sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred, Zapomnij jednak o ostrości do jakiej sie już przyzwyczaiłeś. Jednak nie ma czego żałować: obrazki z Instaksa sa ostre jak zyletki, ale to już nie to samo.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Na pelnej dziurze to szklo mydli jak cholera. To ustrojstwo potrzebuje swiatla.

Np:



Chociaz tutaj pewnie ostrosci "dodaje" faktura w krateczke.



Ale wystarczy, ze trzeba bardziej otworzyc...


Unikalbym tez szerokich planow z ludzmi, jak to zdjecie Eldreda - wtedy to mydlo bardziej widac. Zreszta na moj goust ono jest poruszone. W tym formacie poruszenie nie jest tak latwo zidentyfikowac podwojnymi liniami.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry, dlaczego zawsze sobie robisz jaja z mojego nicka? ja Twojego zawsze piszę poprawnie.. :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, nie robie sobie jaj, to moje niechlujstwo w pisaniu. Przepraszam, po raz kolejny zreszta :-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Czarno białe to pewnie na ISO 3200, więc wtedy przysłonę faktycznie mocno przymyka. Z dobrym światłem powinno być ostrzej, tak jak na przykładach dzerrego.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto napisał/a:
Czarno białe to pewnie na ISO 3200
jest też setka bw, tylko chyba w bratexie nie mają ;-)

[ Dodano: 2011-03-11, 13:41 ]
BTW Dzerry twoje zdjęcia to żyleta w porównaniu tego co na razie zrobiłem tą 103'ką, ale dzisiaj jest trochę słoneczka w lublinie i okulary wziąłem może wreszcie coś wyjdzie znośnego :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwesto napisał/a:
Czarno białe to pewnie na ISO 3200
Tak, 5 lat po terminie Fuji FP-3000B - gorąco polecam.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred, Kiedyś chyba była, ale zdjęli z produkcji. W japonii produkują może coś z B&W ale to tylko na ich wewnetrzny rynek. Jak chcesz to dam Ci linka do niedrogiego FUJI FP-3000B
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A uzywal ktos portrait kit? Bo do mnie wlasnie leci - zdam relacje, jak przestrzelam.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Też poluje na portrait kit. Oddzielnie kupowane do 250 może wynieśc nawet ze 200 zł. Za ile zanabyłeś fartem?

Lampę też masz do swojego smoka? Uzywałeś Cold Clip?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Spróbuję dzisiaj coś studyjnego ustrzelić smokiem tylko chyba wszystkie lampki z domu będę musiał zebrać bo nie mam dość mocnego światła ciągłego ;-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred, A wiesz, że FP-100C jest też w wersji SILK?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwesto napisał/a:
Za ile zanabyłeś fartem?
24 dolary. Czy ja wiem czy farta? To byle pierwszy 581A, ktory akurat namierzylem. Bardzo dobrze opisany. Razem ze mna tylko dwoch licytantow. Lampy nie mam. A Cold Clipa uzywalem, a jakze :-) Do tego zdjecia syna powyzej na przyklad.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto napisał/a:
Eldred, A wiesz, że FP-100C jest też w wersji SILK?

spox, ale jakoś mi pasuje ta gładka błyszcząca powierzchnia na polaroidach, chociaż odbitki zawsze robię na
półmacie. Silk to taki gładki mat tak?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
Silk to taki głądki mat tak?
To taki jak ten kolor powyzej. Nie da sie tego zeskanowac. Zdjecie ma regualrna fakture w postaci krateczki. Ale samo zdjecie jako takie wyglada cudnie :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry, czyścisz negatywy domestosem tak jak na youtube pokazali czy masz jakiś inny patent?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, nigdy tego nie probowalem. Slyszalem tylko o tym. Teraz obejrzalem sobie filmik i na pewno sprobuje :-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Kupiłem pięc paczek tutaj:

http://cgi.ebay.pl/5-BOXE...=item4aa95195fe

data ważności luty 2011. Mam nadzieję, że w lodówce wytrzymają jeszcze spokojnie z rok.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
My się chyba z Sylwestrem złożymy na domestosa ;) Mniej ostre/udane zdjęcia pójdą na pierwszy ogień,
ale w takim razie jak zeskanowałeś to kolorowe zdjęcie skoro piszesz, że nie da się zeskanować i nigdy nie
myłeś negatywu? czyżby foto-skan? te które ja wrzucałem to po prostu zdjęcie odbitki zrobione 5d z pentaconem 50/1.8 (stąd ta beczka) i pierścieniem makro.

[ Dodano: 2011-03-11, 14:37 ]
sylwesto, teraz to Ty hejta dostajesz, kurcze przecież to z przesyką wychodzi tak z 34zł za ładunek :shock:

 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred, Jestem gotów powtórzyć operację jeśli sie przyłaczysz ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach