Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Chyba jednak gdy porównać wymiary to się okaże w każdą stronę ciut mniejszy (no może z wyjątkiem wysokości). Szczególnie gdy do ME nie jest podpięty naleśnik.

Choć ja tam nosze ME w kieszeni kurtki i nie narzekam raczej o-)

Ale do kieszeni spodni to jedyny dalmierz jaki mi przychodzi na myśl to Olympus XA - tylko pierwsza generacja miała dalmierz, jednak chyba ciężko to znaleźć.
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Z wciskaniem aparatu do kieszeni problemem prawie nigdy nie jest wysokość, tylko głębokość. Tutaj niestety komora lustra kończy się ME Superkowi prawie tam, gdzie dalmierzom obiektyw, a i obiektywy do lustrzanki raczej mniej plaskate... Niestety nie mam naleśnika, ale przypuszczam, że może on wystawać na więcej niż te dziesięć i pół milimetra. A Rokkor jaśniejszy i chyba lepszy optycznie...
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Temat zginie za 2 godziny. Mógłby ktoś go oddzielić od ogłoszenia (tj, pierwszy post)? Proszę? :-)
*puf*

 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Już nie zginie, rzeczywiście znalazło się tu trochę fajnych informacji. Więc czekamy na interwencję kolorowych (przeniesienie do aparatów analogowych i takie tam).
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Jarek Dabrowski, super :-B
*puf*

 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Mam nadzieję, że dobrze trafiam w wątek ze swoim pytanie.

Zatanawiam się nad zakupem wspomnianej wyzej minolty hi-matic E, na ebay'u. I stad moje pytanie. Jak wygladają sprawy z clem/vatem przy sprowadzaniu uzywanych aparatów zza UE (np. z USA). Czy ktos ma doswiadczenie w tym względzie i mogłby sie nim podzielic??

Myse ze byłoby to pomocne nie tylko dla mnie,
Pozdrawiam
Mateo
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mateo_m, wszystko co wiemy jest tutaj: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=8883

dz.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
espresso napisał/a:
Jak by był ktoś chętny, to nie wykluczam że rozważę możliwość rozstania się z moim ulubionym minoltkiem E (z adapterem na typowe baterie stan piękny). Ostatnio błonę widziała pewnie z 2 lata temu.

rezerwuję? ;-)
*puf*

 
waldesss  Dołączył: 23 Cze 2008
podepne się pod ten temat
potrzebuję 2 śrubki do przykręcenia górnego panelu w Canonecie, ma ktoś może takie małe, bo ja nawet nie mam z czego wykręcić.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
A ja krótko o Leice CL, nie wiem czy ktoś ją próbował, ale jak dla mnie bomba, zaś rezultaty pierwszej rolki zaskoczyły pozytywnie. To moja może 10-ta rolka w ogóle (z czego większość to testowe pstrykanie), zaś pierwsza z CL i szok, jak fajnie ostrzy. Obiektyw Summicron 40mm/2, ale mam jeszcze 90mm/4.

Zdjęcia poniżej z CL'ki + Summicron + Ilford Delta 100 (może to zasługa filmu? w końcu to 100, a nie 400 jak dotychczas zwykłem używać). Kadry jak kadry, szukałem różnych warunków oświetleniowych. Celowo nic na krzywych nie pracowałem, tylko zmniejszenie do 700 i wyostrzenie po zmniejszeniu. Skan lab oryginalna rozdzielczość 1500 dłuższy bok.

1.


2.


3.


4.


5.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
dla mnie bomba, zaś rezultaty pierwszej rolki zaskoczyły pozytywnie.
SQ6GIT napisał/a:
Skan lab oryginalna rozdzielczość 1500 dłuższy bok.

Oceniasz aparat po skanach 1500px z labu? :-P
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dan napisał/a:
SQ6GIT napisał/a:
dla mnie bomba, zaś rezultaty pierwszej rolki zaskoczyły pozytywnie.
SQ6GIT napisał/a:
Skan lab oryginalna rozdzielczość 1500 dłuższy bok.

Oceniasz aparat po skanach 1500px z labu? :-P

A jaki mam wybór na dziś? A oceniam, bo oddałem jednocześnie do skanowania 3 negatywy: z Canoneta chyba HP5+, Pentax LX (Neopan400) no i tę Deltę 100 z CLki.

A ocenię CLkę dopiero po kilkunastu kliszach. Niestety nie mamn skanera, skan 2000px kosztuje tam 20zł, szkoda kasy wg mnie, chyba przyjdzie kupić swój, ale póki co więcej nie mogę zrobić.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
A oceniam, bo oddałem jednocześnie do skanowania 3 negatywy: z Canoneta chyba HP5+, Pentax LX (Neopan400) no i tę Deltę 100 z CLki.


Nie dziwota ze ci lejka najlepiej wyglada (no bo calkiem niezle!)

nastepnym razem zaloz te filmy w innej konfiguracji, to pogadamy... :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
A jaki mam wybór na dziś?

Kupic skaner albo dac do skanowania komus. Przerabialem opcje skanowania w Labie i wiem, ze w przypadku B&W trudniej to gorzej zrobic w domu, nawet na plaszczaku.

SQ6GIT napisał/a:
z Canoneta chyba HP5+, Pentax LX (Neopan400) no i tę Deltę 100 z CLki.

No i jakie wnioski?

SQ6GIT napisał/a:
skan 2000px kosztuje tam 20zł, szkoda kasy wg mnie

Szkoda!

SQ6GIT napisał/a:
chyba przyjdzie kupić swój, ale póki co więcej nie mogę zrobić.

Konrad, masz ekstra sprzet, ale moim zdaniem nie mozesz w pelni zobaczyc jego mozliwosci na zdjeciach tylko dlatego, ze nie masz skanera. Cos tu jest nie tak wg mnie 8-)
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
A ja coś ostatnio choruję na Olympusa XA. Miał ktoś to kiedyś w ręku? Jak czytam o nim i patrzę nań to wydaje się być super.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wizjer dupny troch, ale jak sie juz opanuje - czemu nie, malutkie toto i obiektyw ma znosny... tylko ciagle dwureczne. Moze jednak G1/G2 dla ciebie? :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dan napisał/a:
Kupic skaner albo dac do skanowania komus.

Opcja nr 1 - dojrzewam. Opcja nr 2 - nie chcę nikogo obciążać, to podobno żmudny proces...
dan napisał/a:
SQ6GIT napisał/a:
z Canoneta chyba HP5+, Pentax LX (Neopan400) no i tę Deltę 100 z CLki.

No i jakie wnioski?

CL+Summicron40/2+Delta100 - rewelka, ale aby porównać, musiałbym pewnie wziąć ten sam film. Za szybko na wnioski własne, dlatego zamieszczam foty i info, jakie mam, może ktosik cosik tam skomentuje... :-)
dan napisał/a:
Konrad, masz ekstra sprzet, ale moim zdaniem nie mozesz w pelni zobaczyc jego mozliwosci na zdjeciach tylko dlatego, ze nie masz skanera.

Możliwe, możliwe - dojrzę chwilę, to nie jest tani zakup. Ale już wiem, że nieunikniony. Na razie czaję się na średniaka, bo przy portretach właśnie ten format mi leży. Plastyka nawet kitowego Arax 80/2.8 mnie rozłożyła na łopatki.
:-)
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
alkos, Contaksy to moje marzenie, ale drogie to przeraźliwie... XA można dostać za trochę ponad stówkę nawet na Allegro, a Contaksa trzeba od razu kupować za granicą a kasę dość konkretną to kosztuje. Zważywszy na to że stoję przed perspektywą kupowania nowej basówki, wzmacniacza do tejże i i samochodu wydawanie 1200+ na moje - bądź co bądź - poboczne hobby byłoby co najmniej nierozsądne...

Poza tym jak udało mi się opanować jednoręczna obsługę MXa to może z XA też dam radę :-P .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
DDspeed napisał/a:
XA można dostać za trochę ponad stówkę nawet na Allegro

XA? Tanio.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
ryve ostatnio chciał sprzedać w idealnym stanie za 200 zł, XA.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach