Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
gajos007 napisał/a:
z czaiłem się na (za przeproszeniem) sony...ale jak dostałem w łapy to powiedziałem NIE!!! jak będę chciał plastik to sobie żołnierzyki w kiosku kupie
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
 
Samp napisał/a:
aaa, faktycznie...
przez tę siostrę nie zwróciłem uwagi na avatar!

A kysz!
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
perl napisał/a:
plwk napisał/a:
DA L ma plastikowy bagnet i nie ma QSF
Na L-kach Pentaxa brakuje rowniez skali odleglosci.
Jest to najnizsza seria obiektywow Pentaksa, o bardzo zblizonej jakosci do L-ek Canona
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Z wątku powitalnego:

zorzyk napisał/a:
misiek1238 napisał/a:
Mam nadzieję, że forum to będzie dla mnie kopalnią (...)
... a po szychcie będziemy spotykać na małym z pianką ;-) :lol: Cześć i baw się dobrze :-B
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
a_czacha napisał/a:
Papucie mogą jednak okazać się niepraktyczne, ze względu głównie na gabaryty i czasem zapach. Poza tym słyszałem, że niektórzy używają kart np w kościele. Nie wiem jak by przyjęto wyjęcie papucia z torby i fotografowanie go w takim wnętrzu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ubeuszek napisał/a:
Powiesiłem sobie na ścianie 40 swoich zdjęć w rozmiarach od 10x15 do 15x21.
Stanąłem. Patrze, patrze. Pomyślałem "to wszystko moje!" i mi się ciepło zrobiło. :mrgreen:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
oc napisał/a:
Wniosek jest taki. Jeśli będę potrzebował kupić przez alledrogo 959 obiektywów powinienem wybrać canona, a jeśli wystarczy 246 to mogę śmiało brać pentaxa.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
opiszon napisał/a:
Eldred napisał/a:
Dobra skończmy ten głupi OT. ;-)
powiedzał Eldred zaczynając drugi, jeszcze głupszy :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w opisie wrażeń z macania k200d
Farin napisał/a:
no i jak dla mnie troszkę za luźno chodzi pierścień od manualnego autofokusa


[ Dodano: 2009-01-29, 14:42 ]
a Ci delikwenci zdecydowanie macali co innego niż k200d :-P
peterkki napisał/a:
Jak już wszyscy pokazują swoje ptaki to i ja się pobawię
alekw napisał/a:
Tez mam ptaka,
Enzo napisał/a:
Ja mam dziewczynę z ptaszkiem.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
Dla mnie wygrywa Zdano za totalny brak szacunku dla koloru zielonego.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
cytat dotyczy sprzedanego Pentaxa MX (stan idealny) na allegro za 10zł :lol:

thrackan napisał/a:
Czyli raczej fart na poziomie megahejta combo z orzeszkami. Kupno aparatu za ok. 1/20 wartości. Zauważyłem tę aukcję jakieś dwie godziny po zakończeniu. Tak sobie plułem w brodę za spóźnienie, że doznałem odwodnienia.


:lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mex napisał/a:
Do anala:
SMC-M f1,7 czy SMC-M f2
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Dav77 napisał/a:
klejna sprawa, to jak to cudo działa. wcześniej miałem minolte 505si super i tu dopinałem obiektyw i już, a tu.... niby 80-200 a zbliżenia brak!!! obraz stoi w miejscu a przesuwając pierścienie zmienia się ostrość ! hmm....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dezz napisał/a:
Po miesiącu poszukiwań i nieprzespanych nocy spędzonych na porównywaniu K20d i 40d
okazalo że mój sentyment do Pentaxa jest mocniejszy niż zdrowy rozum
zostaje z Pentaxem..
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak napisał/a:
Żaba napisał/a:
sprowadzą na cię straszną klątwę pleśni przedniej soczewki!
ojej to cos z ptakiem ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
alkos, jak pakujesz? I nie chodzi mi o brzuszki :-)

Fafniak napisał/a:
eeee w sreberka ? :mrgreen: :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Arti napisał/a:
300 też możesz, jak chcesz... miałem kiedyś jeszcze z Zenitem tego Jupitera co masz w stopce.. Odcina jak głupi, czasem tylko nie studio, ale plener może być za mały.
Kumpel kiedyś robił 300 zdjęcie dziewczyny na motorze.. Fajnie wyszło... tylko strasznie ciasny kadr, las mu się skończył i nie mógł się cofnać.
 

sTaHCu  Dołączył: 08 Cze 2008
matb napisał/a:
Na tej zasadzie co obiektywy bezstykowe to cyfrówki Pentaxa obsługują też słoiki po korniszonach i tekturową rolkę po papierze toaletowym z doklejoną szybką.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wybrane cytaty z postów pewnego użytkownika (pisownia oryginalna zachowana). Dedykowane Arti'emu

Cytat
Chodzi o to przyjacielu z forum że ... , chciałbym ustawić tak aby było ostre jak rzyleta a niestety tak nie jest.. i ta abbetacja chromatyczna... robiłem dzisiaj zdjęcie psu.. jak był przy oknie świeciło słońce i niestety abberacja dostała sie do oka pieska...


Cytat
Zanim zaczne pisać swoje zdanie na temat zdjęc przytoczę coś:
"Słomy w oku nie widzisz a igłę u człowieka zobaczysz ", wiem wiem to nie było tak ale nie pamiętam oryginału wiec stworzyłem swój.


Cytat
Żeby nie było niedomówień jak już ktoś wspomniał - jestem dumny z tych zdjęć i są w pełni świadome i taki efekt chciałem osiągnać je robiąc , są wyselekcjonowane jak owoce jogobeli.


Cytat
Przypięty do muru z nożami mnie przyparliście do ściany, widzę że nie mam szans.


Cytat
NIE, mi chodziło o fotografowaniu np twarzy z opóźnieniem migawki kilka sekund z równoczesnym zoomowaniem aby zrobić efekt dynamiki jak juz pisałem ale w sensie ze ta głowa chce wyjść ze zdjęcia...


Cytat
pawelek-79 napisał/a:

19 - nie wiem co to.


A to tylko moja mama zdjęcie było rozmazane i chciałem je wyrzucić, ale wrzuciłem je do corel paint shop pro x2 i wyszło mi takie coś ... ducha w otchłani.. czy może coś w otchłani, bo tak bym to zdjęcie nazwał.


Cytat
pawelek-79 napisał/a:

Kompletnie nic nie widzę w takich zdjęciach. Co ono przedstawia? Czym ma zaciekawić?
(wiem, że przedstawia maszt, ale po co?)


Np to że świat jest geometryczny?


Cytat
No ok ok chodziłem pytałem się.. często gęsto słysze odpowiedz juz nie prowadzimy, nie opłaca się , a co to jest ? ..... Ziarenko we mnie zaczęło się tworzyć , ziarno niepokoju czy aby na pewno dobrze chce ?


Cytat
Podziękuj swojej matce że cię urodziła
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
thrackan napisał/a:
Piękno filmu tkwi w tym, że na jego powierzchnię pada foton, który wcześniej "dotykał" obiektu fotografowanego. Odbił się od modelki/modela. A potem dotarł do emulsji na błonie i jej przekazał swoją energię. I pozostawił konkretny ślad. To prawie jak posiadanie fizycznej pamiątki - kamyka zabranego z plaży, zegarka po dziadku itp.

A cyfra? Trafi sobie foton na matrycę, poleci do przetwornika i szukaj wiatru w polu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach