Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
wojtekk napisał/a:
Bajdeuej, moje Fuji F600 zdechło i wymieniłem na Canona S95 (z którego jestem bardzo zadowolony), a więc jeżeli ktoś chce za darmo* oryginalny futerał do serii F (EXR) i dwie baterie, to proszę pisać.

* może nie za darmo, ale za książkę jakąś czy coś. :)

Powinienem to wrzucić do ogłoszeń ale tam by nikt nie znalazł. :)


A wiesz jak fajny efekt daje ten Canon przy konwersji B&W?? ziarenko jak z prawdziwego analoga.
Aha gdzieś widziałem porównanie raw Canona wywołanych dedykowanym softem i LR - dedykowany dużo lepiej się spisuje. Warto odszukać ten artykuł bo jest interesujący (chyba był na Dprewiew).

Miałem krótko s90 a teraz s100 - jedyny minus Canonów to słaby pomiar światła.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie wiem, ale pewnie się dowiem bo ten szumik w istocie taki zacny, 'analogowy' prawie. Na pomiar światła na razie nie narzekam. Gorszy niż w moim oku nie będzie raczej. :)

W LR nie bawię się, mam ACR i to mi wystarcza, wynalazki dedykowane też mi niepotrzebne, dziękuję. Na to, czego potrzebuję pięknie wystarcza :)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
jungli napisał/a:
sek w tym, ze 95% ludkow pstrykajacych uzywa aparatu na bazowej czulosci, powiedzmy iso 100 i tu sigma rozgniata wszystko i wszystkich, niestety owa wiekszosc o tym zapomina i ugania sie za hi iso i innymi tego typu glupotami...

pozdroofka


No toć ja siem nie przejmujem, Że mój NX10 szumi na ISO 1600 :-D
Niestety aby coś oczo..go wycisnać trzba pogotować RAWa dosyć mocno.
BTW taka malutka matryca Foevona byłaby wymarzona do mojego LX-7 gdzie jasna optyka sprzyja niskim ISO.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
zrób przeszczep z polaroida x530 ;-)
 
jungli
[Usunięty]
to byl aparacik, mialem tego protoplastusia:)

pozdroofka
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Sigma dp3 merrill miała być w połowie marca na polskim rynku i co, na razie cisza?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
 
jungli
[Usunięty]
kefa napisał/a:
Sigma dp3 merrill miała być w połowie marca na polskim rynku i co, na razie cisza?


Stary, u nas sie nie kupuje, jednakze zaswiadczam, ze cala nowa seria DP obrazkowo zrywa kaptur:)

pozdrowionka
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
jungli, ja wierze, ze ktos go jednak kupi. A na jakiej podstawie zaświadczasz?
 
jungli
[Usunięty]
dp1 i dp2m macalem osobiscie, dp3 jeszcze nikt ode mnie nie ma,
kompakciki wymiataja, rozdzielczosc masakratyczna...

uprzedam, duzo sampli, szczegolnie tych oficjalnych chocby z flickra od Shinzo, jest byle jaka, mam wrazenie, ze oni nie przywiazuja wagi do jakosci tego co pokazuja, dziwna sprawa ale z drugiej strony wielokrotnie rozmawialem z mlodym Yamakim, teraz szefem Sigmy i nie wychodza z zalozenia, ze cisna na zyski, zyja z obiektywow i insze, a ich pudelka, zawsze byly i chyba zawsze beda tylko dla wybranej grupy ludzi

dziwna filozofia, nie mowie juz zupelnie o serwisowaniu, bo to inna bajka:)

pozdroofka
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
jungli napisał/a:
dziwna filozofia, nie mowie juz zupelnie o serwisowaniu
no i dostępności sigm w salonach sigmy. Kiedyś wygrałem bon na 2000 zł w salonie sigmy i chciałem starą dp. Owszem znaleźli i przynieśli z uśmieszkiem (bo kto by to kupił) ale już baterii do tego ustrojstwa nie było. No i jeden model tylko.

jungli napisał/a:
nowa seria DP obrazkowo zrywa kaptur

Noooo zapodwałem testy porównawcze w baaaaardzo drogimi wielopikselowcami o dużych matrycach i wyniki były zaskakujące. Sprzęt o wiele ciekawszy niż by to wynikało z polityki promocyjnej producenta. Podobnie jest z systemem NX no i w sumie pentaxem.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ekajana napisał/a:
Noooo zapodwałem testy porównawcze w baaaaardzo drogimi wielopikselowcami o dużych matrycach i wyniki były zaskakujące. Sprzęt o wiele ciekawszy niż by to wynikało z polityki promocyjnej producenta. Podobnie jest z systemem NX no i w sumie pentaxem.

Ostatnio Samsung poczuł sie chyba pewniej i zaczyna windować ceny - teraz ceny naleśników zbliżają się do 1000zł a niedawno 16mm bywała po 600zł. Szczęśliwi ci co zdążyli z zakupami ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ano i ja się do nich zaliczam i cieszę się z tego aparatu. Nawet żałuję trochę nie zakupienia 85 mm. Niestety wyrugował mi on soniaka rx100 czyniąc ten zakup bezzasadnym, a to jest jednak cena biletu lotniczego w daleki świat... albo 85 mm w dawnej cenie. A znowu jak odsprzedać to trzebaby ze stratą. W każdym razie jak się ktoś zastanawia nad kompaktem to warto wziąć pod uwagę samsunga i małe bezlusterkowce panasonika z naleśnikami. Też wejdą w kieszeń. Inna sprawa, że z jakości zdjęć RX100 jestem wielce zadowolony. Co do szkieł samsungowych to na pewno prawie wystawię nie używaną dwudziestkę z normalną gwarancją, bo to jest jednak zbyt pośredni zakres pomiędzy 16 a 30. Tyle, że 20mm na razie u siostry w Sosnowcu. Ale gdyby ktoś chciał stamtąd odebrać to można pw.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ekajana napisał/a:
Ano i ja się do nich zaliczam i cieszę się z tego aparatu. Nawet żałuję trochę nie zakupienia 85 mm. Niestety wyrugował mi on soniaka rx100 czyniąc ten zakup bezzasadnym, a to jest jednak cena biletu lotniczego w daleki świat... albo 85 mm w dawnej cenie. A znowu jak odsprzedać to trzebaby ze stratą. W każdym razie jak się ktoś zastanawia nad kompaktem to warto wziąć pod uwagę samsunga i małe bezlusterkowce panasonika z naleśnikami. Też wejdą w kieszeń. Inna sprawa, że z jakości zdjęć RX100 jestem wielce zadowolony.


Sam się zastanawiałem b.długo NX vs NEX a w końcu dałem sobie spokój - kupiłem na początek przygody z bezlusterkowcami Panasa GX1 i chyba dokonałem dobrego wyboru.
Fajny mały aparacik z b.dobrym AF, obiektywy są kompaktowe, nie rzuca się w oczy i nie kusi złodziei - sprawdzi na wyjazdach i w streecie.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
A to już widzieli?

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Na optycznych pojawił się test G15:
http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=212

... i ostatecznie chyba mnie zniechęcili do wymiany mojego olka.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W roku 2013 uważam że ten temat należy zamknąć i utworzyć nowy "bezlusterkowiec dla wymagającego fotografa"
Era kompaktów już chyba się skończyła żaden nie oferuje za sensowną cenę możliwości takich jak bezlusterkowce...
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Markus, znajdź proszę bezlustrowy zamiennik dla FZ200 a Gates będzie Ci nakrywał do stołu ;)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
tomekkarol napisał/a:
Era kompaktów już chyba się skończyła żaden nie oferuje za sensowną cenę możliwości takich jak bezlusterkowce...

I też tak mi się wydaje... :roll:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Wcale się nie skończyła. Nadchodzi era małych, a kosmicznych kompaktów. Zobaczymy jeszcze takie; przypadek Sony RX100 to nie jedyne zjawisko. Dla wielu fotografów to może być jedyny aparat (dla mnie na przykład, gdybym go miał :) Moim zdaniem będzie tego więcej. Strasznie fajna półka rynkowa i to wcale nie nisza...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach