GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
a ja mam prośbę aby ktoś zrobił zestawienie K-5 II vs K-5 IIs
takie za i przeciw aby wydać/zaoszczędzić dodatkowe kilkaset złotych
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Różnica tylko w obecności/braku filtra AA na matrycy. na poprzedniej stronie było podlinkowane http://www.pentaxforums.c...troduction.html
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
Ciekawe dlaczego aż tak duża różnica w cenie.
W sumie ten K-5IIs jest nieco wybrakowany ;-)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
plwk napisał/a:
Różnica tylko w obecności/braku filtra AA na matrycy. na poprzedniej stronie było podlinkowane http://www.pentaxforums.c...troduction.html

nic mi to nie wyjaśnia
bardziej mi chodzi o wady i zalety filtru AA

[ Dodano: 2012-11-07, 20:31 ]
maarten, różnica jest większa, porównujesz body z kitem do ceny samego body
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z filtrem AA obraz jest miększy, bez filtra na drobnych regularnych strukturach, np odzieży, może powstawać mora.
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
GeloPa, na 5 stronie tego tematu znajdziesz wyjaśnienie i też link z porównaniem jakości fotek.
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
GeloPa, zdjęcia i opis sugerują, że K-5 IIs nie jest z obiektywem.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
maarten, a K-5 II jest z kitem
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
GeloPa, linki, które podałem, prowadzą do samego body. Jest tam jeszcze K-5 II z 18-55 WR, wówczas cena topnieje do niespełna 500 PLN w stosunku do body K-5 IIs, ale nadal nie rozumiem tak dużej różnicy w stosunku do "wybrakowanego" aparatu. Widać ostrość się ceni ;-)
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
jak dla mnie to duże ryzyko, ten "S".

PJ
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obawa o morę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdzieś tu były (albo widziałem gdzie indziej ale nie pamiętam) sample pokazujące, że w IIs jest to "problem" na poziomie 1:1 ale nie na poziomie odbitki czy wielkości do pokazania w internecie.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
espresso, nie to, żebym nie był ryzykantem ;) Obawa jest, bo jednak do ludzi też często strzelam, jednak za ESKĄ przemawia to, że wolę landszafty.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W 2013 będzie następca K5 IIs z 24 MP i osiągi będą identyczne jak z IIs tyle że bez mory..
 

haken  Dołączył: 21 Lip 2009
k5ii pierwsze wrazenia
1. Autofokus dziala po ciemku. Nie za szybko, ale lapie ostrosc i czesto w ogole nie doostrza.
2. Tylny ekran przypomina mi ten z Iphona. Jest wyrazniejszy i bardziej kontrastowy - ale bez jakiej megaroznicy. Musze sprawdzic w swietle dziennym.
3. Teraz porownujac do k7 ktora kiedys mialem - wydaje mi sie ze lepiej dzialaja przyciski, pokretla i dzwignie. Jest fajny klik ze tak powiem.
4. Jest tez nowy pasek ktory tragicznie przypomina ten z Canona, czerwone paski i bialy napis PENTAX
5. Elektroniczna poziomica dziala idealnie. Ta w mojej k7 miala od nowosci odchyl 3 kreski.

Podsumowujac - prawie zero roznic w stosunku do k5;) Dla mnie wazny jedynie przeskok na genialna matryce Sony z samsungowej w k7.

 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
haken, gratuluje zakupu nowego sprzetu :-D

Wczesniej nie odczules przeskoku z K-7 na K-01, ze zdecydowales sie kupic K-5II? Chyba, ze obecnosc lusterka zdecydowala :-B
 

haken  Dołączył: 21 Lip 2009
K-01 byl dla zony. Jak zauwazylem co wyprawia jego matryca to przestalem korzystac z k7...
Ale do ISO 400 nie widac bylo roznicy szczerze mowiac.
 

haken  Dołączył: 21 Lip 2009
@espresso: racja. W Lightroomie dalo sie pieknie wyciagac szczegoly z cieni dla k-01. W k-7 byla raczej czern upstrzona niebieskimi kropkami:)

Mimo wszystko k-7 tomoja pierwsza lustrzanka i bardzo ja polubilem. Jakby dopasowana do mojej reki. I chwala ze jej nastepcy do tej pory nie zmienili body, tylko to co w srodku. Plus dodatkowo jak przynioslem k5 ze sklepu wczoraj to zonie powiedzialem ze k-7 wrocila z czyszczenia. I nie ma szans ze sie polapie chyba ze doniesiecie. Jestem zlym mezem :evil:
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
haken napisał/a:
jak przynioslem k5 ze sklepu wczoraj to zonie powiedzialem ze k-7 wrocila z czyszczenia. I nie ma szans ze sie polapie chyba ze doniesiecie. Jestem zlym mezem

po polskiemu to się "pantoflarz" nazywa :-P :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach