jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wygląda na to, że K20D będzie uderzał wyżej niż następca D80 i będzie miał bliżej do D300, niż K10D miał do D200...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
niż K10D miał do D200...


Dla mnie K10 JEST odpowiednikiem D200...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
alkos napisał/a:
jaad75 napisał/a:
niż K10D miał do D200...


Dla mnie K10 JEST odpowiednikiem D200...

No to K20D będzie tym bardziej odpowiednikiem D300... ;-)
A mówiąc serio, to dla mnie K10D jest gdzieś pomiędzy D200, a D80...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
A mówiąc serio, to dla mnie K10D jest gdzieś pomiędzy D200, a D80...


Czemu?
 
pdf100  Dołączył: 29 Gru 2007
np. prędkość "strzelania" fotek...

[ Dodano: 2007-12-31, 20:35 ]
1/8000
jego wbudowana lampa błyskowa...
waga i jakość wykonania...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pdf100 napisał/a:
np. prędkość "strzelania" fotek...
No tak......To jest wyznacznik klasy aparatu.
pdf100 napisał/a:
waga i jakość wykonania...
Znaczy cięższy lepszy, czy gorszy ? Do jakości nie mam zastrzeżeń.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mi w D200 podoba sie ksztalt. Wysoki (palec nie ucieka) i waski. Kadyszka to taka pokraka troche ;-)
 
pdf100  Dołączył: 29 Gru 2007
wiesz...
pentax k10d jest (w wykonaniu) bardzo blisko
D200,

widziałem reporterów z D200 ale z K10D jeszcze nigdy...
i podejrzewam że to przez jego tryb seryjny...
3 kl/s może nam (amatorom) wystarcza, ale dla
PRO to już może być za mało...

[ Dodano: 2007-12-31, 20:48 ]
Cytat

Mi w D200 podoba sie ksztalt. Wysoki (palec nie ucieka) i waski.p


wiesz,
nie miałem możliwości "wymacać"
D200 ale K10D (jak dla mnie) jest naprawdę ładny...
:-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kiedyś zapytałem na CyberFoto o porównanie d200 i k10d i strasznie na mnie naskoczono że k10d to aparat klasy d80 a nie d200.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
Kiedyś zapytałem na CyberFoto o porównanie d200 i k10d i strasznie na mnie naskoczono że k10d to aparat klasy d80 a nie d200.

O mamo.... :shock: Jakiez to ma znaczenie? :roll:
 
pusio22
[Usunięty]
zorzyk napisał/a:
pusio22, avatarek musi być niemigotliwy! :evil:

Ja jestem bardzo przyjaznie nastawionym starszym panem, czy jezeli nazwimy, ze avatar rusza sie a nie mogocze to moze byc?
jaad75 napisał/a:
Tylko kto kupuje w Best Buy, czy CompUSA?!? To nie są miejsca do których ludzie przychodzą mając zamiar kupić lustrzankę...

Nie bardzo rozumiem. Jezeli chodzi o fabrycznie nowy aparat fotograficzny, z gwarancja producenta, bez szkiel - jezeli cena jest odpowiednia to dlaczego tam nie mozna pojsc. Ja kupilem cyfrowke bez wychodzenia z domu. Kupilem w miejscu, gdzie nie ma sklepu a jest magazyn gdzie procesuje sie ordery i wysyla. Nie sadze abym naruszyl tym jakies niepisane prawa i czy zasady kupowania sprzetu fotograficznego.
Pentax converter A 2X-S, Promaster 28-300XR LD Aspherical AF Zoom, Promaster LD 28-200 zoom AF i inne szkla kupilem na ebay, polowa fabrycznie nowa od sprawdzonych sprzedawcow, a inne szkla kupie w sklepie, ktory specjalizuje sie w nikonie, canonie i Pentaxie. Poniewaz jestem poczatkujacym w fotografii wiec to jest miejsce dla mnie, poniewaz jest to maly sklep, ktorego wlascicielami sa dwaj starsi panowie, ktorzy nawet jak nie chce sie nic kupic chetnie porozmawiaja i doradza. Jest tam tez mozliwosc negocjacji cen, zwlaszcza na obiektywy. Wracajac do Best Buy i CompUSA czy innych sklepow sieciowych to oczywiscie jezeli ktos jest w fotgrafii dobry to tam prawdopodobnie pojdzie aby kupic karte pamieci czy baterie a nie osprzet. Ale ja piszac o Pentaxie w usa mialem na mysli to, ze dziwne jest, ze w miejscach wlasnie takich, gdzie przewalaja sie tlumy ludzi ogladajacych i kupujacych nie ma w ekspozycji nic do pentaxa, dlatego te nazwy przytoczylem
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan, żadnego ale chciałem tylko pokazać że według wielu osób k10d jest aparatem klasy d80 czy Canona 30d
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pdf100 napisał/a:
widziałem reporterów z D200 ale z K10D jeszcze nigdy...
i podejrzewam że to przez jego tryb seryjny...
3 kl/s może nam (amatorom) wystarcza, ale dla
PRO to już może być za mało...
Brak mi słów. Szybkość najważniejsza.
Nie przeczę, że Nikon D200 to świetny sprzęt, ale szybkość AF i szybkostrzelność nie jest jedynym wyznacznikiem klasy sprzętu.
Za to ja widziałem od groma fotoreporterów z Canonami i jednego z Nikonem.
pusio22 napisał/a:
Ale ja piszac o Pentaxie w usa mialem na mysli to, ze dziwne jest, ze w miejscach wlasnie takich, gdzie przewalaja sie tlumy ludzi ogladajacych i kupujacych nie ma w ekspozycji nic do pentaxa, dlatego te nazwy przytoczylem
O tym to już wiadomo od dość dawna. Taka specyfika systemu. Nie wiem czy dobra.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
żadnego ale chciałem tylko pokazać że według wielu osób k10d jest aparatem klasy d80 czy Canona 30d

Wiem, tylko sie dziwie tym ludziom :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
Wiem, tylko sie dziwie tym ludziom :roll:
a ja nie nie :-P mnie tam jest obojętne :-P Ważne że dla mnie jest dobry i spełnia wszystkie moje wymagania :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
a ja nie nie mnie tam jest obojętne Ważne że dla mnie jest dobry i spełnia wszystkie moje wymagania

Ty juz cos piles :-P
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Hmm... pewnie to przez wchłonięte wino, ale nagle zamarzyła mi się taktyka Pentaxa, żeby wprowadził jako alternatywę K20D dla reporterów (może nawet jako specjalną edycję, zamiast zmiany kolorków jak w Grand Prix) pancerną odmianę, w sensie obudowy ze stopów metali (magnez, aluminium, tytan). Byłby większy z tego pożytek, niż ze zmienionego koloru gripa. Może reporterzy też by się skusili :) Jednak metal w obudowie to inny komfort użytkowania... Chociaż jestem tylko studentem, to byłbym skłonny dopłacić ok. 800-1200 zł za taki bajer (co dla mnie oznacza 1-2 miesiące pracy)... Piszę te słowa z laptopa IBMa z tytanową pokrywą matrycy, która skasowała kasownik w warszawskim autobusie.... ;-) :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan, nie zaprzeczę :-P

Uwielbiam Black tower bardzo fajne winko zwłaszcza do serka brie :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pusio22 napisał/a:
ze avatar rusza sie a nie mogocze to moze byc?
Sorry, nie może. Nie rusza i nie migocze. Kawę za to mógłby zrobić ;-)

PS. O mojej przyjazności mogę Cię zapewnić, a do młodzików też się nie zaliczam (chyba, że mentalnie ;-) ). Pozdrawiam noworocznie :mrgreen: :-B
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
samp napisał/a:

Wysłany: 2007-12-24, 08:19
Ja myślę, że (K10D) trzeba jeszcze szybkości - więcej klatek na sekundę.
Nie wiem dlaczego, ale ten parametr tak wszystkich rajcuje, że stał się głównym kryterium "profesjonalizmu" aparatu...


argawen napisał/a:

Brak mi słów. Szybkość najważniejsza.
Nie przeczę, że Nikon D200 to świetny sprzęt, ale szybkość AF i szybkostrzelność nie jest jedynym wyznacznikiem klasy sprzętu.


hehe...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach