Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Z doświadczenia :-> jakie miałem z Pentaxami, Canonami i Nikonami na mrozie, wietrze i w deszczu.
Z ogólnej obserwacji coraz to nowszych produktów, nie tylko foto
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Z doświadczenia


Na 26 zepsulo sie 6. Ile miales piewszych piątek na mrozie i deszczu przez kilkanaście dni?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
alkos, czyżbyś chciał udowodnić, że nowszy sprzęt jest bardziej niezawodny? Powodzenia. Nie pomogę Ci w tym.

alkos napisał/a:
Na 26 zepsulo sie 6.
Czyli 23% nowych 5d to szmelc :-> . Moim zdaniem, za takie pieniądze, nie powinna zawieść żadna. To nie 40-sto stopniowe mrozy, żeby sprzęt padał jak muchy. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
alkos, czyżbyś chciał udowodnić, że nowszy sprzęt jest bardziej niezawodny?


Nie, być może jest mniej, ale nie masz podstaw żeby twierdzić że starszy był lepszy.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
alkos napisał/a:
ale nie masz podstaw żeby twierdzić
Skąd ta pewność? Czyżbyś był mną? Wiedział to co ja wiem i nie wiedział tego, czego ja nie wiem. Rozczuliłeś mnie. Aż się wzruszyłem.

PS Zapewne Ty masz podstawy twierdzić, że nowszy jest bardziej niezowodny. Chciałbym je poznać. Piszesz z taką pewnościa, że chyba przetestowałeś w podobnych warunkach 20 starych i 20 nowych 5d. Co ja piszę, 20 to mało. Było ich dużo więcej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Luminous Landscape pare lat temu juz zrobiło taka wyprawę też część sprzętu padła, można poszukać co wtedy padło. W kazdy razie mieli jednego pentaxa i ten przetrwał :mrgreen:

Ale przy opisywanych warunkach żaden aparat nie powinien był zawieść. W gorszych niż opisane używałem k100d i gx-10 i oba działają do tej pory
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram, a ile ty przetestowałeś Canonów 5D w trudnych warunkach ?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen zmiłuj się, jakie do cholery trudne warunki? Temp. od -2 do +3st.C :shock: . To plus troche deszczu lub sniegu i masz jak u nas teraz za oknem.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Żaba napisał/a:
Temp. od -2 do +3st.C :shock:


No taka dołująca chlapa ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
argawen zmiłuj się, jakie do cholery trudne warunki?
Nie napisałem ;
W tak trudnych warunkach.
Po prostu byłem ciekaw ile przetestował 5D.
Żaba napisał/a:
W gorszych niż opisane używałem k100d i gx-10 i oba działają do tej pory

Apropo Sama GX-10 lub GX-20. Pamietacie forumowicza, któremu siadł Samsung w Ameryce Południowej ?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen nie. No ale co się dziwić to był Samsung a nie Pentax :evilsmile:

Mój dzielnie walczył we Lwowie a temperatury od -10 do +2, desz i śnieg :roll:
Uwagżm, co zresztą juz napisałem, że w takich warunkach jak zostały opisane żaden aparat nie powinien był się zepsuć :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
że w takich warunkach jak zostały opisane żaden aparat nie powinien był się zepsuć :roll:
Wcale tego nie neguję. Tylko pytałem, ile to C5D, Pentagram testował.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen pomyśl! Przecież Pentagram na pokazach modelki fotografuje, tak?
A modelki to, że tak sobie pozwolę powiedzieć potocznie to laski są, tak?
No a te laski to na tych pokazach nie zawsze są bardzo odziane, tak?
I czasem wyglądają dość wyzywająco i pociągająco, tak?
A na tej sali co one na wybiegu gonią to siedzą głównie faceci, tak?
No a lamp błyskowych, świateł i reflektorów to już zatrzęsienie tam jest, tak?
A najciaśniej i najduszniej, i najtłoczniej to pod samą sceną, tak?
Czyli podsumowując, spoceni, napaleni faceci to wysoka wilgotność powierza, tak?
Dużo świateł emitujących dużo ciepła, no a do tego dużo napalonych facetów to razem jeszcze więcej ciepła, tak?

Podsumowując gorąco i wysoka wilgotność powietrza czyli warunki ciężkie ergo Pentagram wielokrotnie testował sprzęt w ciężkich warunkach, bo głównie w takich pracuje :-P

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żaba, zapomniałeś dodać duże skoki ciśnienia :mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Żaba napisał/a:
argawen zmiłuj się, jakie do cholery trudne warunki? Temp. od -2 do +3st.C :shock: . To plus troche deszczu lub sniegu i masz jak u nas teraz za oknem.

Właśnie!
Cytat
As for the weather during which most of the failures happened, it was no worse than a drizzly day in winter in New York or Berlin. Nothing Antarctic about it at all.

A jeśli chodzi o inne aparaty, to spośród 77 fotografów ok. 70% miało Canony (połowa z nich to 5D MkII), 30% Nikony (większość D700, jeden D3x + 1 szt. u autora tekstu), było też kilka średniaków + Sony D900 u autora (+ 1 zapasowy).
Wracając do awarii, to:
Cytat
The top LCD on a 5D MKII spontaneously cracked; Another 5D MKII had a jambed on lens caused by a loose screw, a 1Ds MKIII reported intermittent problems; a 1D MKIII kept reporting Error 99; one Hasselblad reported electronic lens connection problems; two Canon G9's failed (no G10s had any reported problems), and a Nikon 80-400mm lens came apart. No Nikon bodies (mostly D700s) failed in any way.

Generalnie Canony słabo zniosły tą wyprawę ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Podsumowując gorąco i wysoka wilgotność powietrza czyli warunki ciężkie ergo Pentagram wielokrotnie testował sprzęt w ciężkich warunkach
Ale ile tych korpusów testował ? Bo w końcu nie wiem. Jeden, dwa, trzy itd.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
argawen, nie musisz powtarzać co chwilę tego samego pytania. Wystarczy zapytać raz. Przecież nikt nie jest zobowiązany do ciągłej obecności na forum aby natychmiast zareagować na zadane pytanie.
Jeżeli zaś chodzi o meritum Twego zainteresowania to: Ze wszystlich używanych przeze mnie i znanych mi Canonów, żaden nie zawódł w wyżej opisanych warunkach. Osobiście nie znam takiego przypadku.
Natomiast, jeśli interesuje Cię konkretna liczba, nie udzielę Ci dokładnej odpowiedzi. Mam na myśli minimum kilkanaście egzemplarzy
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Żaba napisał/a:
jeszcze więcej ciepła


a klimatyzacja?;p
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Ze wszystlich używanych przeze mnie i znanych mi Canonów, żaden nie zawódł w wyżej opisanych warunkach.
Osobiście znam dwa przypadki. W drugim, kolega musiał zmieniać dwukrotnie korpus.
Inna sprawa, że jest z niego bardzo zadowolony
Dlatego się pytałem. Jedni nie mają kłopotu, inni tak.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach