WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Melisa, niedługo będziesz miała problem z podwójną stabilizacją z głowy - Sigma zapowiedziała, że teraz wersja 17-50/2.8 do Pentaksa i Sony będzie bez stabilizacji.

Ta sigma z tego co pamiętam miała problem z P-TTLem, jeżeli chcesz używać z lampą systemową, ale to już może nieaktualne.

Sigma 50-150/2.8 II niestety nie jest już produkowana. Jeżeli zdecydujesz się na Canona lub Nikona masz do wyboru między nową Sigmą 50-150/2.8 OS (ta jest już dość sporawa - wielkości 70-200/4L) lub Tokiną 50-135/2.8, która niestety ta nie ma silnika ultradźwiękowego i upierdliwy dla mnie mechanizm przestawiania na MF, ale powinna być tańsza.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
espresso napisał/a:
Jesli do tego dołożysz kataklizm w Japoni + powodzie w Tajlandii (gdzie wiekszość sprzętu powstaje) + kiepski kurs jena + kryzys na świecie = cena


W dodatku japoński sprzęt może być napromieniowany, nie mówiąc o piachu po powodzi :shock:
... na szczęście pentaxy robią w Vietnamie ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ostatnoi dosc czesto tez do glowy przychodzi mi mysl o zakupie jakiegos zoomu
no i jest dylemat.. wiadomo ze na dzien dzisiejszy pentax nie ma FF wiec lepszym zakupem bedzie 17-50/16-50.. ale co jak za chwile wyjdzie FF :P
wtedy wymiana na 24-70...
a moze tak odrazu sie zdecydowac na nowa sigme 24-70/2.8?
dolny zakres mam pokryty przez sigme 10-20, pozniej by bylo wlasnie 24-70...
to chyba nie jest glupie rozwiazanie ?
oczywiscie wszystko ma sie sprawdzic na chalturkach ;P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Mi by brakowało pomiędzy 20 a 24mm, bo akurat do 35mm zwykle najczęściej używam.

A o małoobrazkowca zacznij się martwić jak go pokażą na targach, wówczas będziesz miał kilka lat na uzbieranie funduszy na szklarnię - patrz 645d ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
paradziqs, trudno mi coś poradzić - ja nie mam obiektywów kryjących format 135, nie dlatego, że pentaks nie ma takiego aparatu, ale mam pentaksa bo mi zależało na tych 16 mm w rozmiarze aps-c właśnie - canon i nikon ma 15/16 mm tylko w spacerzoomach. Ewentualnie tokina 16-50/2.8.

Używałem przez chwile duetu 10-24 + 50-150, ale u mnie (dokumentowanie imprez i innych wydarzeń) to się nie sprawdzało, jeśli chodzi o wygodę. Choć trzeba przyznać, że kiepski AF i zmienne światło tamrona w tym nie pomagało. W każdym razie wróciłem do standardowego zooma akurat 16-45/4 w moim przypadku :-)
 
chetman  Dołączył: 02 Lut 2012
Przepraszam, jeśli w niewłaściwym wątku się wpisałem...
Zamówiłem Pentax DA* 16-50/2.8 ED AL (IF) SDM.
Gdzie fizycznie sprawdzić nr seryjny?
Których nr seryjnych unikać?
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Na złotym pasku,przy końcu pierścienia zooma.Ponoć,unikać poniżej 902...na początku,ale reguły jakiejś nie ma...z tego co czytałem ;-) .Jak kupujesz nowy,to prawdopodobieństwo kupienia felernego...to pech ;-) .
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Unikaj serii 901xxxxxxxxx.
Ja mam egzemplarz z serii 903 - żadnych problemów.
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
espresso napisał/a:
ozumiem że korzystasz z F2,8?


Często. Z efektów jestem zadowolony. Dla mnie jest wystarczająco ostro.
 

Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
Ja właśnie stoję przed wyborem jasnego zooma i padło na da* albo sigme 17-50 os hsm. Szkło jest mi potrzebne głownie do chałtury. Skłaniam się bardziej ku sigmie ze względu na silnik i podobno jest ostrzejsza ale z drugiej strony gwiazdka to gwiazdka ;-) Może ktoś rozwieje moje wątpliwości.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Wichura, mam ten sam dylemat co ty.. ale raczej w kwestii sigma 17-50 czy 24-70 ;) gwiazdki w ogle nie biore pod uwage.. jednak 3 (czy nawet 5) lat gwarancji.. + lepsza jakosc optyczna..
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
espresso, no wlasnie!!! Tamron powinien o cos takiego zadbac.. w kwestii jakosc/cena napewno jest obecnie numer 1, tyle ze na takich chalturkach to kwestia ciszy (mowie o kosciele) jest sprawa dosc wazna.. ja to widze tak:
mam sigme 10-20/3.5 zapieta na jednym body, i sigme 24-70/2.8 na drugim i mam zalatwiony bardzo duzy zakres...
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
paradziqs napisał/a:
mam sigme 10-20/3.5 zapieta na jednym body, i sigme 24-70/2.8 na drugim i mam zalatwiony bardzo duzy zakres...


no i byłoby idelanie ;-)

miałem kiedyś T28-75 i było bardzo dobrze, ale zachciało mi się zmian => T17-50...
żałuję tej zamiany - nie czułem się w tych ogniskowych...
Teraz mam S24-70/2.8 Macro. Wielkie to i ciężkie :-P , na 2.8 może bardziej miękkie od Tamrona ale tragedii nie ma. Gdybym mógł wziąłbym S24-70/2.8 HSM która optycznie jest lepsza od poprzedniczki no i mniejsza :!:
A jeśli chodzi o hałas... to starsza wersja wcale nie jest taka głośna ;-) Tamron wiercił głośniej :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Śrubokręty to jeszcze nic - wbudowane silniki tamrona i sigmy (nie HSM) to dopiero wiertarki :evilsmile:

Wracając do sigmy 17-50/2.8: nie wiecie może czy jej problemy z P-TTLem są wciąż aktualne (mam na myśli inne korpusy niż K-5)?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
espresso napisał/a:
Promocja111 napisał/a:
Z efektów jestem zadowolony.
Zapewne masz jedna z nielicznych gwiazdek z serii limited ;-)

ja mam drugą :-P jedyne do czego się mogę przyczepić, to relatywnie wolny AF. Ostrość na 2,8 jest bdb, mimo, że to szkło z pierwszej "felernej" serii...
Wichura napisał/a:
gwiazdka to gwiazdka
8-)
paradziqs napisał/a:
w kwestii sigma 17-50 czy 24-70
A dla mnie na APSC zakres 24-70 nie wydaje się wygodny. Po prostu za często szybkiego potrzebuję przejścia od szerokiego kąta, do średnich ogniskowych. Stąd wolę 16(17)-50 + krótkie tele potretowe, niż 10-20 + 24-70. Pierwszy zestaw jest dla mnie poręczniejszy. Ale oczywiście wszystko kwestia nawyków. Mimo to uważam S 24-70 HSM za jeden z najlepszych jasnych zoomów, włączając w to L-ki, *-dki, Nikorry i co tam jeszcze - ale najfajniejsza jest na fufu... ja miałem ją z 5d.
WuWu84 napisał/a:
Wracając do sigmy 17-50/2.8: nie wiecie może czy jej problemy z P-TTLem są wciąż aktualne (mam na myśli inne korpusy niż K-5)?
Też jestem b. ciekaw, zwłaszcza, że ja też zgłaszałem te problemy (to były początki K-5)...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Zapewne masz jedna z nielicznych gwiazdek z serii limited

Ty złośniku :mrgreen:
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
MacRayers, a jak tam Twoja gwiazdka? ;-)
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
espresso, potwierdzam :evilsmile:

ja również miałem okazję ją sprawdzać :-P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Nieśmiało potwierdzam istnienie większej ilości da*16-50 w wersji limited, sam też taką posiadam :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Dla mnie jakość jest prawie doskonała, co sprawia, że jestem bardzo zadowolony (no, może poza wagą...). Mi to wystarcza, nie będę nic nikomu udowadniał :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach