ygrecki  Dołączył: 06 Wrz 2009
A jaka matowke zamawiacie? Ja to bym chcial do K200D ale z poprzecznym klinem a najlepiej aby klin byl z 3 elementow jak w MTL50
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Możesz wybrać jaką chcesz z tej i zamawiamy razem :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
ygrecki napisał/a:
najlepiej aby klin byl z 3 elementow jak w MTL50
Tak tylko u marnych chińczyków, szkoda kasy

python28 napisał/a:
Możesz wybrać jaką chcesz z tej i zamawiamy razem :)

BTW - zamówcie razem i wtedy VAT 23% macie jak w banku :-( , a jeszcze i na kilka procent cła się załapiecie może.
Im mniejszy koszt z przesyłką tym mniejsze prawdopodobieństwo dodatkowych opłat.

python28, Poczytaj wątki o matówkach :idea:
Generalnie jest trzech dostawców dobrych matówek
KatzEye
Haoda
FocussingScreen
Kolejność wg ceny jaką musisz zapłacić :idea:
A....wszyscy oferują dokładnie te same matówki K3 z Nikona FM3A.
FS jest najtańszy, a i linie trójpodziału są przydatne. Delikatne i bardzo fajnie określaja położenie punktów autofocusa ;-)
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Hmm... bardzo interesujące, czyli mówisz że matówki z tej strony to dokładnie to samo co katzeye ? Czyli wybór jest raczej oczywisty. Szukałem wątków o matówkach ale jest ich dość dużo i niektóre są dość długie, myślałem że ktoś na szybkiego coś doradzi tak jak ty tutaj, za co dziękuję. najgorsze to to że na stronie FS jest bardzo duży wybór i niekoniecznie prosty, wydaje mi się że z podziałem na 4 pola była by fajna, tylko czy te pola nie będą zbyt małe żeby dokładnie zobaczyć czy się ładnie poschodziły, co o tym sądzicie?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
1. Tak, ale nie wszystkie - jedynie K3.
2. Nie jest ich dużo (29 wątków) i jedynie z 3-4 bardziej rozwinięte i na temat.
3. Z FS zamawiasz matówkę jaką chcesz z liniami lub bez.
4. tak to wygląda na żywca
f2.8
https://picasaweb.google.com/lh/photo/eHjlNqlYjgmQ3Ru_BmOQZQ?feat=directlink
f5.6
https://picasaweb.google.com/lh/photo/AtyykrrqN0GfVQpuEDoOZg?feat=directlink
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
JackDeJack napisał/a:
Nie jest ich dużo (29 wątków) i jedynie z 3-4 bardziej rozwinięte i na temat.
Jakie hasło wpisujesz w wyszukiwarce że tylko tyle tematów ci wyskakuje?
 
ygrecki  Dołączył: 06 Wrz 2009
Na KatzEye nie ma matowki z UKOŚNYM klinem. Klin pionowy czy tez poziomy nie nadaje sie do ostrzenia a przynajmniej takie jest moje zdanie.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Właśnie kupiłem matówkę z FS wersję k3 Skoro kolega pisze że rewelacja to rewelacja.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
ygrecki napisał/a:
Klin pionowy czy tez poziomy nie nadaje sie do ostrzenia

:shock: Dość ciekawa teoria

Klina pionowego w życiu nie widziałem, kiedyś bardzo lubiłem klin skośny, teraz uważam, że do ostrzenia najlepszy jest poziomy i bardzo dobrze sprawdza się mikroraster.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Może pytanie troszkę poniewczasie, ale czy ten FS K3 jest duzo ciemniejszy od oryginału w k-5?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
python28 napisał/a:
Jakie hasło wpisujesz w wyszukiwarce że tylko tyle tematów ci wyskakuje?
"matówka" - przeszukuj tylko tematy wiadomości :idea:
ygrecki napisał/a:
Klin pionowy czy tez poziomy nie nadaje sie do ostrzenia a przynajmniej takie jest moje zdanie.
Dobrze że nie wiedziałem bo bym nie kupił. Ale teoria faktycznie ciekawa.
Pionowych klinów też nie widziałem, a ukośne tylko w tanich chińskich matówkach, lub przycinanych ręcznie przez zapaleńców z zacięciem do ślusarstwa.
python28 napisał/a:
Właśnie kupiłem matówkę z FS wersję k3 Skoro kolega pisze że rewelacja to rewelacja
Nie pisałem że rewelacja. Porównywałem z tanimi chińczykami i róznica jest widoczna gołym okiem, zresztą paru kolegów też miało okazję do takich porównań i zdania są podobne.
BTW - z liniami czy bez ?
Matówka z muszelką powiększającą daje najlepsze efekty :-P
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Matówkę linami kupiłem, napisali mi że zejdzie do 5 dni ale to chyba tylko taki żarcik :) oby się w 5 tygodniach zmieścili.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Pamiętam, że ktoś z forumowiczów kupił tą jaśniejszą z KatzEye - tylko nie pamiętam kto :roll: Trzeba by przeszukać wątki...
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Generalnie teraz to już szkoda zachodu, ja już kupiłem.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
To nie zart , do mnie przyszla po 4 dniach :)
I jakby to kogos interesowalo to mam do oddania za darmo orginalna matowke z kr -a , juz mi niepotrzebna :mrgreen:
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Czyli znaczy zadowolony jesteś? A duża różnica w jasności jest? Którą masz K3?
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
mam k3 prosta , czysta , tylko z klinem , a roznicy nie widze zadnej . Chociaz nie - inaczej - mialem kx i zakupilem teraz kr , i nawet na nowej matowce ( niby ciemniejszej ) wyraznie wiecej ostrych zdjec z af mam w porownaniu z kx , oczywiscie z manualami to bajka teraz jest , doszlo do tego ze przypadkiem zakupilem manuala 28/2.8 pentaxa no i teraz go nie zdejmuje :mrgreen:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
python28 napisał/a:
napisali mi że zejdzie do 5 dni ale to chyba tylko taki żarcik
5 dni na "produkcję", wysyłka i w 2 dni jest w kraju, potem utyka ma pocztowym urzędzie celnym na 2 tygodnie :-P
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Przyszedł mi właśnie list z pocztowego urzędu celnego żebym przysłał im dowód zakupu żeby mogli oclić i oczywiście nałożyć podatek, wygląda na to że będzie mnie to dużo kosztowało :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach