kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Czyli co...konwertery sigmy(jakiekolwiek by one nie były)nie współpracują poprawnie z pentaxem?
 
ErZet  Dołączył: 11 Mar 2011
kondrath napisał/a:
Czyli co...konwertery sigmy(jakiekolwiek by one nie były)nie współpracują poprawnie z pentaxem?

Aż tyle nie wiem. Natomiast aktualne TC Sigmy nie współpracują z S 50-150 w mocowaniu K. Albo precyzyjniej: Pentaxy nie współpracują z S 50-150 jeśli po drodze jest TC Sigmy. Tyle teoria - wynikająca z odpowiedniej tabeli w katalogu Sigmy.

EDIT: To mniej więcej ta tabela do której linkuje jedrus68. Mniej więcej, bo w najaktualniejszym katalogu, który znajdziesz na stronie Sigmy jest już trochę inny zestaw obiektywów.
 
ano  Dołączył: 17 Lut 2011
http://www.sigma-photo.co...cc/condaitr.htm

Dziwne jest to, ze w przypadku pentaxa nie współpracuje z cześcią obiektywów z serii EX. Ponadto zastanawia fakt braku na liscie makro 105.
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
jedrus68 napisał/a:
kondrath, na stronie fotozakupów jest tabelka z kompatybilnością telekonwerterów sigmy:
http://fotozakupy_pl/konw...dg-pentax,9617s
Słabo to wygląda jednak


Słabo? Tragedia!!! Człowiek im dłużej siedzi w tym systemie(Pentax) to coraz bardziej widzi ograniczenia tego systemu, które na tle innych systemów są porażające. Szkoda.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Wczoraj w Sigma ProCentrum dowiedziałem się, że 50-150 są wycofywane przez producenta a na ich miejsce ma pojawić się nowy model. Nie posiadali na sprzedaż żadnych obiektywów 50-150 - niezależnie od rodzaju bagnetu.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
ano napisał/a:
Dziwne jest to, ze w przypadku pentaxa nie współpracuje z cześcią obiektywów

Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego ?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Przecież to był bardzo udany model. Chyba, że dadzą wersję z OSem.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Pentagram napisał/a:
Chyba, że dadzą wersję z OSem.

Jeśli tak, to pewnie będzie droższa od starej II-ki.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Wydawało mi się, że już podawałem link do nowej 50-150:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12249
OS, nowa konstrukcja optyczna, mniejsza minimalna odległość ostrzenia, filtry 77 mm, tylko tak patrze z wymiarów to bliżej jej 70-200/4L. Zresztą nie mamy dylematu bo tylko Canon, Nikon, Sony
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
WuWu84 napisał/a:
filtry 77

Jeśli tak to zwiększyli średnicę o 10.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Ma to nawet sens - nowa 17-50/2.8 też ma 77 mm i też kawał kobyły w porównaniu ze starymi 18-50/2.8 i 18-50/2.8 Macro.

Także dobrana parka i jeden komplet filtrów. Szkoda tylko, że nie dali FTMa do 17-50, skoro i tak rozmiarami się już niespecjalnie przejmowali.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
A ile ta nowa ma długości? bo wygląda na niezłą lufę. Z filtrami to akurat nie jest źle - S17-50, P16-50 też mają 77mm, więc byłoby do kompletu. BTW, czyżby należało się rozglądać za przeceną starej wersji, jak się uda ją jeszcze gdzieś dorwać? Aż poszukam... bo na OS mi nie zależy, a tego typu zoom bywa użyteczny.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
rbucz napisał/a:
BTW, czyżby należało się rozglądać za przeceną starej wersji, jak się uda ją jeszcze gdzieś dorwać?

Taa przecenę u nas zobaczysz. 50-150/2.8 II na stronie producenta ma już status "Discontinued", nowa 50-150/2.8 OS nie jest planowana z bagnetem K - ciekaw jestem czy zostawią w produkcji starą wersję do pentaksa, czy tak jak było z 50-150/2.8 I w ogóle u nas jej nie będzie.

197.6 mm to nawet więcej niż 70-200/4L - duży grzmot jak na APS-C
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
WuWu84 napisał/a:
197.6 mm

e... przegięcie. Ta stara to przecież bdb konstrukcja, tyci tylko większa od P50-135. No tak, ale OS dodali z myślą o C i N.... Tylko rozrosła im się za bardzo, kto z takim grzmotem będzie chodził...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Dadzą rade - z 70-200/2.8 przecież łażą, no ale nie po to kupiłem sobie taki zgrabny aparacik, żeby znów kark łamać ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
WuWu84 napisał/a:
ale nie po to kupiłem sobie taki zgrabny aparacik, żeby znów kark łamać ;-)
o, to, to.. ;-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Pewnie zrobią i dla Pentaxa ale dopiero wtedy jak pokryją zapotrzebowanie rynkowe ze strony posiadaczy bagnetu C i N.

Ten OS to fajna sprawa - kupiłem 17-70 i działa on o wiele skuteczniej niż ten z puszki. Podobno to klasa 4
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Michciu76 napisał/a:
Ten OS to fajna sprawa - kupiłem 17-70 i działa on o wiele skuteczniej niż ten z puszki. Podobno to klasa 4

Co to znaczy klasa 4? Skuteczność stabilizacji w pentaksach wyraźnie rośnie wraz z długością ogniskowej, dla tele takiego jak sigma to jakieś 2-3 działki, co akurat w moim przypadku i tak więcej niż jestem często w stanie wykorzystać, bo moje ofiary często się ruszają.

Dla zakresu standardowego zooma szału nie ma 1-2 Ev góra. Pamiętam, że nawet kit canona wydawał mi się skuteczniejszy.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Mi się wydaje,że lepiej on stabilizuje na krótkich czasach naświetlania i jest ciągle aktywna - do stretu i reporterki to lepiej.
Też wybrałem Pentax min. ze względu na stabilizację bo często jej potrzebuję ale optyczna wydaje mi się trochę skuteczniejsza tyle że musi być w obiektywie.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Czy mógłby ktoś zrobić test sigmą 50-150 w warunkach blikotwórczych? Jestem ciekaw czy ma taką lub mniejszą/większą tendencję do powstawania blików. :-|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach