dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Patrzyles co jest w logu? Bardzo to dziwne. Sprobuj go zainstalowac jeszcze raz.

Aha, przy preview tez to sie dzieje?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Aha, przy preview tez to sie dzieje?


Tak. Przy preview też. Też próbowałem przeinstalować, a także odinstalować i zainstalować ponownie. Takie typowe działania, które pomagają, jeśli doszło do jakiegoś błędu w trakcie instalacji.

[ Dodano: 2008-10-07, 16:58 ]
A gdzie znajdę ten log? Bo jedyne co mi wyskakuje, to okienko powiadomienia, że nie, bo nie :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
W katalogu instalacyjnym jest plik vuescan.log
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Dan, tak jak mi podpowiedziałeś w innym wątku, próbuję skanować negatyw fuji reala 100 na płaskim skanerze epson v200 doświetlając z góry przez mleczną plexi. Rozmiem, że powinienem dążyć do jak największej dynamiki składowych RGB w skanie. Czy uzyskam to poprzez zwiększanie natężenia oświetlenia? Jaki kolor (RGB) powinien mieć mniej więcej nie naświetlony film po zeskanowaniu? U mnie waha się od #ff928f w najjaśniejszym miejscu do #d57464 w najciemniejszym. Ogólnie taki pomarańczowo różowy...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dan napisał/a:
Dan, tak jak mi podpowiedziałeś w innym wątku, próbuję skanować negatyw fuji reala 100 na płaskim skanerze epson v200 doświetlając z góry przez mleczną plexi.

Chodzi rzecz jasna o negatyw srednioformatowy?

A da się średni format skanować na epsonie V200?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
A da się średni format skanować na epsonie V200?
Nie. Za waskie swiatlo.

Chyba, ze uda Ci sie zrobic tak jak opisuje to xrog
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb napisał/a:
A da się średni format skanować na epsonie V200?

Teoretycznie nie, a praktycznie: patrz post xroga
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Cytat
Chcialbym miec z automatu takie kolory, jakie teraz robie na piechote

dan, myslę że tak własnie działa pomysł z odwróconą maską nad negatywem
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
JacekK napisał/a:
myslę że tak własnie działa pomysł z odwróconą maską nad negatywem

Ok, musze poczytac ten watek. Jak zwykle wchrzanilem sie z OT do tematu, ktorego nawet nie przeczytalem :oops: ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
W katalogu instalacyjnym jest plik vuescan.log

Tam szukałem i jakoś go niedostrzegłem. Ale już mam. Poniżej wklejam log:

VueScan 8.4.89 Oct 07 2008 Windows Vista
1752 Calling aspi_open
1752 Calling prob_open
[edit]


Jakby któremuś z zielonych się nie podobało takie wklejanie, proszę nie usuwać, tylko dać mi znać, to przeredaguję i umieszczę *.TXT na jakimś serwerze.[/i]

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A może mu się polskie ogonki w nazwie katalogu nie spodobały? Ot taka luźna uwaga.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dziwne to trochę. Zanim kupiłem skaner miałem przez chwilę demko Vuescana (wprawdzie w starszej wersji) ale po przestawieniu źródła na plik można było normalnie działać.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A może mu się polskie ogonki w nazwie katalogu nie spodobały? Ot taka luźna uwaga.


Luźna, ale trafna :-D

Jak się kiedyś spotkamy, to przypomnij mi, że wiszę ci piwo. :-B

P.S.
Edytowałem poprzedni post i wyrzuciłem większość logu, jako, że problem rozwiązany, a nic istotnego tam nie było, żeby pozostawiać na serwerze.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ostatnio w rzadkiej bardzo wolnej chwili próbowałem z takiej kombinacji.

[ Dodano: 2008-10-27, 22:13 ]


[ Dodano: 2008-10-27, 22:15 ]
Niestety w tu nie działa P-TTL i regulację naświetlenia trzeba przeprowadzać metodą prób i błędów (całkiem jak w prawdziwej ciemni) Światło jest odbite od ściany. Poniżej efekt.

[ Dodano: 2008-10-27, 22:17 ]


[ Dodano: 2008-10-27, 22:20 ]
Z powodu braku jakiejkolwiek automatyki efekt jest trochę losowy i w takiej konfiguracji jak ta - nieodpowiedni.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
JacekK napisał/a:
Ostatnio w rzadkiej bardzo wolnej chwili próbowałem z takiej kombinacji.


ŁAŁ!

A czy te kondensory(?) są potrzebne? Czy nie równie dobrze będzie bez nich?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Pewnie tak, ale skoro są to lepiej, skuteczniej mieszają światło, ale tak jak rzekłem, lepiej użyc swiatła żarówy i Av -1EV, bo nie ma pudła, a siła światła jest taka, że przy 100 ASA i f/16 1/30 - 1/125 s
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
JacekK napisał/a:
a siła światła jest taka, że przy 100 ASA i f/16 1/30 - 1/125 s


Ale czemu psujesz zdjęcia takimi przysłonami? Przecież klisza jest płaska. A nawet jak ma nieznaczne wygięcie, to chyba nie aż tyle, żeby dawać aż f/16? Spróbuj na f/8. Zyskasz na rozdzielczości.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Hej gdyby tak było...Niestety klisza wcale nie jest płaska zwłaszcza w bezszybkowej ramce. Industar 61L niestety mimo, że "makro" jest radziecki... i po "rusku" rysuje na większych otworach f. Przynajmniej ten.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Oj, chyba zamiast kupować płaszczaka jakiś taki śmieszny patent będę musiał wytentegować.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
poczytałem troche wwątek, powalczyłem z tekturkami ;-) zrobiłem testy... oto wyniki:
a) fotografia odbitki 10x15

crop:


b) fotografia kliszy (WB na bialej kartce) + nałożenie maski w gimpie:

crop:


c) fotografia kliszy (WB przez "pustą" klatkę):

crop:


fotografowałem samsungiem S800, oświetleniem była żarówka 60W. foty kliszy miały "ramkę" więc po przycięciu mają mniejszą rozdzielczość (2200x1500 zamiast 3200x2400). pojedyńcze zdjęcia trochę obrobiłem jeszcze IrfanemView (korekcja gamy i kontrastu).

Jakieś sugestie? podpowiedzi? rady? Bo mnie się najbardziej jednak podoba fota foty 10x15 - najlepszy kontrast i ostrość - niestety jakość wszystkich tylko do internetu...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach