pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Co do D7000 to nie tylko aF ma jakieś problemy choć o tym nie jest głosno . Natomiast głośniej jest o jakichś hotah itp . Za tą kasę to lepiej już majac na uwadze przypadłości matryc kupić D300s . Nie namawiam do hakerstwa ale CS5 Camera Raw tak wyczyści ziarno samoistnie , że efekty będą podobne - zero ziarna jedynie bardzo wysokie czułosci nie do uzyskania (powyżej 6400)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Natomiast głośniej jest o jakichś hotah itp


http://nikoneurope-en.cus...tail/a_id/48160

Wypuszczono juz poprawke firmwaru usuwajaca owe.

Cytat
Za tą kasę to lepiej już majac na uwadze przypadłości matryc kupić D300s .


No chyba raczej nie za "ta kase".
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
No D300s już widziałem na którejś aukcji nowe za 4500 czy 4400zł . To cena podobna do ceny D7000

[ Dodano: 2010-12-30, 15:15 ]
W przypadku Nikona większa ilośc pikseli ma sens . Obiektywy takie jak 16-85 czy 70-300VR (tanie) potrafią wyzyskać większą ilośc pikseli . Ale czy to aż takie ważne

[ Dodano: 2010-12-30, 15:19 ]
Jeśli jednak poprawę hotów uzyskuje się przez mapowanie czy inny upgrade to rzeczywista ostrość zdjęć po takim uszlachetnianiu może budzić wątpliwości

[ Dodano: 2010-12-30, 15:22 ]
Stare matryce Nikonowskie 12 to megowe ma wielu moich znajomych i nie widziałem u nich hotów zreszta u siebie też nie . Jestem mile zaskoczony ta matrycą nie wymieniłbym jej za hotującą , podkręcaną w programach odszumiajacych 16tkę
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Sorry za ot, ale nie ma nigdzie wątku z D3100

Z lekka mnie zaskoczyło, rzecz jasna na plus :shock: :-D

http://www.kenrockwell.co...9-iso/index.htm
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie chce cie rozczarowac, ale Kenowi nie ufam za grosz. Jutro strzele porownanie z D3 na 35/1.8 vs 50/1.8 i zobaczymy :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
o ile dobrze widziałem to strzelał w JPG czy li to jest hard S-F i to bliżej F niż S
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
http://www.optyczne.pl/15...ikon_D7000.html
Test jak test, ale dyskusja pod nim... :-) Pentaksiarze są wszędzie. :-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
sculptor napisał/a:
Test jak test


Jak każdy tekst na optycznych, udowadnia, że C50d jest wiecznie żywy. Właściwie nie wiele więcej się z niego dowiedziałem.

Ale widać, że zależy im na ilości odwiedzin bo napisali:

"Takie porównanie Nikona D7000 do najnowszego Pentaksa K-5, pokazuje lepszą jakość zdjęć u tego drugiego. Różnice w poziomie szumu widać już na ISO 100, a na ISO 1600 Pentax K-5 nokautuje Nikona D7000."

Ciekawe tylko kiedy ktoś to zauważy i rozpęta się wojna :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Hasło Pentax K-5 nokautuje Nikona D7000 to rzuciło mi się od razu pomimo, że testu praktycznie nie czytałem a tylko po łebkach przeglądnąłem "wykresiki".
Co się porobiło... :lol: Jakich czasów żeśmy dożyli... :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To nokautowanie też mile połechtało moją próżność, ale z drugiej strony coś chyba nie tak z testem. Przecież k-5 i d7000 mają tę samą matrycę, czy możliwe są więc tak duże różnice w dawanym obrazku? Wątpię.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Sie nie cieszcie za wcześnie. W teście K-5 napiszą: "Nie wiemy co i jak ale Pentax grzebie w ..., no bo skąd taka różnica? My tego nie tolerujemy!!!" :-P :mrgreen:
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Najśmieszniejsze jest to, że według optycznych, nie ma znaczącej przewagi D7000 nad C50D na polu dynamiki :roll:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Benek napisał/a:
Wątpię


Ja też wątpię. Ale u nich nokaut to pewnie nawet 0.01 czegoś tam. Wcześniej nikony tak nokautowały pentaksa.

[ Dodano: 2011-03-28, 21:08 ]
Yura napisał/a:
Najśmieszniejsze jest to, że według optycznych, nie ma znaczącej przewagi D7000 nad C50D na polu dynamiki


Ba. A nawet jest nieznacznie gorzej ;-)

"Wynik Nikona D7000 jest trochę lepszy od Sony A580, zdecydowanie lepszy od Canona 60D i ciut gorszy od nieobecnego już na rynku Canona 50D"

Po prostu C50d jest standardem a wszelkie odchyłki, nieważne w którą stronę to jednak odchyłki.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Coś mi się wydaje, że test K-5 będzie w tym tygodniu... :-P Będzie się działo! :-)
Jest Pentax, są komentarze!! :mrgreen: :lol:
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
A czym my się przejmujemy? Że mamy lepsze aparaty, czy jak?
Każdy z nas tutaj wie, że Pentaxy są lepsze, nie ma kłopotu z obiektywami, użytkownicy pomagają sobie nawzajem. To się liczy, a nie testy!

Mnie osobiście bawi, jak jakiś "kanonier" wybrzydza na subtelne ziarenko K-5 powyżej ISO6400. A ja się takiego pytam: Jakie masz ziarno na wysokich czułościach? I odpowiedź jest zawsze: "Nie robię wyżej niż 1600!" ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
astal napisał/a:
Każdy z nas tutaj wie, że Pentaxy są lepsze


Nie rozpędzaj się :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
astal napisał/a:
A czym my się przejmujemy?

A kto pisze, że się przejmujemy? ;-)


astal napisał/a:
nie ma kłopotu z obiektywami

Zależy jakimi. ;-)


astal napisał/a:
A ja się takiego pytam: Jakie masz ziarno na wysokich czułościach?

Uważaj, żeby Ci się nie zapytał: "a jakie Ty masz zdjęcia na tych wysokich i niskich czułościach?" :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://forum.nikoniarze.p...163729&page=436
i wiele stron wcześniej - problem tego aparatu jest chyba dużo większy niż w K-5 :roll:
Nie zazdroszczę ludziom którzy kupili puszkę i teraz AF płata im takie psikusy
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Zastanawia mnie, dlaczego "opacznym" nie wyszły te błędy AFu. Mam też nieodparte wrażenie, że "opaczni" celowo zwlekali z testami D7000 i K-5, żeby Nikon i Pentax uporały się z problemami, jakie im wyszły na początku. Okazało się, że Pentax sobie poradził a Nikon nie koniecznie... no ale jak tu źle o Nikonie napisać w teście... :roll: A może po prostu mieli dobry egzemplarz D7000? Ciekawe jaki egzemplarz będą mieć K-5... :-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
sculptor napisał/a:
Ciekawe jaki egzemplarz będą mieć K-5...


Ja ich nie podejrzewam o złą wolę.
Moim zdaniem są tylko dwa problemy.
1) Jak każdy człowiek mają swoje upodobania i siłą rzeczy jeden system znają i traktują lepiej od drugiego;
2) Zła/przestarzała metoda pomiarów. Tak jakby jadąc na rowerze i patrząc na jego licznik mierzyć prędkość samochodu. Działa precyzyjnie ale tylko do momentu, w którym samochód nie zacznie szybciej jechać niż rowerzysta jest w stanie rozpędzić swój rower.
Świat idzie do przodu a oni tylko dcraw i dcraw ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach