dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
radekone, 664 wepchniesz do ktoregokolwiek Automatica. Jakis posledniejszy model, np bez dalmierza, wyrwiesz za kilka funtow z przesylka :-) We wkladzie nie ma baterii. Czasem trzeba przerabiac aparat na male paluszki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Polecam do motywacji - najlepsze coś takiego :mrgreen:

Mod EDIT - zmienilem nieco tresc posta, aby pokazac kontekst :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
sylwesto, zgadzam się w 100% np. coś takiego :mrgreen:
Ales sobie wybral - chyba gorzej sie juz nie da w Automatikach :-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
Ales sobie wybral - chyba gorzej sie juz nie da w Automatikach


Da się. Mozna jeszcze z plastikowym obiektywem i wizjerem zamontowanym na stałe :-P . Mozna oczywiście próbowac dostać 180 albo 190, tyle, że ostatnio jeden z takich za 2 800 zł poszedł na ebayu...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry napisał/a:
Ales sobie wybral - chyba gorzej sie juz nie da w Automatikach :-)

No tak jak Sylwesto napisał, ten model ma szklany obiektyw a odbitka nie ma miękkiego pojemnika z tyłu, dzisiaj zrobiłem nim pierwsze zdjęcie i nawet w dzień było mu za ciemno (szkło f8 film iso 100 :lol: ) ale wyszło fajnie i frajda nieziemska.

No i jaką inną puszkę polaroida na instaksy, z pomiarem światła i dalmierzem można kupić za 100zł?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
No tak jak Sylwesto napisał, ten model ma szklany obiektyw a odbitka nie ma miękkiego pojemnika z tyłu, dzisiaj zrobiłem nim pierwsze zdjęcie i nawet w dzień było mu za ciemno (szkło f8 film iso 100 :lol: ) ale wyszło fajnie i frajda nieziemska.
Eldred, ale ja pisalem o Automatikach. Roznica w cenie zadna, a 250, 350 i 360 sa jednak sporo lepsze. Fakt, obiektyw ten sam, ale zintegrowany dalmierz to jednak fajna sprawa :-)

Eldred napisał/a:
No i jaką inną puszkę polaroida na instaksy, z pomiarem światła i dalmierzem można kupić za 100zł?
Takiej puszki polaroida po prostu nie ma :-) A Instaksa kupilem za 10 funtow :-P Chociaz i tak wole Automatika.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
ale ja pisalem o Automatikach. Roznica w cenie zadna, a 250, 350 i 360


To już niestety przeszło do historii...

Eldred napisał/a:
dzisiaj zrobiłem nim pierwsze zdjęcie i nawet w dzień było mu za ciemno (szkło f8 film iso 100 )


Skoryguj po prostu ekspozycję. Ja robiłem nim w pomieszczeniach i było OK. Tak jak rozmawialiśmy - trzeba z tym poeksperymentować trochę.

[ Dodano: 2011-03-10, 12:12 ]
xrog napisał/a:
Fotografia jest bardzo obszerną dziedziną i można znaleźć sobie ulubiony kącik.


Amen i Alleluja!!!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto, jasność jest ok tylko czas za długi, ale i tak jest fajnie :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwesto napisał/a:
To już niestety przeszło do historii...
Sylwesto, miesiac temu temu kupilem 360 w kuferku za 30 doalarow z przesylka. Moj pierwszy 250 zostal niestety zdezintegrowany przez dziecko, a dalem za niego 20 dolarow z przesylka.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Eldred napisał/a:
sylwesto, jasność jest ok tylko czas za długi, ale i tak jest fajnie :-)


Jest fajnie. Ja mam 360 - przerobioną na pinhola, a co! :-)

Edit: sorry za udział w OT.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
Sylwesto, miesiac temu temu kupilem 360 w kuferku za 30 doalarow z przesylka.


No to miałeś farta. Sam poluję na 250 lub 350 od jakiegoś czasu i o różnicach w cenach na pewno nie można powiedzieć, że są zadne w porównaniu za 103.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwesto napisał/a:
No to miałeś farta.
E tam. Wystarczy chwile poczekac :-)

EDIT: przenosze OT gdzie jego miejsce
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Ciekawe czy ktoś na forum ma Graflexa Crowna...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwesto napisał/a:
Ciekawe czy ktoś na forum ma Graflexa Crowna...
Kosmo? Iczek mial. A co z nim? Packfilmy mozesz uzywac praktycznie z kazym LFem - kwestia dupki.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
A co z nim?


A po prostu bardzo mi sie podoba :-D

[ Dodano: 2011-03-10, 13:53 ]
Dla fanów polaroida:

http://www.duzeformaty.co...aroid/#more-786
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry napisał/a:
Eldred napisał/a:
No tak jak Sylwesto napisał, ten model ma szklany obiektyw a odbitka nie ma miękkiego pojemnika z tyłu, dzisiaj zrobiłem nim pierwsze zdjęcie i nawet w dzień było mu za ciemno (szkło f8 film iso 100 :lol: ) ale wyszło fajnie i frajda nieziemska.
Eldred, ale ja pisalem o Automatikach. Roznica w cenie zadna, a 250, 350 i 360 sa jednak sporo lepsze. Fakt, obiektyw ten sam, ale zintegrowany dalmierz to jednak fajna sprawa :-)


Tzn chodzi o taki duży? no fakt fajnie jakby był większy albo wręcz zintegrowany z wizjerem, ale tutaj też jest tylko w takiej małej dziurce przypominającej wizjer contaxa g1 ;)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
albo wręcz zintegrowany z wizjerem
Jest wlasnie zintegrowany z wizjerem i jest do tego bardzo dobry - porwnywalny z dobrymi dalmierzowmy aparatami malobrazkowymi, o niebo lepszy od Zorek, Fedow, starych Lajek i Contaksow. Wczesne modele 250 maja nieco wieksze okienko do patrzenia niz pozniejsze i wszystkie 350 i 360. Co ciekawe, sam element optyczny jest taki sam, wiec mozna sobie zdjac obudowe i wyszlifowac wieksza dziurke lub zrobic transplantacje z jakiegos szrota :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kurcze, pierwsze zdjęcie, niby ustawiłem lepszy okiem, ale wydaje mi się że do dalmierza powinienem jednak zakładać okulary (mam przepisane do samochodu), bo wcześniejsze zdjęcie które mi robił Sylwesto, jak i to już moje wydają się być raczej nie trafione niż poruszone. Nie ma podwójnych linii.



 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred napisał/a:
które mi robił Sylwesto, jak i to już moje wydają się być raczej nie trafione niż poruszone.


Na f/8 GO jest wystarczajaca, zeby takie niostrości kontrolować. Musiałbyś grubo nietrafić przy takiej przysłonie. Ja stawiam jednak na poruszenie plus ogólną miękkość tego obiektywu.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto napisał/a:
Ja stawiam jednak na poruszenie plus ogólną miękkość tego obiektywu.
może jutro będzie więcej słońca i zrobię coś ostrzejszego, tak czy siak zakładam okulary do tego dalmierza ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach