Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
awakqwq napisał/a:
cenowo to już nie moja liga.
No niestety obecnie to prawie ta sama liga. Ciekawym proponuje sprawdzić cenę korpusu 30D w słynnym Fotojokerze. Chyba jest tańszy od K10D :-/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
:shock:

Dada ja właśnie nabyłem Sama GX-10 i kosztował niecałe 2800
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
malyglod napisał/a:
Moim zdaniem na scenie pozostaliby D80 i 30D. A co wybierzesz, to już raczej kwestia tego, w której szklarni wolałbyś się zaopatrywać.


Ja zacząłem od prostej tabelki w excelu gdzie wypisałem sobie co mogę/chcę/mam mieć w stajniach pentax/canon/nikon i policzyłem sobie koszty wszystkich rozwiązań.

Przy Pentaksie wyszło mi 2800 za samsunga z kitem, bo tyle musiałbym na razie dokupić :)
W Canonie wyszło coś 4300, w Nikonie 4800... Tak więc pozostanie w Pentaksie to jedyne rozsądne rozwiązanie. Wiem, że Nikon to zarąbista ekonomia obudowy, Canon to świetna matryca, ale ja na fotografii nie zarabiam, więc muszę ją traktować jako hobby do którego wydatki są na szarym końcu łańcucha pokarmowego ;)
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
Zgadzam sie z Grendelem ... jezeli foto to hobby i do tego niezarobkowe to chyba warto szczegolna uwage zwrocic na finanse :) i przemyslec co nam jest potrzebne i ile wyniesie ...
(tym bardziej, ze zazwyczaj na samym korpusie i kicie zakup sie nie konczy ... a to karta, a to dodatkowa bateria, jakis plecak itp itd ... nie wliczajac juz dodatkowych obiektywow... ja juz choruje na jakis wiekszy zoom ale narazie trzeba zwolnic tempo zakupow hehe)

... jak narazie z zakupu GX10 jestem zadowolony ... moze mniej ze swoich osiagniec ale pogoda coraz lepsza to i plenerow bedze coraz wiecej :)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Apropos Samsunga, na oficjalnej polskiej stronie samsunga znalazłem takie oto info http://www.samsung-foto.pl/?q=akcesoria/90 jestem bardzo ciekawy czy kiedykolwiek pojawi się w sklepach. Jak na razie poza dwoma kitami oferta "orginalnych" dodatków do puszek sygnowanych logo samsung jest bardzo wirtualna.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
szela napisał/a:
Zgadzam sie z Grendelem ... jezeli foto to hobby i do tego niezarobkowe to chyba warto szczegolna uwage zwrocic na finanse :) i przemyslec co nam jest potrzebne i ile wyniesie ...


A jak się uwzględni fakt, że do Pentaxa znikomym kosztem można podłączyć stare radzieckie (i nie tylko) obiektywy na m42, to dopiero robi się ekonomicznie :) Ja np. jakoś nie mam "parcia na szkło" w kwestii wymiany Heliosa na cokolwiek innego o podobnej ogniskowej.

[ Dodano: 2007-07-17, 08:07 ]
awakqwq napisał/a:
Apropos Samsunga, na oficjalnej polskiej stronie samsunga znalazłem takie oto info http://www.samsung-foto.pl/?q=akcesoria/90 jestem bardzo ciekawy czy kiedykolwiek pojawi się w sklepach.


Też jestem ciekaw. Jednym z kryteriów wyboru Samsunga w moim przypadku jest możliwość dołączenia gripa. Zakładam że kupując gx-10+kit+grip zapłacę mniej wiecej tyle samo ile za k10d+kit. I to jakby kieruje mnie w stronę samsunga - logo pentaxa najwyżej sobie przykleję :P
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
Zakładam że kupując gx-10+kit+grip zapłacę mniej wiecej tyle samo ile za k10d+kit. I to jakby kieruje mnie w stronę samsunga - logo pentaxa najwyżej sobie przykleję :P


A do tego Samsunga jest grip? Wydawalo mi sie, ze ten od K10d nie pasuje...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jerz napisał/a:
A do tego Samsunga jest grip?

Ma być dedykowany Samsunga http://www.samsung-foto.pl/?q=akcesoria/90
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
jerz napisał/a:

A do tego Samsunga jest grip? Wydawalo mi sie, ze ten od K10d nie pasuje...


To nie jest do końca tak, że "nie pasuje". Z tego co pamiętam to po prostu krzywizny gripa i obudowy się nie zgrywały, ale nie pamiętam czy były niezgodności na poziomie sygnałów - chyba nie.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
jerz napisał/a:
A do tego Samsunga jest grip?

Ma być dedykowany Samsunga http://www.samsung-foto.pl/?q=akcesoria/90


Widze, ze nie nadazam :) W takim razie oczywiscie ta "przewaga" K10d upada.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Grendel, Jeden gość zdesperowany przykręcił grip od K10D do GX-10, ale musiał tu i ówdzie przypiłować. Reszta pasowała.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jerz napisał/a:
W takim razie oczywiscie ta "przewaga" K10d upada.
Odpadnie, jak się ten grip pokaże.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
emigrant napisał/a:
Grendel, Jeden gość zdesperowany przykręcił grip od K10D do GX-10, ale musiał tu i ówdzie przypiłować. Reszta pasowała.

Mam nadzieję, że grip samsunga będzie proporcjonalnie tańszy od pentaxowego.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Grendel napisał/a:
grip samsunga będzie proporcjonalnie tańszy od pentaxowego
W Polsce GX-10 jest wyraźnie tańszy od K10D. Ale nie na wszystkich rynkach tak jest. W UK jest to podobna cena, a w US Pentax jest tańszy. Ot co!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Problem polega tylko na tym że akcesoria Samsunga (grip, lampy) są tylko na stronach internetowych Samsunga, a w rzeczywistości nigdzie nie są dostępne :evil:
Gdyby ten grip kosztował tak jak grip Canona 300/400 zł to może i bym się zastanowił. Ja tam za Grimem nie tęsknię ale gdzie szkła Samsunga zwłaszcza 35/2 i lampy?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
argawen napisał/a:
Odpadnie, jak się ten grip pokaże.

No, gdzieś tam się pokazuje - na przykład tutaj.
139 funciaków i realizacja na zamówienie w 2 do 5 dni, choć podobno zdarza się im przeciągnąć trochę dłużej. Napisałem maila z pytaniem, czy przyślą mi do Irlandii jeśli tak, to chyba zamówię... Wolę z gripem ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apas napisał/a:
No, gdzieś tam się pokazuje - na przykład tutaj.
Pisałem o fizycznej obecności. Jak dostaniesz grip to daj znać na forum. Jestem ciekaw, czy prawdę piszą :-P
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
dla wszystkich z wawy :)

w Blu City jest jakis sklepik, w ktorym za ok 40 zl mozna wynajac obiektywy na 3 dni (wpalsca sie jakas kaucje) przynajmniej twierdzi tak moj znajomy ... no i w ten weekend mam zamiar wyprobowac jedna sigme :)

ps zna ktos jeszcze takie sklepiki ??
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szela napisał/a:
w Blu City jest jakis sklepik
Wpłaca sie pewną kwotę za wypożyczenie i 3/4 wartości sprzętu jako kaucję.
tu masz link
Pro Centrum
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
... jeszcze jedno pytanie znacie moze jakis sklep w Wawie, w korym na podobnej zasadzie jak wyzej moglbym przetestowac Tamrona 70 -300 ... sigme mailem 2 dni i teraz chcialem porownac ja z jak by nie bylo tanszym o jakies 200 tamronem ......

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach