piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Eldred napisał/a:
A po co tyle nazw?

Może to taki rodzaj kreatywnej księgowości po Koreańsku. W Polsce znam przypadek dużej firmy, która aby zejść na niższy próg podatkowy rozpączkowała się na kilka mniejszych ale np. wszystkie nadal zajmują ten sam lokal ;-) .
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jako świeżo upieczony posiadacz D-Xenona 35/2 powiem, że nie widać różnic między nim, a FA35/2. Co ciekawe instrukcja twierdzi, że:
- ma QSF (a oczywiście nie ma ;-) )
- działa tylko z cyfrowymi lustrzankami Samsunga (a działa z K10D no i pierścień przesłon ma :-D )
- ma dekielek taki jak kit II, czyli w wycięciami na palce.

Czy ma powłoki to wyjdzie w praniu, bo chwilowo słońca nie mam pod ręką. Ale wygląda ślicznie. <ikonka ślinienia się>
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Gwiazdor napisał/a:
Jako świeżo upieczony posiadacz D-Xenona 35/2 powiem, że nie widać różnic między nim, a FA35/2. Co ciekawe instrukcja twierdzi, że:
- ma QSF (a oczywiście nie ma ;-)


Dziwne, że w Stanach nikt im jeszcze nie wytoczył procesu o wielomilionowe odszkodowanie w związku z wprowadzeniem klienta w błąd... choć pewnie w USA instrukcja jest inna [pomijając użyty język ;) ] i przestrzega nawet przed możliwością połknięcia przycisku zwalniającego blokadę na pierścieniu przysłon... w razie jakby się wyłamał ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Arczibandit napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
Jako świeżo upieczony posiadacz D-Xenona 35/2 powiem, że nie widać różnic między nim, a FA35/2. Co ciekawe instrukcja twierdzi, że:
- ma QSF (a oczywiście nie ma ;-) )

Dziwne, że w Stanach nikt im jeszcze nie wytoczył procesu o wielomilionowe odszkodowanie w związku z wprowadzeniem klienta w błąd...
Właściwie to jest napisane "GX -series camera only" więc może z GX-ami to działa. :-P Może uda się to sprawdzić szybko, Dzerry ma GX-a.
Arczibandit napisał/a:
choć pewnie w USA instrukcja jest inna [pomijając użyty język ;) ] i przestrzega nawet przed możliwością połknięcia przycisku zwalniającego blokadę na pierścieniu przysłon... w razie jakby się wyłamał ;-)
Wygląda na międzynarodową (to jest szkiełko ze stanów albo anglii, bo po angielsku i ma adresy serwisów z całego świata). Uwag o połykaniu czegokolwiek nie ma. 8-)
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
MiQ27 napisał/a:
Tak a'propos
http://fotoceny.pl/tow/13...35mm_20_AL.html
Pentax FA 35mm/2.0 AL 2921,00

Jak widać, cena się upowszechnia...


To się po prostu w pale nie mieści...co to za ceny, jakiś czas temu był za 1200zl.
 

phackemer  Dołączył: 27 Sty 2008
jesli nadal tego szukasz 1 lipca bede go mial taniej :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Taniej niż:
MiQ27 napisał/a:
2921,00

czy:
kondrath napisał/a:
1200zl.
? :-)
 

phackemer  Dołączył: 27 Sty 2008
coś koło :) moze lekko więcej ale nieznacznie :)
 

vincent198  Dołączył: 30 Gru 2008
Kufa a ja chyba za 1100 sprzedałem.przynajmniej w dobre ręce. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
vincent198 napisał/a:
przynajmniej w dobre ręce.

No pewnie że dobre :-P
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
psobecki napisał/a:
coś koło :) moze lekko więcej ale nieznacznie :)


to jak będziesz miał dwa :) to ja też chcę :)
Kurczę przespałem kupno tego słoika i trzeba się wziąć za konkrety :)
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pentax smc 35/2
O co chodzi z tym obiektywem? Czy on jest czy go już nie ma? U Bojidara jest podane że był produkowany do 2004 roku a w sklepach jest w sprzedaży. Niby jest - bo niektórzy podają "chwilowo niedostępny" albo "koniec produkcji". Czy te obiektywy które są w sklepach to końcówka, wyprzedaż resztek magazynowych ?
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek napisał/a:
Czy te obiektywy które są w sklepach to końcówka, wyprzedaż resztek magazynowych ?

wlasnie tak jest...
przy czym w wiekszosci sklepow ich nie ma ;-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Jarek napisał/a:
Czy te obiektywy które są w sklepach to końcówka, wyprzedaż resztek magazynowych ?

Wyczytalem gdzies niedawno, ze caly czas je produkuja. Wiec luz, bez stresow, trza poczekac na 2PLN za dolara i powiekszyc asortyment :)
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Tymczasem ceny na rynku wtórnym biją kolejne rekordy.

Jakby ktoś chciał nabyć używkę za jedyne 1,7 k PLN to allegro stoi otworem ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Arczibandit, to nawet DA 70 Ltd nie jest tyle warte... ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Jakby ktoś chciał nabyć używkę za jedyne 1,7 k PLN to allegro stoi otworem ;-)


Na szczęście mamy giełdę ;-)
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
kierdel napisał/a:
Wyczytalem gdzies niedawno, ze caly czas je produkuja. Wiec luz, bez stresow, trza poczekac na 2PLN za dolara i powiekszyc asortyment :)


To już przeszłość http://www.bhphotovideo.c...9666+4291284238 (ostatnia pozycja) dobrze że kupiłem przed kryzysem ;-)
Teraz czekam na 77ltd bo mam wrażenie że ... ale nie chcę być złą wróżką. :-?
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
To po jablkach. Kiedys nowka ze stanow wyniosla mnie mniej niz 900 PLN.

mecius napisał/a:
Teraz czekam na 77ltd bo mam wrażenie że ... ale nie chcę być złą wróżką.

Dokladnie tak samo mysle. Mam nadzieje ze jeszcze uda mi sie ustrzelic 77 i 31 zza wielkiej wody zanim bedzie pozamiatane.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
W ciągu tygodnia 77ltd podrożał o 30$ i miałem zapłacić za niego 730$ a teraz będzie 760$ :cry: no ale to nie jest 3700 pln ;-) ... i cierpliwie czekam na dostawę. Jest też oferta FA*85 za 4,5 tys. ale ten to już jest poza marzeniami (nie mam szczęścia w lotto) :-x

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach