tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomciog napisał/a:
Znaczy polski uzytkownik ma czekać aż łaskawy Pentax wpadnie na pomysł żeby je zrobic?
łaskawy Pentaks okazał się na tyle dobroduszny i dobroczyny, że pozwolił Ci na kupienie K10D. Normalnie to trzeba walczyć o takie cuda :mrgreen: , przynajmniej w PL.
Nadal się zastanawiam jak można kupować sprzęt za taką kasę i potrzebować polskiego menu. Wydaje mi się, że się cofamy - kiedyś jak człowiek kupował magnetowid to polską instrukcję dostawał po pół roku, przetłumaczoną przez debila i odbitą na papierze toaletowym.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, ze większość pojęć z menu jest tak intuicyjna, że nie trzeba tego tłumaczyć.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
większość pojęć z menu jest tak intuicyjna
...a polski odpowiednik powoduje, że nie wiadomo o co chodzi, i trzeba poczytać instrukcję, aby się domyśleć, co autor miał na myśli.
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Witam
Witam,

Na imię mam Karol. Po długich wieczorach przepełnionych czytaniem wszelkich opinii, testów, itp..porzuciłem system CANON`a (EOS 300 + sigma 28-80 + tamron 75-300) i kupiłem "kasetkę". To chyba najlepszy kompromis pomiędzy możliwościami oferowanymi przez aparat a cena jaka musiałem za niego zapłacić..

Serdecznie witam i pozdrawiam. Przy okazji wszystkim forumowiczom życzę WESOŁYCH ŚWIĄT !!
 
pawell  Dołączył: 08 Gru 2007
pawell napisał/a:
I zamówiłem u mikołaja w USA K10D+18-55+Sigma 18-125.
I czekam cierpliwie :)


Melduję posłusznie, że Mikołaj wykonał zadanie. Sprzęt dostarczony, działa, efektami się pochwalę.

PS. Jest super.
 
tomciog  Dołączył: 20 Gru 2007
Przepraszam wszechwiedzących lingwistów. Nie będę więcej wrzucał niemądrych komentarzy.
Ps - kupiłem sprzęt dla zony za zarobioną kasę więc podobne teksty "nie wiem jak można kupić sprzęt za taką kasę" uważam za obraźliwe. Nie każdy gość z kasą zna wszystkie języki świata .A co do intuicyjności - jak ktoś cały czas używa Pentaxa to ok, ale jak przesiada się z innego sprzętu?
Pozdrówka - szkoda tylko, że tu każdy amator jest traktowany jako zło konieczne.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. nrq
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
tomciog napisał/a:
szkoda tylko, że tu każdy amator jest traktowany jako zło konieczne.

Nie każdy, tylko co trzeci. ;-)
A poważniej, widocznie ilość użytkowników Pentaxa w Polsce jest znikoma i nie opłaca im się lokalizować, może później, kiedyś...
pozdr.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tomciog napisał/a:
Pozdrówka - szkoda tylko, że tu każdy amator jest traktowany jako zło konieczne.

A wcześniej czytamy:
Cytat
Nie będę więcej wrzucał niemądrych komentarzy.


Ja odnoszę wrażenie, że na tym forum to są przede wszystkim amatorzy fotografii. Oraz Pentaxa. I jakoś nie czują się traktowani jako zło konieczne. Ba! Stanowią kwintesencję tego forum :-P
 
tomciog  Dołączył: 20 Gru 2007
Przepraszam - źle sie wyraziłem. Wobec amatorów z tego forum ja jestem laikiem, czego się nie wstydzę.
Chciałbym dowiedzieć sie o sprzęcie jak najwięcej, ale raz że mam utrudniony dostęp do netu, a dwa jeśli wrzucam potrzebne hasło w wyszukiwarce to pojawia się kilkadziesiąt stron do czytania. A nie bardzo mam kiedy to zrobić, dlatego też zadawałem owe pytania.
I tyle.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Witaj amatorze fotografii!
tomciog napisał/a:
A co do intuicyjności - jak ktoś cały czas używa Pentaxa to ok, ale jak przesiada się z innego sprzętu?
Poza kilkoma specyficznymi (i głęboko ukrytymi) funkcjami wszystko działa tak jak w C/N/S/O czy innych markach.
Pewnie, fajnie by było, gdyby było polskie menu, ale IMHO (i jak widać nie tylko moim ;-) ) nie jest potrzebne.
tomciog napisał/a:
Wobec amatorów z tego forum ja jestem laikiem, czego się nie wstydzę.
No dobrze. Jedni nie potrafią obsługiwać sprzętu, drudzy nie wiedzą co to EV a jeszcze inni nie potrafią robić dobrych zdjęć. Ale to nie powód żeby się nie lubić. :-B
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Gwiazdor napisał/a:
No dobrze. Jedni nie potrafią obsługiwać sprzętu, drudzy nie wiedzą co to EV a jeszcze inni nie potrafią robić dobrych zdjęć. Ale to nie powód żeby się nie lubić.



A ja zapomniałem się przywitać... :shock: Jedno za co tutaj ludzi podziwiam to jak wy nadążacie czytać te wszystkie posty a w tym samym czasie pracować, robić zdjęcia :shock:
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Cześć wszystkim :)
Z forum "zapoznawałem" się już od dłuższego czasu, głównie by doczytać pewnych faktów i mitów dot. K100D, którego w pełni zadowolonym posiadaczem jestem od coś ponad 2 tygodni, a dopiero wczoraj postanowiłem się zarejestrować :)
Mam nadzieję, że podczas pobytu tutaj dowiem się jeszcze wieeelu rzeczy :->
Pozdrawiam gorąco!
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
Witam!

To mój pierwszy post, więc jest to chyba najodpowiedniejsze miejsce dla niego.
Forum czytam prawie od roku i... jakoś tak zeszło. No, ale co się odwlecze...

Pozdrawiam!
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
hrynek napisał/a:
ale co się odwlecze...
to nie uciecze
hrynek napisał/a:
To mój pierwszy post
miejmy nadzieję, że nie ostatni.
hrynek, o ile ci wiek pozwala (i inne okoliczności) to walnij powitalnego :-B .
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
hrynek napisał/a:
]To mój pierwszy post
miejmy nadzieję, że nie ostatni.
hrynek, o ile ci wiek pozwala (i inne okoliczności) to walnij powitalnego :-B .[/quote]

Właśnie to zrobiłem. Za zdrowie wszystkich forumowiczów.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Witaj!!

No rzeczywiście ci długo to zastanawianie się trwało, ja się tu "wprowadziłem" po 2 miesiącach czytania forum. :-B :-B :-B
 
tomciog  Dołączył: 20 Gru 2007
Gwiazdor napisał/a:
Witaj amatorze fotografii!
tomciog napisał/a:
A co do intuicyjności - jak ktoś cały czas używa Pentaxa to ok, ale jak przesiada się z innego sprzętu?
Poza kilkoma specyficznymi (i głęboko ukrytymi) funkcjami wszystko działa tak jak w C/N/S/O czy innych markach.
Pewnie, fajnie by było, gdyby było polskie menu, ale IMHO (i jak widać nie tylko moim ;-) ) nie jest potrzebne.
tomciog napisał/a:
Wobec amatorów z tego forum ja jestem laikiem, czego się nie wstydzę.
No dobrze. Jedni nie potrafią obsługiwać sprzętu, drudzy nie wiedzą co to EV a jeszcze inni nie potrafią robić dobrych zdjęć. Ale to nie powód żeby się nie lubić. :-B

Ależ czy ja kogoś tu nie lubię? ;-) :-B
Siedzę i zagłębiam się ostro w lekturze.
Pozdrówka
 
Perun  Dołączył: 29 Gru 2007
Witam wszystkich!
Mam na imię Sebastian, po 30-stce :mrgreen: pochodzę jak i mieszkam na Podlasiu.
Czasem się udzielałem na osw.pl, a obecne forum śledzę od jakiegoś czasu. Przyszedł czas się zarejestrować !
Pomęczę Was zapewne nie raz pytaniami, jak i postaram się pomóc i podzielić swoją wiedzą.
pozdrawiam z wekendowym :-B :-B :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
osw - stare, dobre czasy :-> Perun, witaj na Forum :-B
 

Leon13th  Dołączył: 31 Gru 2007
Witam evebody
My name is Cezary,rocznik 85' i mieszkam w Wawie
Sporo udzielałem się na różnych forach w necie,na dłuższy okres zapodziałem się pod ziemie ale wróciłem ^^'
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
imigrant z CF:)
witamy!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach