plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Powiedz koledze, że podpadł całemu forum Pentaksa :-D
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
Z "Żółtymi" tak jest, wiem z autopsji :mrgreen:
 
massi999  Dołączył: 17 Lut 2009
Spieszę powitać szanownych Forumowiczów :-B :-B :-B


znalazłem kolejne nowości rodem z korei :shock:
16.02 pojawiły się w sklepie - nie pracuję w tym sklepie, ani nie jest nawet mój ;-)
po prostu nigdzie indziej tego nie ma

http://www.foto-tip.pl/sk...tax-p-1312.html

oraz

http://www.foto-tip.pl/sk...tax-p-1331.html

ale polecą inwektywy :evil:

ten pierwszy z takim światłem powinien być dobry do fotografowania plam na Słońcu :mrgreen:

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
massi999 napisał/a:
znalazłem kolejne nowości rodem z korei :shock:

...były wymieniane w przynajmniej kilku postach (ale pod nazwą walimex jeśli się nie mylę). O ile 85-tka wygląda ciekawie, to te wymienione teleobiektywy obchodziłbym szerokim łukiem.

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
skonstruowany specjalnie do ekstremalnych zbliżeń. Doskonale sprawdza się w fotografii przyrodniczej, astrofotografii, fotografii szpiegowskiej

Serdecznie się uśmiałem. Wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach, pracownika służby wywiadowczej z lustrzanką i tym obiektywem. :mrgreen:
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Pentagram napisał/a:
Wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach, pracownika służby wywiadowczej z lustrzanką i tym obiektywem. :mrgreen:


Też sobie wyobraziłem :roll:
Stał za rogiem i walił nim Bonda w łeb.
:evilsmile:
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
Zgadzam się z kolegą McRayers interesujący jest tylko ten 85/1.4 ... zwłaszcza przy tej cenie
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Już słyszę: "Ale masz aparat! Jaki masz zoom?!" :mrgreen:
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
O ile w systemie P to będzie ciekawa propozycja, o tyle w N będzie problem...co kupić- samyanga, czy N 85/1.8 :roll:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
superkomornik, dla posiadaczy D40 to chyba nie będzie problemu z wyborem, bo nie mają AF'a z jednym i drugim szkłem. Ale jakbym miał d80 to wolałbym dołożyć do nikkora, no chyba że ten samyang się rzeczywiście okaże ostrzejszy, chociaż z drugiej strony jeszcze to 1.4 ...
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
No właśnie... Ale pewnie zostanie na Nikkorze. Wolę trochę mniejszą dziurę, ale mam AF i procesor. N nie jest super ostry na pełnej dziurze (coś mi się wydaje, że koreańczyk będzie lepszy w tej kwestii), za to cena Samyanga trochę lepsza.
 
jungli
[Usunięty]
superkomornik,

Samyang cena nie wzrasta, a Nikkor pnie sie do gory jak szalony...
Na forum N juz debatuja, oczywiscie jak zwykle teoretycznie, ech czlowiek zawsze musi szlaki przecierac dla innych za free, co za ludzie, tylko krecic nosem i narzekac...

hej
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jungli, nie umawiaj się na żadne ustawki z Nikonami, tylko dawaj co tam masz pod ręką. Żonę, pilota, książkę ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pentagram, dobrze mówi :-] ekspozycje ręcznie na pełnej dziurze ustawić to nie problem, do tego wspaniałe S3 się chyba nada? :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
cresky napisał/a:
Z "Żółtymi" tak jest, wiem z autopsji :mrgreen:


no, no ! Bez takich mi tu ! :evil:
:lol:
 
jungli
[Usunięty]
Pentagram, matth,

Ok tylko S3 jest u mechanika, czysci, jutro odbieram, a Kodak ma nieskalibrowane body pod to szklo przeca pisalem! Ewementualnie jutro postaram sie z Fujikiem testnac, tyle, ze to tusty czwartek i nie bede pewnie mial sily sie ruszac!:)

Zebym jeszcze wiedzial jak tego Kodaka przestawic, to by bylo si ale tam jakies cuda na kiju z ta kalibracja szkla, a auto nie teges...
No i nikkora 85 1.4 chcialem zalatwic ale teraz kitrasza i po znajomych sklepach nie chca dac dziady...

hej
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
pxm napisał/a:
cresky napisał/a:
Z "Żółtymi" tak jest, wiem z autopsji :mrgreen:


no, no ! Bez takich mi tu ! :evil:
:lol:


hehehe no wiesz, maiłem na myśli to że nic tylko focą i focą,doskonalą warsztat i na nic czasu nie mają ;-) :-P

Też zastanawiałem się nad Nikkorem 85/1.8 ale różnica w cenie to 400 zł. No i ten manual to w pewnym sensie wyzwanie, czekam na sample kolegi i albo wóz albo .... ;-)
 
jungli
[Usunięty]
cresky,

Na duzy, jak nie olbrzymi plus dla Samyanga, musze zaliczyc to, ze zakres regulacji ostrosci jest stosunkowo krotki, sam pierscien chodzi doskonale, z nalezytym oporem, to nie to co w starych SMC Pentaxa, gdzie mnie cholera brala na dlugosc ostrzenia, choc to bardziej niz zacne szkla.
Z kolei na minus, w prawdzie malutki, zakres ostrzenia zaczyna sie od 1m.

Jutro usiade i postaram sie cos trzasnac S3-ka, obiecuje!

hej
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jungli napisał/a:
zakres ostrzenia zaczyna sie od 1m.
We wszystkich 85-ach tak jest.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jungli napisał/a:
gdzie mnie cholera brala na dlugosc ostrzenia

To zapewniało precyzję

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach