argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie wiem czy jest widoczna na 42 "
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Jest widoczna ale z bliska do 2m,dalej ta różnica się zaciera.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
o, dzięki bardzo :) czyli pewnie ja tym bardziej nie zobaczę znaczącej różnicy.
No to chyba wybór dokonany.
LG 32LH2000 będzie mój - o ile ktoś nie napisze jakiejś negatywnej opinii o nim :P
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Zerknij (przed zakupem) na HDforum :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
izbkp napisał/a:
Zerknij (przed zakupem) na HDforum :)
Sam przed zakupem namiętnie studiowałem HDforum :mrgreen:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
cały czas studiuję to forum.
Jednakże, tam pomagają jedynie jak wybierasz sprzęt za 4-5k w górę. Dla takich kupujących jak ja, którym zależy na tanim telewizorze , koledzy z w/w nie mają czasu.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
YellowLabel, Może pytasz o rzeczy, które były poruszane już wcześniej setki razy ;) Swoją drogą gdybym miał kupić tani telewizor to na pewno nie byłby to żaden LCD tylko któraś z 37" plazm Panasonica ;)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
to nie są tanie telewizory (te plazmy) :)

Ale ja nie zadaję nowych pytań, ja szukam w poprzednich - ale nie jest ich za wiele.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
YellowLabel napisał/a:
czy różnica między HD Ready a Full HD na 32" będzie bardzo widoczna?

Zastanawia mnie czy obraz jakości HD nie będzie się prezentował gorzej na tv fullHD w porównaniu do tv HD? W końcu te dodatkowe piksele muszą być sztucznie rozmnożone, coś jak resampling w fotografii. Czy to będzie zauważalne z odległości od 2m wzwyż?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kuzyn Mygosi napisał/a:
YellowLabel napisał/a:
hmm, czy ktoś mi może powiedzieć czym się różnią modele LG 32LG2100 oraz 32LH2000?
Może podobnie jak Samsung B650 od B651 - kolorem obudowy ;)
Kolorem nie, ale detalami wyglądu. w praktyce środek mają ten sam. :-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
YellowLabel napisał/a:
to nie są tanie telewizory (te plazmy)

Tanie - mam na myśli cenę poniżej 2000 zł ;)
I takie są o ile nie potrzebujesz zintegrowanego tunera mpeg ;)
Zobacz na Skapcu.

ps. tu uwaga bo z jakiś powodów plazm nie wolno przewozić na leżąco i co za tym idzie nigdy bym się nie zdecydował na zakup przez net i wysyłkę spedycją tylko zawsze kupiłbym w sklepie, wcześniej oglądając jak ten konkretny egzemplarz działa :)
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Mój szwagier ostatnio był bardzo zaskoczony jakością (na sygnale sd) obrazu mojej starej plazmy Panasonica. HD-redy tylko, a z obrazem sd z enki po komponencie radzi sobie znakomicie. Jego lcd nie ma szans. Ale przy sygnale HD z komputera daje czadu z każdej odległości. Jedna uwaga na niekorzyść lcd. Czerń jest u niego jakaś granatowa. To znany problem i wcale nie taki wydumany. A tak, to bardzo ok.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
U Samsunga czerń jest czernią w LCD dopiero chyba od serii 6-7. Wiosną gdy oglądałem z teściem coś z serii 4 to była duża różnica w czerni, kątach widzenia no i oczywiście cenie :-)
Ponieważ duża plazma wychodziła taniej od tych wyższych serii więc jestem zadowolonym użytkownikiem plazmy.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Co do plazm - nadal widzę że wiele z nich pulsuje ... dla mnie nieakceptowalne. Jeśli komuś przeszkadzało kiedy jego monitor CRT mrugał 75 Hz* to lepiej niech kupi LCD.

* - częstotliwość migotania plazm jest inna ale uciążliwość bywa podobna ... czasem nawet większa
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Faktem jest, że plazmy potrafią migotać a LCD smużyć.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
izbkp napisał/a:
Faktem jest, że plazmy potrafią migotać a LCD smużyć.
Plazma Panasonic PV80 nie migoczę .
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
roket, każda migocze ale te co nowsze można przełączyć w tryb 100hz (być może takie jest też ustawienie domyślne) a w takim przypadku ciężko takie migotanie zauważyć ;)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
izbkp,
Cytat
a w takim przypadku ciężko takie migotanie zauważyć ;)
Więc migocze czy nie :?:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
migocze ale tak malusio. Mała Migotka.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Jak dzieci ;) Każda plazma migocze ;) a każdy LCD smuży ;) bo to wynika z ich fizycznej konstrukcji. W tych co lepszych tego po prostu nie widać (czytaj: nie jest łatwo zauważyć).

A skoro już jesteśmy przy "widzeniu" to pojawia się ciekawostka bo z uwag wielu osób wynika, że zauważanie takich rzeczy jest indywidualne, ot np ludzie z astygmatyzmem dużo łatwiej zauważają takie rzeczy jak green ghost (zielone duchy) na plazmach ;) Dlatego zawsze przed zakupem trzeba się na ten konkretny wybrany egzemplarz dłuższą chwilę pogapić ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach