dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
whitesmoke napisał/a:
W zasadzie całą ceremonię robię od 1.4(24mm i 50mm) do 2 (135/2)
Poka, poka :-)

Ja tez, jesli tylko moglem, robilem kosciol na 50/1.4 przy zastanym swietle i takie zdjecia najbardziej mi sie podobaja - ale jesli podejdziesz dosc blisko do, na przyklad, siedzacych obok siebie mlodych i ustawisz sie pod katem, to jedno z nich na pewno wylezie z glebi. Przy 24 bedzie oczywiscie latwiej.

Nasze podejscie moze sie roznic, bo ja caly czas mowie w kategoriach 35mm, a nie APS-C. Na pelnej klatce z 50'ka mozna podejsc znacznie blizej, przez co i glebia ostrosci maleje.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
whitesmoke, jasne jesli bedziez fotografowal z przed oltarza, na przeciwko mlodych to beda razem w glebi, ale jesli staniesz z boku, to nie ma mozliwosci zeby ich twarzyczki zmiescily sie w GO. No chyba ze robisz to 24mm [masz 24mm ze swiatlem 1.4 :shock: ], to tak jak pisal Jarek bedzie latwiej.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
whitesmoke, ale chyba nie robisz zdjęć tylko na pełnej dziurze?

PS To: http://i267.photobucket.c...mokecom-243.jpg bardzo mi się podoba.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
whitesmoke, debesciak jestes, ta sesja mnie rozwialila, to zdjecie swietne, cudowne i wogole...

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
whitesmoke, tosz ty jestes ze Smokow :shock: Chyle czola :!: Wg mnie jestescie zdecydowanie najlepszymi fotografami slubnymi w Polsce. A ja tu z jakimis tekstami o glebi ostrosci wyjezdzam ;-)
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
Bo sie zarumienie :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry napisał/a:
A ja tu z jakimis tekstami o glebi ostrosci wyjezdzam ;-)


Racje miales :) Tak samo ja :P

whitesmoke napisał/a:
Bo sie zarumienie :-P


W sumie powiem tylko chapeau-bas ... Slow podziwu mi brakuje ;) Od tej chwili wasz team jest moim ulubionym w tej dziedzinie, no moze na rowni z redwedding :)
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
A tak serio - to dobrych slubniakow jest w polszy pod dostatkiem - tylko trzeba wiedziec gdzie szukac ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Moze i jest wielu dobrych, ale wiekszosc nie robi tego dobrze.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
whitesmoke, dobrych jest moze i wielu, ale odwaznych i swiadomych widzialem kilku. Przeciez te wszystkie idealne technicznie zdjecia dobrych i drogich fotografow slubnych sa nudne jak flaki z olejem. Wasze zdjecia, albo zdjecia wspomnianego przez milo RedWedding, oglada sie jak normalna fotografie - wiele z nich broni sie jesli je calkowicie wyrwac z kontekstu slubnego.

Ja rozumiem, ze nie kazdy chce odwazne zdjecia slubne - stad te plastikowo-maszynowe cukierki z parkow i starowek w pozach A, B oraz C. O studiu z tlem "grecka kolumna" i lutnia w rekach pana mlodego juz nawet nie bede wspominal. Ale im wiecej takiej fotografii jak wasza bedzie sie pokazywac, tym wiecej ludzi bedzie jej chcialo. Oby tak dalej!
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
dzerry - większosc ślubniaków zwęszylo kasę i postanowiło - "będe fotografem". Z fotografią przez F mało ktory miał do czynienia. Na szczęście są wyjątki :-)
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
whitesmoke Wasze zdjęcia są po prostu niesamowite, cudowne, piękne, szalone i wogóle :-P :shock:
tak sobie myślę że taki a nie inny efekt zdjęć ślubnych to nie tylko kwestia pomysłu, talentu, sprzętu, ale chyba przede wszystkim umiejętność bycia takim wodzirejem, który rozluźni młodych, wprawi ich w fajny nastrój, że będą sie zachowywać naturalnie itp
Wam się to udaje;)


mnie nie:(
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
:-) Starczy tych komplementow bo zaraz tytul watku trzeba bedzie zmienic :-) .
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
powiedz, jak wy to robicie?
chodzi mi o tą współpracę z młodymi - jeżeli to nie jest tajemnica.
chodzi mi głównie o sesję ślubna, co zrobić, żeby młodzi nie stali sztucznie jak kołki z ciągłym pytaniem na ustach: co mamy zrobić? jak się uśmiechnąć?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
whitesmoke napisał/a:
Starczy tych komplementow

No nieee...!
Jeszcze ja!

Właśnie jestem gdzieś w połowie bloga, i już wrzuciłam was do rss feedera. Zdjęcia naprawdę niezwykłe i z ogromną przyjemnością je oglądam :-)
Właściwie powyżej wszystko już zostało powiedziane... Gratuluję!
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
whitesmoke, podziwiam! Przejrzałem portfolio i.... Podziwiam! Doskonałe zdjęcia!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mam robić znajomym zdjęcia na ślubie cywilnym 6 września, mam nadzieję, że nigdy nie zobaczą twoich zdjęć whitesmoke bo będą żałowali do końca życia, że nie zainteresowali się tematem głębiej. ;-)

Mam nadzieję, że uda mi się zrobić coś fajnego, też nie mam zamiaru używać lampy (no może tylko w ostateczności), biorę szkła te co mam.

Rozumiem, że lepiej jest zarezerwować sobie więcej czasu na zdjęcia, mam zamiar tak zrobić, będzie to park puławski, może most na wiśle, trzymajcie kciuki żebym nie spartolił i żeby pogoda dopisała, bo te zdjęcia to mój prezent ślubny. :roll:
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Pewnego zeszłorocznego weseliska zrobiłem kilka zdjęć...








Po tym co pokazał whitesmoke proszę o łagodny acz konstruktywny wymiar krytyki...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mam pytanie do whitesmoke czym robisz te zdjęcia? czy np. te najnowsze portrety biznesmena są robione średnią klatką? czy to po prostu jakaś jasna stałka portretowa typu 85/1.4?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ja obstawiam 5d, zgadlem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach