do Studzienki w Gdańsku!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach