miro77  Dołączył: 13 Lip 2007
arrow01 napisał/a:
Matówka z Katzeye już siedzi w aparacie :)

arrow01 czy matówkę kupiłeś za te cenę ze strony Katzeye tzn 95$ czy masz może jakieś tańsze źrodło :->
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Przepraszam za lamerskie pytanie - jak wygląda praca z AF po założeniu matówek do ręcznego ostrzenia? W szczególności, czy widać "czerwone kwadraciki" potwierdzające wybór punktu AF oraz potwierdzające złapanie ostrości w trybie AF?
 
arrow01  Dołączył: 28 Cze 2007
miro77 kupiłem za cenę z Katzeye (zamówiłem tą rozjaśnioną za 150 $), niestety nie mam dojść aby załatwić coś taniej.
Af wygląda normalnie, tzn działa. Punkty się podświetlają (o ile są włączone rzecz jasna :) )
a aparat pika po ustawieniu ostrości. Ja używam cały czas centralnego punktu pomiaru ostrości i klin w niczym mu nie przeszkadza.
 

miro77  Dołączył: 13 Lip 2007
Trochę za dużo jak dla mnie,150$ to jednak 1/3 ceny kasetki w USA. Czekam na opinie właścicieli chińskich matówek.
Pozdrawiam.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
miro77 napisał/a:
Trochę za dużo jak dla mnie,150$ to jednak 1/3 ceny kasetki w USA.


No nie? :-) szczegolnie ze na stronie o "rozjasnianiu" - sprzecznosc za sprzecznoscia..... dla mnie to jakis marketobełkot.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Matówka z klinem
Panowie witam. Noszę się z zamiarem zakupu matówki z klinem nastawczym do K10D, w związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy obraz na niej jest ciemniejszy?
2. Czy na matówce są mikrorastry wokół klinu?
3. Czy na matówce z klinem są punkty af i czy widać potwierdzenie punktu ostrości af?
4. Ile kosztuje matówka z klinem?
Mile widziane doświadczenia użytkowników.
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
Jesli chodzi o te ktore tu byly kiedys na forum sciagne z Chin to:
1) Oglnie nie aczkolwiek sam klin przy ciemniejszych obietkywach ciemnieje
2)Tak
3)Nie / Tak tzn na samej matowce zaznaczonych punktow nie ma ale widac czerowone znaczki w odpowiednich miejscach jak aparat zlapie ostrosc. Przy okazji: wydawalo mi sie ze na oryginalnej matowce kazdy z tych znaczkow byl kwadracikiem a teraz kwadracikiem jest srodkowy a te blizej krawedzi przechodza w prostokaty. Nie przeszkadza to zbytnio ale jestem ciekaw jak powinno byc.
4) W tamtej dostawie wyszlo ponizej 100 pln (jesli mnie pamiec nie myli to 85 - latwo wyszukac watek i sprawdzic)
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
witam kolegów .

mam pytanie - czy element dystansujacy matowke od wizjera ( ten miedziany w kształcie U ma byc zalozony od strony lustra czy od strony wizjera - mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :mrgreen:
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
xsilver,
spróbuję jak potrafię :
Płytka matówki, jeżeli weźmiesz ją w swoje (równolegle do powierzchni stołu) paluchy powinna mieć gładką (błyszczącą) powierzchnię pod spodem. Aparat powinien leżeć na pleckach, czyli otworem gniazda do góry; podstawa puszki zwrócona w Twoją stronę.
Matówka powinna leżeć na ramce zapinającej, na niej podkładki dystansowe.

w nadziei, że film założysz samoręcznie .... :-B
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
a da się inaczej włożyć? mi "pasowała" tylko w jednej pozycji, więc tak jest :) inaczej nie dało się zamknąć.
i ja mam jakby odwrotnie, gładka powierzchnia do góry, a chropowata na dole.
i jaka podkładka?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
vertiico,
tu tyle porad odnośnie montowania matówek że starczyło by na kilka opowieści. Ja piszę o montarzu matówki do K100D. Taką wymieniałem, czyściłem (czyszcze jeśli trzeba), dorabiałem ze starego pentaksopodobnego aparatu. By nie zaśmiecac - jeśli kogoś interesi w temacie to proszę na pw - odpowiem.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ok :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://picasaweb.google.c...790846643436898

Na zdjęciu patrząc od dołu: ramka, matówka błyszczącą stroną do dołu, podkładka dystansowa, pryzmat (lub układ luster)
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
wielkie dzieki koledzy - poradzilem sobie - zalozylem na oba sposoby i zobaczylem jak dziala af - w nieprawidlowej pozycji ostrzyl niepoprawnie .
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
miro77 napisał/a:
Trochę za dużo jak dla mnie,150$ to jednak 1/3 ceny kasetki w USA.


No nie? szczegolnie ze na stronie o "rozjasnianiu" - sprzecznosc za sprzecznoscia..... dla mnie to jakis marketobełkot.


coś w tym jest co piszesz. Ja również za namową Jaada zamówiłm sobie od nich matówkę (Katzeye) ale tą standardową za 95$ i jestem bardzo zadowolony z jej jakości. Myślałem nawet, żeby wziąć tą jaśniejszą, ale po przeczytaniu specyfikacji rozmyśliłem się. I nie żałuję :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach