Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
PrzemoWu napisał/a:
czekam na osiągalny w cenie kompakcik w którym obiektyw będzie 'martwy' - pełen manual, przesłon i focusa a tylko migawka będzie elektroniczna ;)


Łomo :?: :mrgreen:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
matth napisał/a:
W S9600 jest pierścień ustawiania ostrości na obiektywie, ale nie ma przełożenia mechanicznego tylko jakoś silniczkiem się steruje. Chyba w nowych szkłach zuiko do oliego jest podobnie. Da się wyostrzyć, ale brakuje precyzji i takiego filingu manualnego szkła..

Potwierdzam. Przed K100ds miałem S6500 i właśnie przyprawiający mnie o spazmy sposób manualnego ostrzenia był jednym z głównych powodów do szybkiej decyzji wskoku na lustrzankę. W nocy, a takie zdjęcia lubię robić, niewyróbka totalna była!

Konrad
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
DDspeed napisał/a:
A widzieliście ekran LCD tego czegoś? O_o Przegięcie.

Przynajmniej sesnowna rozdzialke ma. No i proporcje 3:2 :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Spodziewalem sie mocnego kopa od panasonica.. bawilem sie dzis LX2.. a to juz fajny krok w przod, jednak wyboru GX200 nie zaluje, bo

w GX200 jest ze swiatlem nienajgorzej:
24: f2.5
28: f2.7
35: f2.9
50: f3.5
72: f4.4

Do tego RAW 3:2 1:1 4:3, wizjer elektroniczny mam w zestaie (ale ten od panasonica moze byc fajny do ricoha tez ;-) ) do tego dekielek uchylny LC-1 juz jest..

Fajne zdecydowanie w lumiksie sa 2 rzeczy: swiatlo 2.0-2.8 oraz 10mpix na 1/63 cala (w Ricohu 12mpix 1/7 cala)

Mam jednak nadzieje, ze za tydzien (dzień Zero) czar GX200 nie prysnie..
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dagio, tylko te opóźnienie między naciśnięciem spustu, a zrobieniem zdjecia...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
lipalipski, moje przywyczajenie z Sony DSC-V1 powoduje, ze mimo posiadania k100d od ponad roku, ja jakos zawsze naciskam spust minimalnie wczesniej niz w krytycznym momencie.. nie udalo mi sie tego do konca wykorzenic, wiec moze sie nieco przyda.. a GX100 byl bardzo szybki, w trybie snap focus i wciskajac spust do konca 0.1s (ten specjalny "tryb" przy wlaczonym AF, na szyko ustawia ostrosc kosztem celnosci, ale szybkosc okolo 0,3s zamiast standardowego 1s na zlapanie ostrosci w half-press ).. mysle ze w GX200 tego nie zepsuli..

a nawet sumując tabelkę z dpreview dla GX100:

Half-press Lag (0->S1)................Wideangle: Snap AF....................~0.0
Half to Full-press Lag (S1->S2)....LCD live view..............................~0.1
Half to Full-press Lag (S1->S2)....Using electronic viewfinder..........~0.1

0.0+0.1 = 0.1 ;-)

EDIT:
na szybko znalazlem z jakiegos testu k100d jego opoznienie migawki:
Shutter Lag, Full Autofocus.....0.182 sec
Shutter Lag, Prefocused........0.149 sec

powiedzialbym.. dosc podobnie.. ale testy sobie praktyka sobie.. fajnie zyc złudzeniami :mrgreen:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dagio napisał/a:
lipalipski, moje przywyczajenie z Sony DSC-V1

Tego nie zauważyłem, ale
dagio napisał/a:
GX100 byl bardzo szybki,

i tak dalej. Widzę, że szukasz "kompakta", który zaspokoi Twoje potrzeby fotograficzne. Ale Ty wiesz, czego i dlaczego szukasz -jesteś wyjątkiem.

[ Dodano: 2008-07-22, 00:46 ]
I pewnie w końcu kupisz tego GX200.

Ja serio, śledzę, co się tu dzieje.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
lipalipski, ja go nie kupię.. ja już kupiłęm, ale tydzień muszę poczekać aż do mnie dojedzie.. biedaczek w kartoniku czeka by wrócić z UK razem z rodzicami..
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ten nowy pasikonik wygląda bardzo obiecując - oby tylko nic nie spaprali. Panasonic zrobił już w przeszłości kilka ciekawych konstrukcji, ale prawie zawsze coś było nie tak.

Cytat
The Lumix DMC-LX3 will be available in the UK from August at £399.99.
całkiem nieźle - sporo jak na kompakt ale zakładając około 1600zł jako cenę sugerowaną to pewnie będzie taniej :mrgreen: . Aparat ten może się okazać niezła (oby) alternatywą dla obecnie dostępnych zaawansowanych kompaktów.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Miałem nadzieję, że nic mu się nie będzie wysuwało w obiektywie ale sądząc po tej tulejce na zdjęciu, które wkleił Dan jest to raczej niemożliwe.
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Dzięki za odpowiedzi, szkoda że nie ma jakiegoś kompakciku / hybrydy z dobrym manualnym ostrzeniem, była by to naprawdę fajna sprawa.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Do manualnego ostrzenia potrzebny byłby dalmierz. Według mnie ostrzenie ręczne na LCD nie ma sensu.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
DDspeed napisał/a:
ostrzenie ręczne na LCD nie ma sensu.

Zgadzam się, ale miło jak taka funkcja jest i jeszcze milej jak na LCD aparat pokazuje odległość na jaką wyostrza 8-) . Nie mam tego w Fuji S9500 i dlatego nie korzystam z ręcznego ostrzenia, a siostra ma te udogodnienia w małym kompakciku Canona i np. przy zdjęciach nocnych można wyostrzyć na nieskończoność bez szukania czegoś co będzie w stanie zobaczyć autofocus ;-) .
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
piotrecius, w GX200 jest skala odleglosci i calkiem przydatne powiekszenie, przy manualnym ostrzezniu..


Z tego miejsca przepraszam, za trolowanie.. zaczynam byc niebezpieczny mowiac w kolko o jednym i tym samym w szerszym dziale.. jesli to zaczyna byc upierdliwe zaprzestane moich praktyk.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dagio napisał/a:
Z tego miejsca przepraszam, za trolowanie.. zaczynam byc niebezpieczny mowiac w kolko o jednym i tym samym w szerszym dziale.. jesli to zaczyna byc upierdliwe zaprzestane moich praktyk.

Jedni o FF, inni o dalmierzach, a Ty o Ricohu. Nic w tym złego.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio napisał/a:
calkiem przydatne powiekszenie, przy manualnym ostrzezniu..

Jest cos takiego w Canonie S2 IS. Do niczego sie to nie nadaje :-P
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dan napisał/a:
Canonie S2 IS. Do niczego sie to nie nadaje
a ja w Canonie G5, podzielam opinię dana, zero dokładności :(
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fajny ten panasonic - ja poproszę taki z bagnetem K i martycą APSC :mrgreen:

o taki LINK

Nareszcie mógłbym odchudzić bagaż w góry :cry:

 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Canin napisał/a:
Nareszcie mógłbym odchudzić bagaż w góry :cry:


Marudzenie... :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
niedlugo wrzuce cos z gx200.. pewnie trafi do watku streetphoto.. zobaczymy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach