Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Komar. Sprawa jest bradzo prosta. Ściągnij sobie sample z tego aparatu i sam odpowiedź na pytanie, czy Ci ta puszka odpowiada. Zalecam właśnie zdjęca z ostatniej strony testu Dpreview - wówczas będziesz mieć po prostu pewność, że nie są to zdjęcia sztucznie podkręcane w celu uzyskanie najlepszej jakości.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
ma1y napisał/a:
spisek??? Boże kochany ... wiedziałęm że to nie tylko w PL, czerwoni i Ci z wyborczej jednak są wszędzie !!!


ma1y jak nie masz nic madrego do napisania to nie pisz ok ?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
irma, - bardzo wielu ludzi jpg- i nie ineteresuja.....Jarek Dabrowski ktory mial Ds-a twierdzi ze jpgi się bardzo poprawily....wiec.....????? To co widze na dpreview - te jpgi sa gorsze niz z mojego istD.....

gdzie tu jest sens?

Dlatego zamiast pisac o tym ze jestes zawiedziony - kup inny aparat albo poczekaj na wyniki "testu" ktory zrobia uzytkownicy Ds-a i K10D - no chyba ze dpreview jest dla ciebie wyrocznia i bezkrytycznie przyjmujesz testy ich wynikow......ktore jednoczesnie twierdza ze praktycznie SR w K100D nic nie pomaga .....a tysiace uzytkwnikow K100D maja ciagla pomrocznosc jasna.....twierdzac ze zrobili foty z 3x dluzszymi czasami?
Nadal się wszystko ci zgadza?
ciesze się ze cie nie zawiodlem......
Narazie ja jestem zaskoczony tym co dpreview "uzyskalo" z testow.... ale czekam tez na inne testy bo zbyt wiele spraw tu się jakos nie zgadza.....

[ Dodano: 2006-12-15, 23:14 ]
i mam zamiar kupic K10D jak tylko cena zejdzie do obiecanych przez sklepy 3500zl.....i bede mial gleboko w d...ie czy ktos jest zawiedziony tym co strona dpreview uzyskala w testach.... :mrgreen:

Dobre słowa Marcin, dpreview to nei wyrocznia, zwlaszcza jak sie zobaczy ze u nich dynamika K100d srednio a gdzie indziej II miejsce za S3 pro..Troche dziwne. no i ten SR, jakos kiepsko Phil foci z SR...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Dobre słowa Marcin, dpreview to nei wyrocznia
- chyba jednak nei doceniasz sily "razenia" wynikow takich testow na tak popularnej stronie.... :roll:
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
MKw napisał/a:
ma1y napisał/a:
spisek??? Boże kochany ... wiedziałęm że to nie tylko w PL, czerwoni i Ci z wyborczej jednak są wszędzie !!!


ma1y jak nie masz nic madrego do napisania to nie pisz ok ?
jeśli potraktowałes to osobiście to przepraszam, ale czemu jak Bronek 'talibi' nie zwracasz na to uwagi? wmawianie też chyba nie jest niczym mądrym?
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Zajrzalem do tego tematu krotko po pojawieniu sie testu na dpreview i... bylo tu dosyc specyficznie, tak jakos grobowo. Dzis jest juz znacznie loozniej, co nie znaczy, ze juz tamto minelo ;-) Sa osoby zawiedzione tylko troche, ale tez takie, ktore mocniej to odczuly. Sila propagandy sukcesu 'przedsprzedaznego ' Pentaxa zrobila swoje :-/
Mam nadzieje, ze juz wkrotce, bedzie to tylko cos na ksztalt 'stypy po Kwincie' czyli niby smutno, ale wesolo, bo... wlasnie :-P Pentax to raczej powazny gracz i swoje niedociagniecia zapewne szybko bedzie staral sie poprawic za pomoca nowego softu (pisal o tym argawen w temacie 'K10-ja juz mam...'). Czyli duzo optymizmu na swieta, a wiosna tuz tuz... :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale - dlaczego ma być grobowo? Bo na dpreview napisali, że zdjęcia im nieostro wyszły? Skoro są patałachy i nie potrafili ostrości nastawić (patrz http://forums.dpreview.co...hread=21282774) to jak im miały ostro wyjść?
A zobaczcie sobie co piszą o K10D w testach Popular Photo - www.popphoto.com/cameras/...entax-k10d.html
Mały cytat:
'Overall image quality is Excellent throughout the ISO range.
Color accuracy is Excellent. Noise is exceptionally well controlled all the
way through, and Resolution is excellent at all ISOs.'
Piszą natomiast, że AF wprawdzie szybki, ale nadal nie tak szybki jak u konkurencji i trochę lepszego oświetlenia wymaga.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zigger, jakie wady, możesz powiedzieć co własnymi oczami niedobrego zobaczyłeś w zdjęciach z kadyszki? Ja owszem, widzę pewne wady, ciekawe że zupełnie nie te o których pisze Phil. Ale może ja nauczyłem się patrzeć na zdjęcia ...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marek, cytowanie Popular Photography, to przegięcie w drugą stronę. To taki Chip-Foto-Video w wersji amerykańskiej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski,- obawiam sie ze jednak dpreview ma "silniejsza pozycje" niz ci sie wydaje....to jest "wyrocznia" :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Marek Wyszomirski, bo widzisz, bardzo wiele osób ma Phila Askeya za guru fotografii cyfrowej. Tylko że jakoś nie przypominam sobie żadnych jego zdjęć, poza testowymi. Co do testów to przypominam że on głównie testuje małpki, czasami amatorski DLSRy, rzadko coś lepszego, bo rzadko pojawia się na rynku aparat tej klasy co Canon 5D, Nikon D200 czy Pentax K10D. Do wszystkich testów stosuje tę samą miarkę, niezależnie od klasy i przeznaczenia sprzętu. I ta miarka, jak widać w teście, to po prostu porównanie z mocno przetworzonymi JPEGami z amatorskich małpek. Aparat, który ośmiela się wypuścić mniej przetworzonego JPEGa - dostaje po łbie.

A naiwni którzy takimi recenzjami się kierują, kupią sobie jakiegoś Trabanta - przecież plastikowe, kontrastowe zdjęcia spodobają się całej rodzinie. I dobrze, bo z braku własnego zdania i umiejętności samodzielnego oglądania i oceniania zdjęć, nie zasługują na lepszy aparat.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Moze i wyrocznia, tyle, ze ta wyrocznia nie potrafila poprawnie ustawic ostrosci do testu - zatem wyniki testu mozna sobie o stosowny kant potluc. I to, ze po wytknieciu im tego w dyskusji na ich wlasnym forum nie zareagowali korygujac test lub co najmniej zamieszczajac pzry tescie odpwoeidnie sprostowanie podwaza dla mnie ich wiarygodnosc. I to ostatnio po raz drugi - juz testy redukcji drgan w K100D byly mocno podejrzane.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Ciekawe ile osób, mimo negatywnych opinii o K10D przez nich wygłaszanych, ma zamiar ją nabyć. Może to jest tak, że skoro ciężko ją dostać , to może trzeba sobie ją troszkę "zohydzić" żeby oczekiwanie było mniej bolesne.

 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek, tu nawet nie chodzi o stosowanie miarki - nieprawidłowe nastawienie ostrości to poważny błąd merytoryczny powodujący, ze uzyskane wyniki sa bezwartościowe. I pozostawienie ich bez komentarza jest zwykłą nieuczciwością.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
...a może inni testy sponsorują...

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, i Marek Wyszomirski, - i wlasnie o to chodzi - zdrowe podejscie do tych testow.....ja chce tylko zobaczyc realne foty z tego samego miejsca z 2 puszek - jezeli niby DR pentaxa jest slabszy niz innych puszek...to mnie naprawde boli/ciekawi....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, żaden argument. Ken Rockwell robi ładne zdjęcia ... a co powiesz o jego testach i recenzjach?

<dygresja>
Co jakiś czas zaglądam sobie na jego (Rockwella) stronę dla poprawienia samopoczucia... dzisiaj wynalazłem taki oto zapis: "My SB-400 is a very simple flash with no features except for an excellent locking metal hotshoe (decades ahead of Canon) and bounce. This is fine, because most of the features of other flashes are just gimmicks that get in the way of taking pictures."
Czyli w skrócie, lampa błyskowa, która nie potrafi nic oprócz prostego błyśnięcia w i-TTLu, jest OK, bo tak naprawdę to te wszystkie pozostałe dziwne rzeczy, które potrafią inne lampy, tylko przeszkadzają w robieniu zdjęć.
</dygresja>

Poza tym, od jakiegoś czasu już Askey nie testuje małpek, robi to Simon Joinson.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
ma1y napisał/a:
MKw napisał/a:
ma1y napisał/a:
spisek??? Boże kochany ... wiedziałęm że to nie tylko w PL, czerwoni i Ci z wyborczej jednak są wszędzie !!!


ma1y jak nie masz nic madrego do napisania to nie pisz ok ?
jeśli potraktowałes to osobiście to przepraszam, ale czemu jak Bronek 'talibi' nie zwracasz na to uwagi? wmawianie też chyba nie jest niczym mądrym?


Nie o to chodzi. Podnoszenie tematow zwiazanych z polityka (a tu nie ma on zwiazku z meritum sprawy) najczesciej prowadzi do zadymy i dlatego uwazam ze w tym przypadku to nic madrego i moglbys sobie odpuscic.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No patrzcie, nie bylo mnie tyle czasu a tu sie narobilo na forum wesolo :-D Jakby co to skupuje K10D od zawiedzionych uzytkownikow - moge dac nawet 900 zl za sztuke, nie przegapcie okazji :-P :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
_____________________
To co, Bronek, zaczynamy?
Moim zdaniem JPG z K10 jest mydlany...

_____________________

Jeżeli mam być szczery, to nie do końca rozumiem całe to zamieszanie. Miałem niezłą zabawę podczas sporu z Bronkiem (mam nadzieję, że on również). Osobiście bowiem zdania n.t. aparatu nie wyrabiam sobie na podstawie fot zbiegających się linii, tylko rzeczywistych sampli. I jak marudzę od czasu ukazania się pierwszych fot z softem v1.0 ich jakość mnie zadawala. Owszem, Phil cieszy się sporym autorytetem (sam często zaglądam na jego strony) i ma dużą siłę przebicia ze swymi testami - o czym wspominał Fafniak. Czy to coś złego? Skąd. Może dzięki temu nadal pozostaniemy społecznością niszową. Choć wątpię. Ale może dzięki temu zamieszaniu szybciej/lepiej/sensowniej zareagują wielkie głowy z Nipponu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach