andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Kiepska sprawa. W takim razie proponuję to: http://www.lagom.nl/lcd-test/

[ Dodano: 2010-03-05, 22:42 ]
sołtys napisał/a:
Tak, jeśli monitora używamy do buszowania w sieci i szukania znajomych na naszej - klasie. Jeśli używamy do bardziej ślachetnych celów jak np. obróbka zdjęć to ustawianie jasności tą metodą jest delikatnie mówiąc nieprawidłowe.

Pewnie - lepiej użyć kalibratora :-> Akurat na NK i do neta lepiej ustawić jasność dużo większą :-P Do obróbki zdjęć nie jest to zalecane! A może masz lepszą metodę "na oko", czy tylko tak sobie krytykujesz? :-P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Skoro
Crow napisał/a:
Taki serwis jak robi dell to bajka.

oraz
Crow napisał/a:
Jak nie będę zadowolony macie wkopane

to mamy wkopane czy nie?

A tak w ogóle to znajdź znajomego z kalibratorem sprzętowym, podepnij go i oprofiluj sobie porządnie zamiast kalibracji na oko. Mój monitor skalibrowany na oko miał jakieś o 2000K przesunięty punkt bieli w stosunku do profilu z kalibratora. Niedawno drukowałem album i zdjęcia wyszły identycznie jak na monitorze.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
To menu serwisowe mojego Della. Wiecie co to za opcje zaznaczone czerwonymi kreskami? Dopisałem też możliwe opcje wyboru.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Crow napisał/a:
Wiecie co to za opcje zaznaczone czerwonymi kreskami
Jak "Burnin" będzie na ON, to dzwoń po strażaków.


Sorry.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Co do Della 2209WA, to trafiłem na taki, chiński TEST. Może ktoś będzie go rozbierał ;)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Crow napisał/a:
Wiecie co to za opcje zaznaczone czerwonymi kreskami
Jak "Burnin" będzie na ON, to dzwoń po strażaków.

:mrgreen:

Crow jak bym na twoim miejscu nie grzebał w menu serwisowym. No chyba, że i tak wymieniasz ten monitor na inny egzemplarz ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Już grzebałem i żadna z tych zaznaczonych opcji nie przynosiła żadnego efektu. Albo ja jestem ślepy.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow zrób sobie przerwę, niech oczy odpoczną, a potem... znów do walki ;-) Twoje doświadczenia przydadzą się potomnym :-B
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Skończyłem kalibrację.

Świetny art jak to zrobić: http://www.obiektywni.pl/...tykul-204-2.php

Ci co mają Dell 202209WA czytają dalej.

Zanim się za niego zabierzecie moja paczka z wygenerowanym profilem (Dell 202209WA), gammą w Gapie (Dell 202209WA)i tablicami kontrolnymi.
http://www.filefront.com/...ll%202209WA.rar

1. Usuwacie zainstalowany profil monitora.

2. Przywracacie monitor do ustawień fabrycznych.

3. Brithness 0, Contrast 50.

4. Preset Modes: RGB 100, 100, 100.

5. Gapa/gapa.exe i wybieracie profil Dell 2209WA

6. Instalujecie profil ICC Dell 2209WA(Digital) w systemie,

7. Odchodzicie od monitoa na jakiś czas, żeby odzwyczaić się od waszych defaultowych "żarówek" walących po oczach :mrgreen:

8. Kontrolujecie na pliku gamma 2.2.png czy nie ma przebarwień i innych niedoskonałości w postaci złych przejść (prawa i lewa część dużych pasków powinna być lustrzanym odbiciem).

Na prawym górnym pasku powinny być ledwo widoczne kwadraty przeplatane czarnymi. Prawy dolny powinien być cały czarny.

9. Kontrolujecie na pliku gamma-test.png czy wszystko jest na poziomie 2.2. Każdy słupek dosłownie rozkalibrowany był gdzie chciał. Po - rewelacja zarówno na wykresie jak i wizualnie.

Podzielcie drodzy właściciele wrażeniami czy moje oczy się sprawdziły :-P :-B

[ Dodano: 2010-03-06, 23:54 ]
No co jest teraz nikt się teraz nie przyznaje do tego, że ma Della? Rzućcie okiem na ten profil.

 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Coś link do paczki zniknął chyba ;) (ps. ja *jeszcze* nie mam) ;)
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Crow napisał/a:

Brak regulacji gamma i temperatury barw - po prostu bomba.
Regulacja temp. barwowej jest ... (składowe R/G/B)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
izbkp, żebym ja ten link jeszcze wam dał :mrgreen: Jak wrócę wieczorem do wkleję :lol:

Kuzyn Mygosi, już doszedłem do tego ;-)

Paczka: http://www.filefront.com/...ll%202209WA.rar
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja jestem jakiś dziwny bo nie kailbrowałem monitora, tylko ustawiłem "na oko" i mnie tw wykresy wychodzą idealnie tak jak napisał Crow :roll:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A bo masz kontrast ustawiony prawidłowo czyli na 50 ;-) W przeciwnym wypadku widziałbyś przebarwienia CMY lub RGB na jednym z chartów.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
sołtys zamówiłem NEC-a :-D Obym trafił na dobry egzemplarz ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hej, mam dwa pytania - muszę w końcu kupić monitor lepszy bo jak tylko robię kolor to wpadam w depresje na tym moim laptopie.

A więc:

- czy wbudowana karta (przy założeniu że kupię tego NEC'a polecanego tutaj w wątku) graficzna nvidia 7000m (mająca deklarowaną max. rodzielczość 1920x.. px na zewnętrznym lcd) moze być swojego rodzaju wąskim gardłem i zjadać jakość dawaną przez zewnętrzny lcd?

i drugie - czy taki pół-ćwierć profesjonalny NEC bez kalibracji będzie w miarę ok?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
guerilla napisał/a:
czy wbudowana karta (przy założeniu że kupię tego NEC'a polecanego tutaj w wątku) graficzna nvidia 7000m (mająca deklarowaną max. rodzielczość 1920x.. px na zewnętrznym lcd) moze być swojego rodzaju wąskim gardłem i zjadać jakość dawaną przez zewnętrzny lcd?

Nie.
guerilla napisał/a:
czy taki pół-ćwierć profesjonalny NEC bez kalibracji będzie w miarę ok?

Ten, o którym jest mowa?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
andrusz napisał/a:

guerilla napisał/a:
czy taki pół-ćwierć profesjonalny NEC bez kalibracji będzie w miarę ok?

Ten, o którym jest mowa?


Tak, ten z ca.1,5 tys. pln
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
guerilla napisał/a:
i drugie - czy taki pół-ćwierć profesjonalny NEC bez kalibracji będzie w miarę ok?
a nie lepiej sobie dokupic drugi, porządny używany CRT ?

iiyama, eizo... coś na kineskopie diamondtron albo trinitron.

Ilość cali do wyboru. Ale ciezko trafic na allegro.
Mnie udało sie dostać iiyame 22" i jej uzywam do fot.

[ Dodano: 2010-03-14, 22:42 ]
Jeśli sprawny, brać w ciemno:
http://www.allegro.pl/ite...o_jak_nowy.html

[ Dodano: 2010-03-14, 22:43 ]
inne monitory na allegro, aktualnie na kineskopie Diamondtron:

http://tinyurl.com/diamondtronmonitory
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
perl, tak samo zrobiłem ;-) Dell P1130 daje radę :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach