foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83 napisał/a:
foto, pewnie masz limitowaną wersję ;-)

Zgrywus z Ciebie. O AF to chodzi mi o plener i portret sportu nie fotografuję. Pozdrawiam ;-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
foto, no ja przecież widzę co fotografujesz :-P i AF Ci trafia :-)
Jak się nie mają do czego przyczepić to zawsze czepiają się AF, no jeszcze braku obiektywów i ich ceny :roll:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ale jedno dobrze napisali - to co mi bardzo przeszkadza gdyż używam tylko punktu centralnego i w razie potrzeby przekadrowuję - podświetlanie punktu af. punkt centralny powinien podświetlać się od razu po naciśnięciu spustu i potem po złapaniu ostrości. Chyba tak jest w K-3, gdzie na dodatek jest on dużo lepiej widoczny. A w K-1 dodatkowo ramka punktu jest cieniutka i słabo ja widać
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
czarne to takie..... kobiece :roll:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
eR Gie napisał/a:
czarne to takie..... kobiece :roll:

Tak, bo wyszczupla. ;-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Marek napisał/a:
Tak, bo wyszczupla.
teraz wiadomo dlaczego inni producenci cyfrówek nie robią innych kolorów :-P
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
dokładnie, tylko srebrne są męskie :mrgreen:
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
teraz wszyscy będą chcieli mieć srebrnego pentaksa, K-70 będzie się dobrze sprzedawał :-P
 
fides  Dołączył: 21 Cze 2016
ZbyszekB napisał/a:
Dla Ciebie też nie, bo nie jest srebrna. :-P


w rogalinie kolor nie ma znaczenia.

eR Gie napisał/a:
czarne to takie..... kobiece :roll:


czarne kradnie ;)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
właśnie go odebrałem mam pytanko czy wam tez coś w środku się przesuwa, w sensie gdy przekręcam aparat na boki coś w nim się rusza tez tak macie czy coś jest uszkodzone
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
adriano210 napisał/a:
właśnie go odebrałem mam pytanko czy wam tez coś w środku się przesuwa, w sensie gdy przekręcam aparat na boki coś w nim się rusza tez tak macie czy coś jest uszkodzone


Też myślałem, że jest coś uszkodzone a to stabilizację słyszysz. W APS-C też to jest tylko mniejsza matryca i przesunięcia cichsze i krótsze.
Pozdrawiam ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso, wszystko powszednieje, i k-1 też. ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał/a:
Może nie dostrzegłem, ale być może ktoś dostrzegł w jakiejś galerii zdjęcia wskazujące na szczególne właściwości obrazków z K1. Głównie takie które z matrycy APS-C nie miały by określonych zalet/cech/dobrodziejstw. Być może są nawet takie których powstanie jest możliwe wyłącznie na K1?
ps.
Mam wrażenie iż ciśnienie związane z K1 tak powoli się rozeszło i nie ma szczególnych euforii u posiadaczy. Może są ale ja jakoś nie dostrzegam...


Marku K1 i korpus APS-C dobrze się uzupełniają.
Piszę to w porównaniu z moim K-5IIs który uważam za świetny.
W gorszych warunkach oświetleniowych korzystam z K-1 , lepiej kontroluje szumy i matrycę jest ciężko złamać pod tym względem. Z RAWEM można zrobić prawie wszystko a na pewno bardzo dużo. Limitedy 31, 43, 77 precyzyjniej odwzorowują szczegóły i ostrość na FF - widać to szczególnie jak powiększy się zdjęcie. Powiem tak. dobrze mieć FF i APS-C
Według mnie dobry zestaw w plener to np: K-1 + 24-70 i K-5IIs + 100-300
;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał
Ponadto nieco użytkowników spragnionych FF wyemigrowało.

Znam dwóch z systemu N co porzucili N i zakupili K-1
Jeden znajomy z C też mocno myśli o K-1
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
Dobry pomysł, aczkolwiek dodał bym jeszcze 15-30 oraz tak na wszelki wypadek jakiegoś analoga. Tylko że chyba trudno będzie podpiąć 15-30 do analoga.

A co takiego zrobiłby 15-30 na analogu, czego nie zrobi na K-1 :?:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał:
Ryszard napisał/a:
A co takiego zrobiłby 15-30 na analogu, czego nie zrobi na K-1
Poniekąd trudne pytanie... ale, do analoga włożę Velvię 50, a potem rzutnik.... nie wiem czy wiesz o czym piszę? Albo jakiś odpowiedni film b&w i stosownie do oczekiwań go wymoczę...

Marku, czyżby chodziło Ci o to, że jak założysz Limiteda np. 31 to na rzutniku będzie taki obrazek że sandały spadną a na 15-30 tylko się paski w sandałach odepną ???
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Orientujecie się może czy LR6 wersja pudełkowa która nie ma uaktualnień, będzie czytała pliki z K-1?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DNG powinna.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Dziękuję :) A orientujecie się czy będzie współpracował K1 z Sigmami: 10-20/4-5.6, 18-35/1.8, 17-50/2.8 oraz 70-200/2.8 APO HSM i 50-500/4.5-5.6 APO HSM? Wiem że Sigma oferowała jakieś przerabianie obiektywów bo bagnet rysowały?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Michal Sosnicki napisał/a:
bo bagnet rysowały?


Nie bagnet, tylko obudowę ponad bagnetem. Rysowaniem bym tej mikroskopijnej kreseczki nie nazwał :evilsmile: poszukaj w necie, są przykłady - a może któryś forumowicz już porysował swój korpus? :evilsmile:

Michal Sosnicki napisał/a:
10-20/4-5.6


To co sprawdzone:
Sigma 10-20/3.5 nawet kryła FF tak gdzieś od... 14mm? Pracowała ok.
Sigma 18-35/1.8 - tylko w trybie crop, więc trochę bez sensu do K-1
Sigma 70-200 HSM w wersji II - śmigała aż miło :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach