Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Nie dopytywałem się.
Kurde, nerwy ze stali :mrgreen: ;-)

Mirek, dzięki za informacje. Skoro rozmawiają o cenie, to najwyraźniej nie będzie to produkt tylko na Japonię i USA, ale trafi też do nas. Fajnie, raczej drogo, ale poczekajmy jeszcze trochę. Przed 17.06 chyba nie będę spać :->

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mam tylko nadzieję że obudowa nie jest z plastiku udającego stop? I te śrubki też prawdziwe ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Spodziewam się czegoś w rodzaju serii MZ, ale może zaszaleli z górną pokrywą jak w cyfrowym MX-1, który wycierał się na złoty kolor? Pożyjemy, zobaczymy.

Łomatkosz! Ale mnie wzięło! :oops: :roll: :lol:

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jeżeli miałby być plastik, to te śrubki mogliby sobie darować bo trochę będzie zajeżdżało Canomaticiem lub też Yakumo.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Mirek napisał/a:
Aparat jest aparatem połówkowym - na jednej tradycyjnej klatce FF zapisuje dwa zdjęcia w orientacji pionowej.


Marudzenie że w Pentaxie (znowu) nie ma pełnej klatki za 3...2...1 :-P
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja jednak bym się zastanowił przed wydaniem takiej kasy. Za jej część można wyhaczyć analogowego Olympusa serii Pen (nawet F).
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ryszard napisał/a:
Spodziewam się czegoś w rodzaju serii MZ

Podobno mocno zaawansowany jest projekt analogowej lustrzanki. Ma być TOP! Cena pewnie też TOP. Może nawet na koniec tego roku. Ale to już tylko plotki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mirek, pisałem w kontekście jakości wykonania tego półklatkowca. Po tym zdjęciu oceniam, że będzie wykonany jak MZ-ki :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale MZ-S czy bardziej MZ-60?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MZ-M :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu, opiszon, myślałem o MZ-3 / MZ-5 / MZ-10 / MZ-M. Zresztą, co za różnica? Wszystkie były podobnie wykonane. Tworzywo, ale dobrze spasowane i przyjemnie leżące w rękach.

Tylko MZ-S jest mi praktycznie nieznany. Czy on miał jakąś znacznie odmienną konstrukcję?

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
A ja jednak bym się zastanowił przed wydaniem takiej kasy. Za jej część można wyhaczyć analogowego Olympusa serii Pen (nawet F).
Słuszna uwaga, 2 tysiące to sporo kasy, więcej niż się spodziewałem. Tyle, że czasem wybór między aparatem nowym a 40-letnim może być nadzwyczaj prosty.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ryszard napisał/a:
powalos napisał/a:
A ja jednak bym się zastanowił przed wydaniem takiej kasy. Za jej część można wyhaczyć analogowego Olympusa serii Pen (nawet F).
Słuszna uwaga, 2 tysiące to sporo kasy, więcej niż się spodziewałem. Tyle, że czasem wybór między aparatem nowym a 40-letnim może być nadzwyczaj prosty.

Fakt. Do tego nowego może nie być części zamiennych :lol:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Paffcio, Ricoh opatentował klonowanie paluszka Filipinki, zatem bez problemów :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
We sincerely appreciate your support and patronage of RICOH IMAGING COMPANY. We are pleased to inform you that we will release the latest update video about our film camera development on our YouTube channel at 5 a.m. on June 18 (Japan Standard Time).
Kolejny film pana TKO? Może ostatni? Może prezentacja?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A ten aparat będzie kręcił video w jakiej rozdzielczości?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
I ile ma selenoidów?
A ruchomy ekranik?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ile ma sprawnych solenoidów
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Cyfrowe techniki obrazowania nie mają przyszłości. To będzie o nowym, analogowym LX.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach