dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Caly czas mysle jak to zrobic, zeby, gdy zbierzemy wszystkie cegielki, wywolalmy efekt wow! Wiekszosc projektow na naszym forum kreci sie wokol portretu, streeta, reportazu. A gdyby tak pojsc w forme albo abstrakcje? Druzyny dostalaby tematy na zasadzie przeciwienstaw - bialy-czarny, czerwony-niebieski, lewy-prawy, niski-wysoki, itp. Zwizualizowalem sobie ten niebieski-czerwony i juz mi sie podoba :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dzerry,
dzerry napisał/a:
A gdyby tak pojsc w forme albo abstrakcje?

bardzo dobry pomysł :!:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
O, ten pomysł mi też się podoba :-D
Aż poproszę o dopisanie do listy.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Kolor jest mniej abstrakcyjny niż np. kierunek (lewy-prawy). Stąd łatwiej będzie przepleść nim lub jakimś odniesieniem do niego kolejne klatki. Z kierunkami lub podobnymi tematami może być trudniej. Ale kto powiedział, że ma być łatwo. Wszystko opiera się na dobrym wyważeniu proporcji pomiędzy indywidualną swobodą a grupową spójnością.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
To jak, czerwony-niebieski? Tak wprost, bez dorabiania ideologii - robimy zdjecia czerwonych i niebieskich rzeczy.

[ Dodano: 2009-07-15, 14:59 ]
Aha, male uzupelnienie. To projekt takze krajoznawczy, wiec wskazane jest mimo wszystko, zeby wyjsc na zewnatrz, a nie robic zdjec czerwonego zeszytu na biurku. Warto tez sie powstrzymac od narzucajacych sie kadrow typu skrzynka na listy, czerwone samochody, itp - z niebieskiem akurat bedzie latwiej :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jeśli kolor jest ważny, to może warto spróbować na slajdzie? :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
z niebieskiem akurat bedzie latwiej :-)

niebieska poczta, niebieski policjant, niebieskie niebo :-P
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
opiszon napisał/a:
niebieska poczta, niebieski policjant, niebieskie niebo

...niebieska twarz pani na poczcie (nie znalazłem zastrzeżenia, że nie wolno używać filtrów). :-)

 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Jeśli kolor jest ważny, to może warto spróbować na slajdzie? :-)
bad idea. slajd za delikutaśny jest w naświetlaniu. podejrzewam, że bylaby troche lipa
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
MvA napisał/a:
bad idea. slajd za delikutaśny jest w naświetlaniu. podejrzewam, że bylaby troche lipa

Z jednym czasem migawki bylaby mega lipa.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
albo projekt "autoportret własny użytkowników forum" ;-)
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
albo "jedna chwila z mojego życia"
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
blanchet napisał/a:
jedna chwila z mojego życia

Przecież to definicja fotografii niejako.
Jestem za niebieskim-czerwonym. Wtedy może być np "czerwona chwila mojego życia", albo "autoportret własny w niebieskim kimono" i wszyscy będą zadowoleni :->
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
blanchet napisał/a:
jedna chwila z mojego życia

Przecież to definicja fotografii niejako.


chodzi mi o konkterne wydarzenia z naszego życia, co się bardzo nas dotyczy, naszej rodziny, pracy, itp...takie reportażowe cosik
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
blanchet napisał/a:
chodzi mi o konkterne wydarzenia z naszego życia, co się bardzo nas dotyczy, naszej rodziny, pracy, itp...takie reportażowe cosik

ee, raczej nie, bo to ma być wyścig, a nie czekanie na ważne chwile w życiu :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
blanchet napisał/a:
chodzi mi o konkterne wydarzenia z naszego życia, co się bardzo nas dotyczy, naszej rodziny, pracy, itp

W przypadku niektorych na takie wydarzenie mozna czekac pare tygodni/miesiecy....
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
opiszon napisał/a:
ważne chwile w życiu


nie mówię o ważnych, tylko o naszych, takich po prostu

jak mieszkałam w Krakowie to był tam co roku taki konkurs: "jeden dzień z życia miasta" i powiem wam ,żadnych ważnych rzeczy tam nie było a raczej zdjecia zwyczajnej, naszej rzeczywistosci, tylko pokazane na fajny sposób..
o takie coś mniej więcej mi chodzi
ale skoro temat nie trafiony to te kolorki byłyby fajne :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
blanchet napisał/a:
"jeden dzień z życia miasta" i powiem wam ,żadnych ważnych rzeczy tam nie było a raczej zdjecia zwyczajnej, naszej rzeczywistosci, tylko pokazane na fajny sposób..

no ale to znów streetphoto by wyszło

mi się wydaje że taki pomysł z abstrakcją i tą dwukolorowością jest jak najbardziej trafiony
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
opiszon napisał/a:
mi się wydaje że taki pomysł z abstrakcją i tą dwukolorowością jest jak najbardziej trafiony

Też głosuję za tym.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
OK, w takim razie podejmuje decyzje

Tematem bedzie - czerwony / niebieski. Druzyna Zdano bedzie niebieska, dryzyna PiotraB. bedzie czerwona. Tym samym domyslacie sie zapewne, ze drugi aparat wystartuje z Japoni :-) Dzisiaj postaram sie zrobic losowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach